Terra Kurucusu için ABD SEC Devrede: Yetkililerle Görüşüyor!

Terra Kurucusu için ABD SEC Devrede: Yetkililerle Görüşüyor!
Terra Kurucusu için ABD SEC Devrede: Yetkililerle Görüşüyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karadağ Adalet Bakanı ve diğer yetkililer, kripto yasallıklarını ve Do Kwon hakkındaki soruşturmayı görüşmek üzere ABD SEC temsilcileriyle bir araya geldi. Eski Terraform Labs patronu Do Kwon halen Karadağ’da, iade kararını bekliyor. Bu arada, Binance bu hafta ek Terra Luna Classic (LUNC) tokenları yaktı. Son LUNC yakımı, Binance’in aylık LUNC yakımı mekanizmasının bir parçası değil.

ABD SEC, Karadağ’da görüşmeler yaptı: Masada Terra kurucusu da var!

Ülkenin Adalet Bakanlığı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Karadağlı yetkililerin kısa süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu temsilcileriyle bir araya geldiğini ve eski Terraform Labs lideri Do Kwon hakkındaki soruşturmanın yanı sıra kripto yatırımcılarının korunmasına ilişkin daha geniş konuları görüştüğünü söyledi. Bakanlığın yaptığı açıklamada SEC’in Kwon hakkında yürüttüğü soruşturmanın sonuçlarını ABD’de Kwon’a karşı yürütülen mahkeme süreciyle birlikte adalet bakanı Andrej Milović’e sunduğu belirtildi.

Terra Kurucusu İçin Kader Anı: Top Adalet Bakanı’nda!

Do Kwon’un yılan hikayesine dönen iade süreci

Açıklamada Kwon’la ilgili görüşülen konuların ayrıntılarına yer verilmedi. Uzmanlara göre, bu görüşme Kwon’un iadesi konusunda muhtemelen bir ilerleme olduğu anlamına geliyor. Karadağ’ın Kwon’u ABD’ye mi yoksa ülkesi Güney Kore’ye mi iade edeceği sorusu aylardır devam ediyor. Nisan ayı başında Karadağ Yüksek Mahkemesi, iade kararını mahkeme yerine Adalet Bakanı’nın vermesi gerektiğine hükmetti. Bu karardan önce mahkeme Do Kwon’un Mart ayında Güney Kore’ye iade edilmesinin karar verdi. Ancak, Karadağ savcılar bu karara karşı çıktı. Sonuçta Karadağ Yüksek Mahkemesi, topu Adalet Bakanı’a attı.

Binance ek LUNC tokenlarını yaktı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dünyanın en büyük kripto borsası Binance, her ay Binance’in aylık LUNC yakma mekanizmasının bir parçası olmayan ek Terra Luna Classic (LUNC) tokenlerini yakıyor. Binance, 23 Mayıs’taki bir işleme göre yakma cüzdanına ek LUNC tokenları gönderdi.

Terra

Binance, Mayıs ayı başlarında LUNC yakma mekanizmasının 21. partisinde 1,4 milyar Terra Classic token yakmıştı. Borsanın gerçekleştirdiği son yakma işleminin ardından, bugüne kadar yaktığı toplam LUNC miktarı 59,07 milyarı aştı. Bu da topluluğun yaktığı toplam LUNC miktarının %51,9’unu oluşturdu. Bu arada, Terra Luna Classic topluluğu tarafından yakılan toplam LUNC tokenleri 113,71 milyarın üzerine ulaştı. Binance, aylık LUNC yakma mekanizması aracılığıyla 2022’den bu yana Terra Luna Classic’in yeniden canlandırılması için topluluğu desteklemeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Terra Kurucusu için ABD SEC Devrede: Yetkililerle Görüşüyor!