Sıcak Gelişme: Wells Fargo Investment Institute, Kripto Para Stratejisi Oluşturacak

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 19 Mayıs 2021
4 görüntülenme
636282834599439351 AP Wells Fargo Banker Profile scaled 1

Business Insider’a göre San Francisco merkezli bankacılık devi Wells Fargo, Haziran ortasına kadar varlıklı müşterileri için kendi kripto para birimi stratejisini eklemeye hazırlanıyor. Wells Fargo Investment Institute başkanı, bankanın kripto paraları artık “yatırım yapılabilir” bir varlık olarak gördüğünü açıkladı.

Wells Fargo’dan kripto para hamlesi

Wells Fargo Investment Institute duyurusunun yanı sıra bu bölümün başkanı Darrell Cronk, bankanın artık kripto paraları “uygulanabilir bir yatırım yapılabilir varlık” olarak gördüğünü iddia ediyor. Cronk, bu hususta şu ifadeleri kullandı:

Kripto para birimi alanının, şimdi uygulanabilir bir yatırım yapılabilir varlık olmasına izin veren gelişimin bir tür evrim ve olgunlaşma süreci ile karşı karşıya olduğuna inanıyoruz.

Şu an itibariyle Wells Fargo, kripto para birimi çözümü için durum tespiti sürecinin son aşamalarında. Cronk ayrıca gelecek ürünün “risksiz olmadığı” konusunda uyarıyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, Goldman Sachs, Morgan Stanley gibi birçok bankacılık devi bu yıl kripto alanına girmiş bulunuyor.

Kripto paralar büyük düzeltme ile karşı karşıya

Tüm bu gelişmelerin yaşandığı şu sırada öncü coin Bitcoin (BTC), yazım sırasında büyük bir düşüşün ardından 38.334 dolardan işlem görüyor. BTC, sabah saatlerinde uzun zamandır ilk defa 40.000 doların altına düşmüştü. BTC’nin yanı sıra Ethereum, Binance Coin, XRP ve ADA gibi büyük coin’ler de son 24 saatte yüzde 20’nin altında kayıp yaşamış durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

https   specials images.forbesimg.com imageserve 609d6f7dabce7e2f14535425 0x0
Binance Bazı Altcoin’lerde İşlemleri Askıya Aldı Bitcoin ve altcoin borsası Binance, bugün yaptığı bir duyuruda bazı altcoin projelerinde çekim işlemlerini belirli bir süreliğine askıya aldığını açıkladı. Binance, Ethereum ve ERC20 tokenlerinde çekim işlemlerini askıya aldı 16:25 civarında atılan bir tweet’e göre Binance, “Ağ...
Aslı Dinçer 19 Mayıs 2021