Reklamı kapat

Bitcoin Değil: Bu 5 Altcoin Basamakları Hızla Tırmanıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
8 görüntülenme
Bitcoin Değil: Bu 5 Altcoin Basamakları Hızla Tırmanıyor!

Bitcoin, geçtiğimiz hafta boyunca 17.000 dolar seviyelerinde kaldı ve yatay hareket etti. Bu sırada, beş altcoin haftalık bazda en büyük yükselişi kaydetti. Bu yazımızda, coin’lerdeki yükselişi ve analist Valdrin Tahiri’ye göre sıradaki hamlelerini paylaşacağız. İşte detaylar…

Son zamanların popüler altcoin projesi TWT, yükselişe öncülük etti

Bu hafta yüzde 90 yükselen Trust Wallet Token fiyatı, Ağustos 2021’den bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düşmüştü. Analiste göre beş başarısız denemeden sonra, TWT nihayet kırılma yaşadı ve 9 Kasım’da çizgiyi destek olarak onayladı. Ardından TWT büyük bir yükseliş başlattı. 14 Kasım’da tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 2,73 dolara ulaştı.

Ancak yukarı yönlü bir hareketi sürdüremedi ve uzun bir üst fitil yarattı. TWT, haftayı, 2,41 dolar seviyesindeki harici Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde kapatmak için mücadele ediyor.  Analiste göre altcoin’de aşağı doğru bir hareket olursa, 1,87 dolar ve 1,52 dolarda güçlü destek olacak.

GMX fiyatı destek seviyesi arıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi GMX fiyatı 9 Kasım’dan beri yükseliyor. Coin, haftalık bazda yüzde 16 yükseldi. Yukarı yönlü hareket sonucu 13 Kasım’da 48 dolara çıktı. Ancak, 45 dolarlık direnç alanı tarafından reddedildi ve kırılmayı başaramadı. Kısa bir süre sonra, yükselen bir destek hattından koptu ve bunu direnç olarak onayladı.

Analiste göre aşağı hareket devam ederse, ana destek alanı, 0,5-0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinin oluşturduğu 34-36,67 dolar seviyesinde. Ayrıca uzmana göre, eğilimin yükselişe geçmesi için GMX’in 45 dolar alanını geri alması gerekiyor.

TON fiyatı kırılma yaşadı

TON, 10 Kasım’da çok uzun bir alt fitil oluşturduğundan beri artıyor. Tahiri’ye göre 10 Kasım’da 1,43 dolarlık yatay destek alanında sıçradı ve ertesi gün yutan bir yükseliş mumu yarattı. TON fiyatı, 16 Kasım’da alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Ancak son 24 saat içinde düşerek potansiyel olarak direnç çizgisini destek olarak doğruladı. Tahiri, “Yukarı hareket devam ederse en yakın direnç alanı 1,92 dolar olacaktır,” diyor. Ancak analiste göre fiyat azalan direnç çizgisinin altına inerse, yükseliş hipotezi geçersiz kalır.

CHZ fiyatı yükselmeye devam ediyor

CHZ fiyatı 15 Haziran ile 24 Eylül arasında beş dalgalık bir yükseliş hareketini tamamladı. Analiste göre, sonrasında düzensiz, yatay bir düzeltme yapısını tamamlamış duruyor. Düzeltmenin son dip seviyesi, günlük RSI’daki yükseliş sapması ile birleşerek artışın devam etmesini destekledi. Analiste göre tahminleri doğruysa, CHZ fiyatı 0,28 dolar alanına ulaşacak ve başarılı bir şekilde patlayacaktır. Tersine, C dalgasının en düşük seviyesi olan 0,14 doların altına bir düşüş, bu yükselen CHZ fiyat tahminini geçersiz kılar.

Altcoin LDO fiyatı düşüşün ardından artıyor

LDO fiyatı 8 Kasım’da keskin bir düşüşe başladı ve ertesi gün 0,87 dolara kadar düştü. Ardından gelen sıçrama, 0,92 dolarlık alanı destek olarak onayladı. Şu anda, LDO 1,28 dolarlık direnç alanının üzerine çıkmaya çalışıyor. LDO fiyatı 1,28 dolar bölgesini geri kazanmayı başarırsa, bir sonraki direnç olan 1,80 dolara doğru yükselebilir. Analiste göre aksi takdirde, 0,92 dolarlık alanın yeniden test edilmesi beklenebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX İmparatorluğunun 'Dehası' Denilen Caroline Ellison Kimdir?
FTX İmparatorluğunun ‘Dehası’ Denilen Caroline Ellison Kimdir? FTX çöküşüyle yakından bağlantılı olan Alameda Research CEO’su Caroline Ellison’ın yükselişi, neredeyse düşüş kadar muhteşemdi. İşte Caroline Ellison’a yönelik bilgiler… İflas başvurusu yapan FTX ve Alameda’nın arkasındaki önemli kişi: Caroline Ellison 28 yaşındaki yönetici Ellison, geçen yıldan...
Aslı Dinçer 2 hafta önce