TRON Kurucusu Mercek Altında: Dev Şirket, İlişiğini Kesti!

TRON Kurucusu Mercek Altında: Dev Şirket, İlişiğini Kesti!
TRON Kurucusu Mercek Altında: Dev Şirket, İlişiğini Kesti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Circle, ABD Senatörleri Sherrod Brown ve Elizabeth Warren’a gönderdiği bir mektupta dikkat çekti. Şirket, yasadışı finansman faaliyetlerini kolaylaştırdığı yönündeki yanlış iddiaları yalanladı. Ayrıca Justin Sun’a, TRON Vakfı’na ya da şu anda HTX olarak bilinen Huobi Global’e bankacılık hizmeti vermediğini söyledi. İşte detaylar…

Circle, TRON kurucusu hakkında açıklama yaptı

Artan endişeleri gidermek için cesur bir adım atan Circle, dikkat çekti. Zira yasadışı finansman faaliyetlerine karıştığı iddialarını kesin bir dille yalanladı. Firmanın kararlı duruşu, kritikti. Açıklama, ABD Senatörleri Sherrod Brown ve Elizabeth Warren’a bir mektup olarak gönderildi. Mektupta, faaliyetleriyle ilgili yanlış anlamaları ortadan kaldırmayı amaçladıkları belirtilmekte. Kripto para alanında önde gelen bir oyuncu olan Circle, Justin Sun gibi önde gelen isimler ve TRON Vakfı ve Huobi Global (HTX) gibi kuruluşlar da dahil olmak üzere yasadışı aktörlerle herhangi bir ilişkiden açıkça uzak durduğunu belirtti. Özellikle, yasal operasyonlara olan bağlılığını yineledi. Şirketin taahhüdü, Şubat 2023’te alınan proaktif bir önlemle dikkat çekti. Böylece Justin Sun ve bağlı şirketleriyle bağlantılı tüm hesaplar, belirli hükümet atamaları olmamasına rağmen sonlandırıldı.

Bu Altcoin Büyük Yükseltmeye Hazır: Bu 2 Token Fırlayabilir!

Neler olmuştu?

Mektup, Campaign for Accountability tarafından ortaya atılan iddialar karşısında Circle’ın pozisyonunu netleştirmeyi amaçlıyordu. Bu grup, Senatörler Brown ve Warren’ı Justin Sun hakkında uyardı. Özellikle TRON ve Circle’ın terör örgütleriyle ilgili finansman faaliyetlerine olası katılımını araştırmaya sevk etmişti. Circle bu iddiaları şiddetle reddederek yasal ve etik bankacılık uygulamalarına olan bağlılığının altını çiziyor. Kripto finans şirketinin Baş Strateji Sorumlusu ve Küresel Politika Başkanı Dante Disparte, bu ayın başlarında Senatörler Brown ve Warren’a bir mektup göndererek “dikkatlerini kripto girişimcisi Justin Sun, onun Blockchain’i TRON ve ABD merkezli stablecoin ihraççısı Circle’ın terör örgütlerinin finansmanında oynuyor olabileceği role çevirmelerini” tavsiye eden Campaign for Accountability tarafından ortaya atılan “yanlış iddiaları” çürütmek amacıyla mektubu kaleme aldı.

Bu gelişmelerin arka planı da var. Özellikle Mart ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Justin Sun’a karşı yasal bir işlem başlatmıştı. Dava, iki kripto varlık menkul kıymetinin kayıtsız teklif ve satışına odaklanmakta. Ayrıca dinamik ve gelişen kripto pazarında bireylerin ve kuruluşların karşılaştığı düzenleyici zorlukları vurgulamaktadır. Bu olaylar ortaya çıktıkça, kripto para birimi endüstrisi kendisini daha fazla inceleme altında bulmakta, şeffaflığın önemini, yasal standartlara bağlılığı ve kripto finans alanında net düzenleyici çerçevelere duyulan ihtiyacı vurgulamaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

TRON Kurucusu Mercek Altında: Dev Şirket, İlişiğini Kesti!