Reklamı kapat

“Büyük Çöküş” Uzman: Ekim’de Bitcoin ve Bunları Biriktirin!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 ay önce
18 görüntülenme
Uzman: Ekimde Bitcoin ve Bunları Biriktirin!

“Zengin Baba Yoksul Baba” isimli ünlü finans okuryazarlığı kitabının yazarı Robert Kiyosaki, yeni bir paylaşım yaptı. Daha önce birçok kez büyük bir ekonomik çöküşün geldiğinden bahseden ünlü yazar tahminini tekrarladı. Kiyosaki, ABD dolarının ve ekonominin büyük çöküşünün yaklaştığını söyledi. Ardından yatırımcıları Bitcoin, gümüş ve altın almaya çağırdı. Görüşe göre yatırım efsanesi, BTC’ye olan desteğini iki yıldır koruyor.

“Büyük çöküş geliyor, Bitcoin ve bunları alın”

Kiyosaki tweetinde, gıda ve yakıt fiyatları yükselse bile, ortalama insanların sadece bu mikro ekonomik şeyleri görebildiğini söyledi. Ona göre, makroekonomik konuların onlar için görünmez halde. Bu nedenle yatırım efsanesi, insanların sadece Bitcoin değil, gümüş ve altın da biriktirmesi gerektiğini söylüyor. ABD doları hakkında da konuşan Kiyosaki, bir çöküş öngörüyor. Ona göre FED, yalnızca 2020’de 6 trilyon dolar bastı. Bu nedenle, dolarda büyük bir çöküş yakın.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere FED, faiz artışları da yapıyor. Merkez bankası, faiz oranlarını bu yıl birkaç kez artırdı. Ayrıca, bu artışlardan bazıları son on yılın en büyük artışları oldu. Kiyosaki, tüm bu nedenlerden ötürü dolarda büyük bir çöküş öngörüyor. Analiste göre, doların 1990’lardan bu yana görülen en büyük düşüşünü yaşaması muhtemel. Ek olarak bu olursa, tüm finansal piyasalarda bir çöküşün önünü açacak.

“Gümüş önümüzdeki yıllarda patlayacak”

Söz konusu tweet’te “Zengin Baba, Zavallı Baba” yazarı bir kez daha gümüş üzerine bahse giriyor. Gümüşün çeşitli endüstrilerde çok fazla faydası olduğunu söylüyor. Ardından, değerli metalin önümüzdeki birkaç yıl içinde değerinin artacağını tahmin ediyor. Ayrıca, herkesin 20 dolara gümüş alabileceği için varlığa yatırım yapmanın kolay olduğunu ifade ediyor. Ancak ona göre insanlar bu fırsatı değerlendirmemeyi tercih ediyor.

“Bitcoin 19,000 doların altına düşme riskiyle karşı karşıya”

Kiyosaki’nin tahminleri kripto para yatırımcıları için iyi olsa da, mevcut fiyat durumu pek iç açıcı değil. Bitcoin geçen hafta ortaya çıkan düşüşle birlikte 20,000 dolar seviyesini yeniden kaybetti ve şu anda 19,350 dolardan el değiştiriyor. Şimdi Ali Martinez gibi analistler, BTC’nin 19.000 dolar seviyesini korumasının hayati olduğunu söylüyor.

Ali Martinez, IntoTheBlock analitik toplayıcı tarafından sağlanan verileri inceledi. Bunun sonucunda, 19.000 doların şu anda en önemli destek seviyesi olduğunu ortaya koydu. Seviye, 1,3 milyon cüzdanın 680.000’den fazla BTC’yi tuttuğu yer olması nedeniyle önem arz ediyor. Konu hakkında paylaşım yapan IntoTheBlock, 19,000 doların altına bir düşüşün büyük olumsuzlukları getirebileceğini söyledi. Firmaya göre bu seviyenin altında Bitcoin için destek yok veya çok az.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ÖZEL: BTC, DOGE, ETH ve XRP İçin Haftanın Grafiği ve Seviyeler! -45
ÖZEL: BTC, DOGE, ETH ve XRP İçin Haftanın Grafiği ve Seviyeler! -45 Kripto para piyasası haftaya kırmızı tahtada işlem yaparak başladı. Bitcoin yazım sırasında 20 bin doların altında fiyatlanıyor ve düşüş trendini koruyor. Peki mevcut piyasa ortamında Bitcoin fiyatı şimdi tekrar 20-25 bin doların üzerine çıkabilecek mi? bu yatırımcıların...
Mehmet Çoban 2 ay önce