SHIB’den Bitcoin’e: Avustralya Bir İlke İmza Atabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan Anthony Albanese’ye göre Avustralya, kripto para birimi “haritalama” sürecini yürüten ilk ülke olmaya hazırlanıyor. Kripto haritalama süreci, Shiba Inu (SHIB) gibi popüler meme coin’ler dahil olmak üzere belirli kripto para birimlerinin özelliklerini tanımlamayı içeriyor. İşte detaylar…

Avustralya SHIB, BTC, DOGE, ETH gibi kripto para birimleri için hazırlanıyor

Hükümet, yakın gelecekte dijital varlıklar hakkında bir danışma belgesi sunmaya hazırlanıyor. Sayman Jim Chalmers, kripto para piyasasının ülkede çoğunlukla düzensiz kaldığını belirtti. Bu nedenle, yatırımcı korumasını iyileştirecek mekanizmaların geliştirilmesi gerekmektedir. Chalmers, hükümetin üçüncü taraf koruyucular için kuralları netleştirmeye odaklanacağını söyledi.

Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin Çıktı: Kırılmanın Eşiğindeler!

Ayrıca bu ayın başlarında, ülkenin merkez bankası olan Avustralya Merkez Bankası (RBA), merkez bankası dijital para birimine odaklanan bir araştırma projesinin başladığını duyurdu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Aralık ayında yayınlanan bir ankete göre Binance Coin, Dogecoin, Shiba Inu ve Ethereum, Avustralya’daki popüler paralar arasındaydı.

Token haritalama konusunun detayları

Avustralya Hazine Bakanı Jim Chalmers, hükümetinin Avustralya sisteminin kripto varlıklarını yönetme şeklini iyileştireceğini belirtti. Tüketiciler için daha fazla koruma sağlayacağını söyledi. İktidara seçildikten üç ay sonra, Avustralya İşçi Partisi nihayet kripto düzenlemesine nasıl yaklaşmayı planladığı konusundaki sessizliğini bozdu.  Yıl sonundan önce gerçekleştirilmesi hedeflenen token haritalama uygulamasının “kripto varlıklarının ve ilgili hizmetlerin nasıl düzenlenmesi gerektiğini belirlemeye” yardımcı olması ve gelecekteki düzenleyici kararları bilgilendirmesi beklenmekte.

Kripto Para Milyarderi, Piyasayı Yorumladı: Bu Yanlış!

Yani ülkenin, kripto varlıklarıyla uğraşan kripto varlık hizmet sağlayıcıları için bir lisans çerçevesi oluşturması beklenmekte. Ayrıca, tüketici kripto varlık velayetini korumak için uygun gereklilikler de söz konusu olacak. Bunlara dair inceleme dahil olmak üzere diğer bazı tavsiyeler üzerinde de çalışacak. Öte yandan, merkezi olmayan özerk organizasyonların (DAO) şirket yapısı da olası maddeler arasında. Yetkililere göre, mevcut haliyle, kripto sektörü büyük ölçüde düzensiz. Ancak yeni ve yenilikçi teknolojileri kucaklayabilmemiz için dengeyi sağlamak için biraz çalışmamız gerekiyor.

Açıklamada, 2018’den bu yana bir milyondan fazla vergi mükellefinin kripto ekosistemi ile etkileşime girdiği belirtilmekte. Yine de “düzenlemenin kripto varlık sektörüne ayak uydurmak ve uyum sağlamak için mücadele ettiği” açıklanıyor. Politikacılar, önceki hükümetin “neyin düzenlendiğini anlamadan” kripto varlık düzenlemesi ile uğraştığını iddia etti. Şimdi, hükümetin, ekosistemde ne olduğunu ve öncelikle hangi risklere bakılması gerektiğini bulmak için daha ciddi bir yaklaşım benimsediği belirtiliyor. Piper Alderman’ın ortağı Michael Bacina, token haritalama uygulaması hakkında konuştu. Bunun, düzenleyiciler ve politika yapıcılar arasındaki eğitim açığını kapatmak için “önemli bir adım” olacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SHIB’den Bitcoin’e: Avustralya Bir İlke İmza Atabilir!