Bitcoin Düşerken, Dikkat Edilecek 2 Altcoin Açıklandı!

Bitcoin Düşerken, Dikkat Edilecek 2 Altcoin Açıklandı!
Bitcoin Düşerken, Dikkat Edilecek 2 Altcoin Açıklandı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası son 24 saat içinde bir düzeltme yaşadı. Üstelik toplam piyasa değeri %3,6 düşüşle yaklaşık 2,35 trilyon dolara geriledi. Bu, altcoin projelerinin Bitcoin’in düşüş eğilimini takip etmesi nedeniyle sektör genelinde 237 milyon doların üzerinde tasfiyeye denk geliyor. Ancak bazı analistler bu düzeltmeyi olumlu bir gelişme olarak görüyor. Halving sonrası yükseliş senaryosunun önünü açma potansiyeli taşıyor. Bitcoin’in yeni blok madenciliği ödülünün yarıya indirileceği bir sonraki halving etkinliğine sadece iki gün kaldı.

Piyasa düşerken dikkate alınacak 2 altcoin

Piyasadaki bu düşüş, uzun bir büyüme dönemi olan devam eden kripto süper döngüsü sırasında yatırımcılara “düşüşü satın alma” fırsatı sunuyor. Genel olarak piyasa bir düzeltme yaşarken, belirli altcoinler sosyal medyada artan ilgi topluyor. Bu da potansiyel olarak gelecekteki güçlü performansa işaret ediyor. Santiment, BTC düşerken toparlanmasını muhtemel gördüğü 2 altcoin paylaştı. İlki, Velo.

Velo (VELO)… Bu blockchain tabanlı finansal protokol, akıllı sözleşmeler yoluyla işletmeler için dijital kredi verilmesini ve kesintisiz sınır ötesi varlık transferlerini kolaylaştırır. Piyasa analiz platformu Santiment’e göre Velo ile ilgili çevrimiçi tartışmalarda önemli bir artış var. Yakın zamanda Velo ağı, Laos’un Dijital Altın işlemleri için son teknolojiye sahip bir borsa merkezi kurmak amacıyla Solana (SOL) ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ancak Santiment, Velo’nun “Asya’nın Dalgalanması” potansiyelinin abartılabileceği konusunda uyararak yatırımcıları dikkatli olmaya çağırıyor. Bu rapor itibarıyla Velo, ABD doları karşısında 0,0106 dolar civarında işlem görüyor. Yani bu, son 24 saatte %8’lik bir düşüşe işaret ediyor. Düşüşe rağmen, günlük 51 milyon dolarlık işlem hacmine sahip küçük ölçekli altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmanmaya çalışıyor.

Uzman Görüşü: Bu 5 Düşük Fiyatlı Altcoin 100X Potansiyele Sahip!

OMNI de Santiment’in listesinde

İkinci sırada ise Omni Network (OMNI) var.  Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bu ekosistem, Ethereum rollup’larındaki sharding sorunlarının üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır. Proje, kripto para birimi topluluğundan büyük ilgi gördü. Özellikle OMNI, piyasa değerini %213 gibi şaşırtıcı bir oranda aşan günlük işlem hacmiyle övünmekte. Üstelik bu da yatırımcıların yükseliş eğilimine işaret ettiğine işaret ediyor. Ek olarak Binance ve Coinbase gibi önde gelen borsalar OMNI’yi listeledi ve bu da sektörden önemli bir destek aldığını gösteriyor.

Piyasadaki düzeltme bazıları için endişe verici duruyor. Ancak analistler bunun potansiyel bir yükselişten önce gerekli bir ayarlama olabileceğini öne sürüyor. Yaklaşan Bitcoin halving’inden, tarihsel olarak fiyat artışlarına neden olan arzı azaltması beklenmekte. Devam eden düzeltme, yatırımcıların halving sonrası beklenen yükseliş eğiliminden önce daha düşük fiyatlardan giriş yapmalarına olanak tanıyan doğal bir piyasa tepkisi olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Bitcoin Düşerken, Dikkat Edilecek 2 Altcoin Açıklandı!