Dünyaca Ünlü İsimlerden SHIB Tahminleri: 1 Dolar Mı Geliyor?

b25lY21zOjc0NWE2ZWUzLTQzZjAtNGFmNC04Y2ZlLWIyNzUwOGQ0M2EwODo2NmE2ZTQ2Zi1iMWNlLTRkZTQtYTRkYS1lYWQzMTk1MTk4OTc 1
b25lY21zOjc0NWE2ZWUzLTQzZjAtNGFmNC04Y2ZlLWIyNzUwOGQ0M2EwODo2NmE2ZTQ2Zi1iMWNlLTRkZTQtYTRkYS1lYWQzMTk1MTk4OTc 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içinde Shiba Inu’nun (SHIB) değeri %0,89 düşerek 0,00001053 doları gördü. Bununla birlikte SHIB’in piyasa değeri 5,7 milyar doların biraz üzerinde seyrediyor. Peki popüler memecoin projesini gelecekte neler bekliyor?

SHIB fiyatı düşüşte

2021’in baskın meme para birimlerinden biri oldu. Shiba Inu’nun değeri, 2021 Ekim ayının sonundan bu yana çoğunlukla düşüş eğilimindeydi. Bunların bir kısmına, genel olarak kripto para birimlerini tehdit eden veya yasaklayan ülkeler neden oldu. Örneğin, Ocak ayı sonlarında Rusya, kripto para birimlerini tamamen yasaklamayı önerdi. İkinci neden ise dünya çapında yükselen enflasyon oranları olarak görülüyor.

Shiba Inu

Bu arada, Shiba’nın fiyat çöküşü, Kasım 2021’de kripto borsası CoinDCX’te listelenmesiyle de durmadı. O döneme kadar SHIB, platformda yalnızca CoinDCX Pro’da yalnızca ticareti yapılabilen bir memecoin’di. Geçen yıl Shiba, Hindistan’da 1 milyar doların üzerinde bir değerlemeye ulaşan ilk kripto para projesi oldu. 28 Ekim 2021’de Shiba, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00008845 dolara ulaştı. Ancak meme coin, ATH yaptıktan sonra girdiği düşüş sarmalından hala çıkamadı.

Shiba Inu projesini gelecekte ne bekliyor?

Özellikle Shiba çevresinde iki ilginç gelişme var. İlk olarak proje, 2022’de planlanan bir “Shiberse” lansmanı ile metaverse alanına gireceğini duyurdu. İkinci olarak ise geçen sonbaharda, 10.000 dijital “sevimli köpek” NFT koleksiyonunu satışa çıkardı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Metaverse, kullanıcıların başkalarıyla etkileşime girebileceği bir sanal gerçeklik deneyimidir. NFT’ler ise, benzersiz bir koda sahip bir blok zincirinde depolanan dijital sanat eserleridir. Yani yalnızca belirli bir kişiye ait olabilirler.

shiberse

Özellikle Shiba için, geçen yıl ve daha fazlasında adil bir oynaklık payı olmuştur. Örneğin token, 11 Mayıs 2021’deki 0,00003641 dolarlık rekorunu 28 Ekim 2021’de kırmayı başardı. Shiba, genellikle internet tabanlı bir şakadan kazanç sağlayan en popüler meme paralarından biridir. Fiyatını etkileyen faktörler arasında dünya çapındaki düzenleyici baskılar ve Elon Musk gibi yüksek profilli kişilerin yorumları yer alıyor. Mayıs 2021’de Binance, kripto paraları kripto platformunda listeleyeceğini açıkladıktan sonra Shiba Inu’nun değeri yükseldi. Son aylarda deneyimlediğimiz üzere, kripto para birimleri oldukça değişken varlıklardır. Buna göre, değerleri hızla yükselebilir ve düşebilir. SHIB lehine başlayacak bir sosyal medya trendi veya projelerin birinin hayata geçmesi, tokenin fiyatını yükseltebilir.

SHIB 1 dolar olacak mı?

Çok sayıda kripto para hayranı Shiba Inu’nun 2022 için değerini tahmin etti. Ancak fiyatın ne olacağını kimse bilemez, bu nedenle risk almalısınız. Bazı kripto analistleri, Musk tarafından reklamı yapılan kripto para birimiyle ilgili fiyat tahminleriyle öne çıkıyor. Örneğin, kripto web sitesi Wallet Investor, Shiba’nın bir yıl içinde sadece 0,000561 ABD doları değerinde olmasını bekliyor. Bununla birlikte Coin Price Forecast, Shiba’nın 2022’nin sonunda 0.00004266 dolarda olacağını öngörüyor. Aynı kurum ayrıca, gelecek yılın ortasına kadar SHIB için 0.00005546 dolarlık bir fiyat tahmin ediyor.

SHIB

Başka bir deyişle, Shiba Inu tokeninin 1 dolara yaklaşmasını umuyorsanız, uzun bir süre bekliyor olacaksınız. Aslında, Broctagon Fintech Group CEO’su Don Guo’ya göre, SHIB varlığının 1 dolara ulaşması “imkânsız”. CEO, bunun nedenini ise “dünyada yeterli para olmaması” olarak açıklıyor. Meme coin’in 1 dolara ulaşması için projenin piyasa değerinin “bir katrilyona” ulaşması gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dünyaca Ünlü İsimlerden SHIB Tahminleri: 1 Dolar Mı Geliyor?