Yapay Zeka’dan XRP, SOL ve SHIB Coin İçin Mayıs Tahminleri!

Yapay Zeka’dan XRP, SOL ve SHIB Coin İçin Mayıs Tahminleri!
Yapay Zeka’dan XRP, SOL ve SHIB Coin İçin Mayıs Tahminleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası 4. Bitcoin halving etkinliğini de geride bıraktı. Bu önemli gelişmenin ardından yatırımcılar piyasanın nasıl bir seyir izleyeceğini merak ediyor. Türk kripto yatırımcılarının radarında olan XRP, SOL ve SHIB Coin için yapay zekanın Mayıs ayı tahminlerine baktık.

Yapay zeka 1 Mayıs için SHIB Coin fiyatını tahmin ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere meme coin’ler, Mart ayında popülaritelerindeki artışla bir patlama yaşadı. Ancak, bunun ardından, kripto paralar geçtiğimiz hafta boyunca kayda değer bir fiyat düşüşü yaşadı. Özellikle Shiba Inu (SHIB Coin) aşağı yönlü bir seyir izledi. Böylece, daha önceki sağlam destek seviyelerinin altında işlem görmeye başladı. Geçtiğimiz hafta yaklaşık %5,4’lük bir düşüşle SHIB Coin fiyatı 0,000023 dolar civarına geriledi.

Şu anda SHIB Coin 0,000023 dolar destek seviyesi civarında işlem görüyor. Analistlere göre, yükselişini sürdürmesi için tokenın 0,00003 dolarlık direnci aşması gerekiyor. Bu ortamda PricePredictions’ın makine öğrenimi algoritmalarının tahminlerine bir göz attık. Yapay zeka, kısa vadede nötr bir eğilim önerirken, uzun vadeli tahmin düşüş eğilimi gösteriyor. Bu bağlamda yapay zeka ay sonuna kadar token için %4,35’lik potansiyel bir düşüş öngörüyor.

SHIB Coin tahmini, 1 Mayıs 2024. Kaynak: PricePredictions

Yapay zeka 1 Mayıs için XRP Coin fiyatını tahmin ediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs arasındaki yasal savaş devam ediyor. Bu yasal savaşın yarattığı düzenleyici baskının bir sonucu olarak XRP, son piyasa rallisinden faydalanamadı. Dolayısıyla, çok sayıda koparma girişimine rağmen anlamlı bir büyüme elde edemedi. Mevcut durumda XRP, 0,52 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu arasa, kripto para kilit destek ve direnç seviyeleriyle karşı karşıya. Bu yüzden, mevcut XRP ticaret durumu kritik bir noktayı temsil ediyor. En yakın destek seviyesi 0,438 dolarda duruyor. Ayrıca, bunu 0,550 dolar ile daha iyimser bir direnç seviyesi takip ediyor. Yapay zeka XRP’nin uzun vadede düşüş eğilimi göstermesi bekliyor. Bu doğrultuda, 1 Mayıs’a kadar 0,432 dolara düşeceğini öngörüyor. Bu da mevcut fiyatından yaklaşık %18’lik bir düşüş anlamına geliyor.

SHIB Coin
XRP tahmini, 1 Mayıs 2024. Kaynak: PricePredictions

Yapay zeka 1 Mayıs için SOL Coin fiyatını tahmin ediyor

Solana (SOL), son piyasa dalgalanmasında piyasayla benzer bir eğilim gösterdi. Kayda değer bir düşüşün ardından hızlı bir toparlanma yaşadı. Basın zamanında Solana 142 dolardan işlem görüyordu. Dolayısıyla, Solana şu anda 123,41 dolar destek seviyesi ile 157,96 dolar direnç seviyesi arasında el değiştiriyor. Yapay zeka, SOL için kısa vadeli bir yükseliş eğilimi öngörüyor. Ancak uzun vadede düşüş görünümü sunuyor. Buna göre yapay zeka, SOL’un 1 Mayıs’ta neredeyse 132,08 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Bu da mevcut seviyesinden yaklaşık %8’lik bir düşüş anlamına geliyor.

SHIB Coin
SOL Tahmini, 1 Mayıs 2024. Kaynak: PricePredictions

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yapay Zeka’dan XRP, SOL ve SHIB Coin İçin Mayıs Tahminleri!