TRON Mucidi FTX Olayına El Attı: Bu 5 Altcoin’i İçeriyor!

TRON Mucidi FTX Olayına El Attı: Bu 5 Altcoin'i İçeriyor!
TRON Mucidi FTX Olayına El Attı: Bu 5 Altcoin'i İçeriyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük kripto para borsalarından olan FTX’e yönelik gelişmeler bitmek bilmiyor. En son, FTX’in iflasına yönelik iddiaların ortasında yatırımcıların borsadan para çekme süreci sıkıntıya girmişti. Borsa likidite krizi yaşadığı için bazı yatırımcılar mağdur oldu. Bu konuya yönelik TRON kurucusu Justin Sun’dan açıklama geldi. İşte detaylar…

TRON mucidi Sun, FTX mağdurlarına seslendi

Justin Sun, FTX’teki likidite krizine işaret etti ve yatırımcıları korumak için gerekeni yapacaklarını belirtti. FTX borsasında TRON ekosistemine ait TRX, BTT, JST, SUN ve HT tokenı olan kullanıcıların paralarını çekememesi durumunda; coin’leri 1:1 oranda karşılayacaklarını aktardı. Bu durum, Huobi’nin internet sitesinde de duyuru olarak açıklandı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Sun, geçtiğimiz haftalarda Huobi’ye katılım sağlamıştı.

FTX’te son durum: Neler oldu?

FTX ve Binance dramasını çevreleyen olaylar dün yayıldı. Dünyanın en büyük ikinci borsası ve endüstrinin sözde amiral gemilerinden biri olan FTX’in iflasıyla birlikte kripto piyasası, yakın tarihinin en karanlık günlerinden birini gördü. Binance dün FTX’i tamamen satın almak için bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu (LOI) imzalamış olsa da, anlaşmanın gerçekten yapılıp yapılmayacağına dair her taraftan hala büyük şüpheler var. FTX ve Alameda’nın iflasını çevreleyen bu belirsizlik şu anda piyasada ağır basıyor.

Belirsizliğin altında, anlaşmanın şartlarının açıklanmaması yatıyor. Ayrıca Binance CEO’su “CZ”, anlaşmadan istediği zaman çekilebileceğini ve anlaşma kesinleşmeden önce durum tespiti yapması gerektiğini söyledi. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın (“SBF”) yatırımcılara yazdığı bir mektup da, bu belirsizliği ifade ediyor. Mektupta SBF, Binance ile yapılan anlaşmayla ilgili iletişim eksikliğinden dolayı özür diliyor.  Ayrıca SBF, CZ ile “FTX satın alımı konusunda bağlayıcı olmayan bir anlaşmaya” ulaştığını vurguluyor. İki kez, FTX CEO’su “birinci önceliğin” müşterileri ve endüstriyi korumak olduğunu vurguluyor.

FTX borsasında yaşananlar, genel kripto para piyasasını da derinden etkiledi. Bitcoin, FTX’in kripto parası FTT’nin yanı sıra, durumdan en çok etkilenen coin’lerden biri Solana (SOL) oldu.  İşte detaylar…

SBF’nin son cümlesi gidişatı belirleyebilir ve müşteri fonları için daha fazla belirsizliğe işaret ediyor. “Daha iyisini yapamadığım için üzgünüm ve müşteri varlıklarını ve yatırımınızı korumak için elimden geleni yapacağım,” diyor. E-posta, FTX’in borsada Salı günü para çekme işlemlerinin durdurulmasına neden olan olaylardan sonra geldi. SBF’nin son açıklamalarına göre, borsa şu anda para çekme açısından biriken işlemleri temizlemek için çalışıyor.

Bazı altcoin’lerin fiyatı düşüyor

Bu sırada, FTX’teki karmaşa, bazı altcoin’leri olumsuz etkiledi. Bunların başında, elbette, kripto para borsasının kendi coin’i FTT yer alıyor. Coin, 23 dolardan 4.5 dolar seviyelerine kadar geriledi. Diğer yandan Solana da bu haftaki FTX olayının ardından sorun yaşıyor. SOL fiyatı da düşüşte ve ağ yine zayıflık belirtileri gösteriyor. Solana yerel tokeni SOL, son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 24 değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

TRON Mucidi FTX Olayına El Attı: Bu 5 Altcoin’i İçeriyor!