Dev Yatırım Şirketi, Bu Altcoin’i İnceledi: Aşırı Değerli Olabilir!

altcoin
altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para varlık yöneticilerinden biri olan Grayscale, popüler altcoin Cardano’ya (ADA) yönelik bir rapor yayınladı. Raporda, piyasa değerine göre üçüncü sırada yer alan Cardano’ya yönelik eksiler ve artılar yer alıyor.

Grayscale, popüler altcoin Cardano’nun artılarını işaretledi

Grayscale’in Cardano’nun arkasındaki itici güç olarak gördüğü ilk şey, Input Output CEO’su Charles Hoskinson oldu. Grayscale’e göre Hoskinson’ın zorlayıcı vizyonu, ekosistemin en güçlü yönlerinden biri. Ayrıca, 1.5 milyon dolara sahip olan Cardano Hazinesinin de güçlü bir yön olduğuna inanılıyor. Cardano’nun geçen yılki Shelley güncellemesinin ardından güçlenen ve büyüyen topluluğu, geniş erişilebilirliği ve merkeziyetsizliği de Grayscale tarafından Blockchain’in başarılı olmasının en önemli nedenleri olarak belirtildi.

Cardano Kurucusu Duyurdu: ADA İçin Bir İlk Geliyor!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cardano, Grayscale’in Dijital Large Cap Fund’ının parçalarından biri. Bu fonda Bitcoin, Ethereum, Chainlink, Litecoin, Bitcoin Cash, Uniswap, Solana gibi altcoin’ler yer alıyor.

Grayscale’e göre Cardano’nun eksileri

Grayscale, Cardano ekosisteminin potansiyel risklerini ele aldığında, akıllı sözleşme alanındaki kıyasıya rekabetten bahsetti. Sektörde mevcut lider olan Ethereum’un yanı sıra Solana ve Avalanche gibi yeni ortaya çıkan protokollerin hepsi hakimiyet için yarışıyor. Akıllı sözleşme lansmanına rağmen, Cardano Blockchain’inin sağladığı faydaların azlığı dikkat çekiyor. Grayscale raporu, zincirde başlatılan merkezi olmayan uygulamaların önemli derecede bir kabul görüp görmeyeceğini zamanın göstereceğini belirtiyor.

Gözler 25 Eylül'de! "Cardano (ADA) Aklınızı Başınızdan Alacak"

Firma ayrıca, düşük ücretleri nedeniyle Cardano Blockchain’inin “aşırı değerlenmiş” inanıyor. Grayscale, Cardano’daki ağ ücretinin gelirinin Ethereum 2.0 gibi proof-of-stake zincirlerine nazaran hala nispeten düşük olduğunu belirtiyor. Ağın, yeni uygulamalardan ve artan kullanımdan kaynaklanan ücretleri yükseltemediği sürece, ADA’nın değerinin yalnızca stake nakit akışına dayalı olarak desteklenmeyebileceğine dikkat çekiliyor. Grayscale’in son olarak dikkat çektiği risk ise, ABD’deki düzenleyici netliğin olmaması.

Yazım sırasında 72 milyar dolarlık piyasa değeriyle üçüncü sırada yer alan Cardano (ADA), son 24 saatte yüzde 1.9’luk bir büyüme kaydetti. Haftalık bazda ise yüzde 2.2 oranında düşüş yaşadı. Yine de, yıllık zaman diliminde yatırımcılara yüzde 2.336’lık bir getiri sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Yatırım Şirketi, Bu Altcoin’i İnceledi: Aşırı Değerli Olabilir!