Uzmandan Bomba Tahmin: Altın Bu Tarihte Rekor Kıracak!

029
029
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatı neden 2.000 dolara çıksın? 2022 yılında altının 2000 doların üzerine çıkacağını öngören analist bunun için gerekçelerini sıralıyor. Geçen yılın yazında, altın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.063 dolara ulaştı ve bunda Covıd-19 pandemisi ve enflasyon rakamlarının etkisi oldukça belirleyici olmuştu. Konunun ayrıntıları şimdi Kriptokoin.com’da.

Analist: Gelecek Hafta Altın Fiyatı, Bu Seviyelerde Olabilir!

2022’de altın ne olacak?

Uzman Robert Hartmann’a göre kıymetli metaller önümüzdeki yıl daha da pahalı hale gelebilir. Bunun önde gelen sebebi, önemli ölçüde düşük enflasyona ilişkin olağan beklentilerin aksine, enflasyonun hem Avrupa’da hem de ABD’de son çeyrek yüzyılın en yüksek seviyesine ulaşmış olması. Ve bu yüksek enflasyon rakamlarının bir itici güç olarak altın fiyatlarını ateşleyecek olması. Uzmana göre, kuvvetle muhtemel çok yüksek enflasyon tüm dünyada devam edecek. Konuya ilişkin konuşan kıymetli metal ticaret şirketi Pro Aurum’un kurucu ortağı Robert Hartmann, “O zaman 2022’de, geçen yıl Ağustos ayından itibaren  ons başına 2000 doların üzerinde zirveye ulaşacağız” diyor.

Son Düşüşü Bilen Ekonomist, Yeni Altın ve Dolar Tahminlerini Verdi! 

Uzman ayrıca yaşadığı özel deneyimlerle görüşlerinin onaylandığını hissediyor. Tanıdıkları ona giderek daha sık değerli metal satın alma konusunda sorular soruyordu. Bu konuda uzman şöyle diyor: “Enflasyon yüksek ve şimdi bankalar ceza faizi bile uyguluyor. Soru bir çıkış yolu olarak ortaya çıkıyor. Bu da altın alma eğilimini artırıyor.” Uzmanın bu konudaki görüşleri küresel finans çevrelerince de destekleniyor. Örneğin ECB yetkilileri yakın zamanlı bir raporda görünürde yüksek bir hedefi olan yeni bir enflasyon dönemi gördüklerini söylediler. ECB’den Rehn, enflasyon tahminlerinin çok yüksek belirsizliğe tabi olduğunu söylediği için daha net bir tablo görüyor gibi görünüyor. Bu, 2022’de enflasyonun beklenenden daha yüksek olacağını söyleyen ECB’den Simkus tarafından yapılan yorumlarla doğrulandı.

Bakan Altın Yatırımcıları İçin Tarih Verdi: Ocak Ayında...

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uzmandan Bomba Tahmin: Altın Bu Tarihte Rekor Kıracak!

Yorumlar kapalı.