Uzman Bitcoin Düşüşünü Yorumladı: Bu Seviyeleri Bekleyin!

btc 9
btc 9
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcılar nakit için risk varlıklarından kaçarken Bitcoin fiyatı düşüyor. Kriptokoin.com’da daha önce de bildirdiğimiz gibi, Bitcoin fiyatı, şu anda bu düşük seviyelerde olmasına rağmen Cuma gününden bu yana %11 kadar düştü ve 43.000 dolar seviyesinin altına düştü.

Bitcoin nasıl davranıyor?

Her iki yönde de çift haneli bir yüzde hareketi önde gelen kripto para birimi için nadir olmasa da, Bitcoin tasarlandığı gibi bir değer deposu varlık gibi davranmıyor. Borsa serbest düşüşte ve korku kripto para yatırımcılarını da etkiledi. Bu arada, yatırımcıların bunun yerine değerli metale (altın) akın etmesiyle altın fiyatı gün içinde hafif bir şekilde yükseldi. Yatırımcılar, Çin emlak geliştiricisi Evergrande‘nin ekonomi üzerinde bulaşıcı bir etkisi olabileceğinden korktukları borç sorunlarına yanıt olarak haftaya başlamak için riskten tamamen kaçıyor gibi görünüyor. Artık kendi parasını yöneten eski bir hedge fon yöneticisi olan Will Meade Bitcoin fiyatının daha da düşebileceğini söyledi:

Bitcoin teknik olarak burada zayıf görünüyor, çünkü onu 30.000 dolara geri götürebilecek bir düşüş baş ve omuz modeli oluşturuyor. Hedge fonları, Evergrande’den Bitcoin satışı da dahil olmak üzere potansiyel yayılma nedeniyle burada tamamen risksiz durumda. Bu nedenle…Bitcoin’in hisse senetleri ile ilişkili olmadığını kanıtlamaya ihtiyacı var ve bugünün sonuçları bu amaca yardımcı olmuyor.

Meade kısa süre önce, Bitcoin “hisse senetlerinden ayrılmayı” başarabilirse, kurumsal yatırımcılar için “Kutsal Kase” olacağını tweetledi.

https://twitter.com/realwillmeade/status/1437929047720439810?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1437929047720439810%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kitco.com%2Fnews%2F2021-09-20%2FBitcoin-price-tumbles-as-investors-flee-risk-assets-for-cash.html

Meade, Bitcoin fiyatının ve hisse senetlerinin inişli çıkışlı bir seyir içinde olduğunu söylemeye devam etti:

Bitcoin’in önümüzdeki birkaç gün boyunca zayıf kalmaya devam edeceğini düşünüyorum, ilk destek seviyesi 38.000 dolardan geliyor. Şu anda, hedge fonları ve kurumlar nakit toplamak için tüm risk varlıklarını satıyor gibi görünüyor. Bu, ana endekslerde %10-15 gerileme anlamına geliyor. Tarihsel olarak 17 Eylül-1 Ekim, borsa için tüm yıl boyunca en kötü mevsimsel dönemlerden biri.

Evergrande faktörü

CoinShares‘in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, Evergrande karmaşasını “ana finansal kriz pornosu” olarak nitelendirdi ve durumun aylardır ortaya çıkmasına rağmen son korkunç manşetlere kadar kimsenin umursamadığını söyledi. Demirors, Twitter takipçilerine sadece bir hafta önce kripto para yatırımcılarının stablecoin Tether hakkında endişelendiğini hatırlatarak olayı “anlatı döngüleri” ile ilişkilendirdi.

Bitcoin değişken bir varlık ve bu nedenle piyasa liderleri son düşüşten korkmuyor. Aslında, kripto yatırımcıları için bir servet yönetimi platformu olan BlockFi‘nin CEO’su Zac Prince de dahil olmak üzere birçoğu dipten satın alıyor.

Ekonomist ve trader Alex Kruger, Bitcoin’in bile “her şeyi etkileyen” sistemik riske karşı bağışık olmadığını açıkladı. Kruger, bir tweet’te, yatırımcıların “portföyleri yeniden dengelemeleri ve köpeklerden daha iyi performans gösterenlere dönmeleri için iyi bir zaman” olduğunu öne sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uzman Bitcoin Düşüşünü Yorumladı: Bu Seviyeleri Bekleyin!