Tron Mucidi Büyük Yakımı Duyurdu: Token Nasıl Etkilenecek?

Tron Mucidi Büyük Yakımı Duyurdu: Token Nasıl Etkilenecek?
Tron Mucidi Büyük Yakımı Duyurdu: Token Nasıl Etkilenecek?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tron mucidi Justin Sun, 20 milyon HT’nin daha yakılmasının beklendiğini duyurdu. Sun’a göre HT, yakma faaliyetlerinden sonra kimsenin gerçek kontrolü olmayan bir token haline gelecek. Huobi’nin Exchange DAO (HTX) tanıtımı, HT sahiplerinin tokenlerini gönüllü olarak takas etmelerine olanak tanıyor.

Tron mucidi, yüklü HT yakımını duyurdu!

Tron mucidi Justin Sun, Huobi borsasının yerel tokeni olan HT’de yakma faaliyetlerinin devam ettiğini açıkladı. Sun, 50 milyon dolar değerinde 20 milyon HT’nin daha yakılmasının beklendiğini söyledi. Justin Sun, HT yakma programının tamamlanmasının ardından yalnızca 110 milyon HT kalacağını belirtti. Tron mucidi, son gelişmeyi sosyal medya hesabından da duyurdu:

Yakında piyasa değeri 50 milyon dolar olan 20 milyon HT’nin daha yakılması bekleniyor. Yakma işleminden sonra geriye sadece 110 milyon HT kalacak.

Justin Sun, gelecekte fiyata bağlı olarak toplamda on milyon ila yüz milyon dolar arasında değişen birkaç HT yakımı daha olacağını belirtti. Sun, HT’nin yakma işlemlerinden sonra kimsenin gerçek kontrolünde olmayan bir token haline geleceğini söyledi. Ayrıca, toplam arzın on milyonlara düşeceğini kaydetti.

HT’den HTX’e geçiş süreci devam ediyor

Justin Sun’ın son açıklamaları, HTX’e dönüşüm sürecinde olan HT’nin devam eden evriminin ortasında geldi. Ocak ayında Huobi, Exchange DAO’nun (HTX) tanıtımını ve HT sahiplerinin tokenlerini gönüllü olarak takas etme fırsatını duyurdu. Duyuruya göre, 22 Ocak 2024 tarihinden itibaren kullanıcılar Borsa hesaplarına giriş yaparak HT’yi HTX’e sorunsuz bir şekilde dönüştürebilecek. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, dönüşüm süreci 20 Ocak 2025’e kadar devam edecek. Bu sürede borsa, kullanıcıların geçiş yapmasına olanak tanıyacak.

Huobi’nin Ocak ayındaki duyurusunda, HT tokenlerini HTX’e dönüştüren kullanıcılar için, özellikle kripto borsasındaki işlem ücretleriyle ilgili avantajlar özetlendi. Prime 3 kullanıcıları için spot işlem ücreti oranının hem Maker hem de Taker emirleri için %0,1 olarak belirleneceği vurgulandı. Kullanıcılar, “HTX Kesintisi ile spot ücretleri azalt” özelliğini etkinleştirerek, hem Maker hem de Taker emirleri için% 0,075’lik indirimli ücret oranından da yararlanacaklar.

Tron

HT fiyat performansına etkisi

Justin Sun‘ın son token yakımı, kripto para topluluğu içinde hararetli tartışmaları ateşledi. Yatırımcılar ve meraklılar bunun potansiyel etkilerini yakından inceledi. Analistler, bu stratejik hamlenin HT tokenlarının değeri üzerindeki etkileri hakkında aktif olarak spekülasyon yapıyor. Pek çok uzman, yakmayla token arzındaki azalmanın piyasada daha yüksek bir kıtlık hissi yaratacağını söylüyor. Daha az HT, arz ve talep yasasına göre değerinin zaman içinde artacağı anlamına geliyor. Bu da potansiyel olarak HT tokenlarının fiyatında bir artışa yol açacak. Böylece, onları değer artışı arayan yatırımcılar için daha cazip hale getirecek.

Ayrıca, token yakımı HT tokenlarını çevreleyen fayda ve ekosistem için daha geniş etkilere sahip. Arz azaldıkça, HT tokenlarının göreceli kıtlığının, özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında veya HT’yi çeşitli amaçlar için kullanan diğer platformlarda daha fazla benimsenmeyi ve kullanımı teşvik etmesi mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tron Mucidi Büyük Yakımı Duyurdu: Token Nasıl Etkilenecek?