5 Analistten Korkutan Bitcoin Tahminleri: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Z7HLVG2AHZBIFBUGTH2R766MSM
Z7HLVG2AHZBIFBUGTH2R766MSM
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son 24 saat içinde, Bitcoin alıcı akışının %69’u, OKEx’teki çağrı (call) pozisyonlarını azaltan düşüş eğilimindeki traderlardan geldi. Twitter analistlerinden Dave The Wave, Bitcoin’deki mevcut dalgalanmalar nedeniyle BTC işlemlerine ara verdiğini ve altcoin’lere yöneldiğini söyledi. Bu arada, korku ve açgözlülük endeksi aşırı korkuya işaret ediyor, düşüş eğilimi borsalardaki traderları ele geçiriyor. 5 Twitter analisti, Bitcoin fiyatı için 40.000 dolar altı bu seviyeleri açıkladı…

Aşırı korku Bitcoin yatırımcılarını sarıyor

Kripto para piyasası stratejisti Dave The Wave, devam eden düzeltmede Bitcoin’in 20.000 dolara geri çekilmesini öngördü. On-chain analistleri, BTC fiyatı 43.000 dolara düşmesine rağmen birikimin devam ettiğini savunuyor. Korku ve açgözlülük endeksi, kripto para piyasasında Bitcoin’e yönelik trader duyarlılığının bir göstergesi olarak kabul edilir. İndikatör şimdi, yatırımcılar arasında “Aşırı Korku” sinyali veriyor. 

Bitcoin (BTC)'de Korkutan İşlem Büyüklüğü!

Tarihsel olarak, aşırı korku, Bitcoin ticaretinin gerçek değerinin çok altında olmasına neden oldu ve analistler bu indikatörü bir veri kaynağı olarak görüyor. Ayrıca uzmanlar, Bitcoin fiyatında daha fazla düzeltme öngörüyor. Ancak bazı olumlu haberlerde var. Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards, Bitcoin’in S&P ile ilişkisinin güçlü olduğuna inanıyor. Endeks bir düşüş kaydettiği için, traderların Bitcoin’e bakışı, göstergede aşırı korku ile temsil edilen düşüşe dönüştü. 

Kısa vadede Bitcoin, S&P’nin kölesidir. Korku ve Açgözlülükteki aşırılıklar, ultra yüksek korelasyonla sonuçlanır. Bugün Aşırı Korku içerisindeyiz. İyi haber, S&P’nin dibe yakın olduğunu gösteren bir dizi metrik.

OKEx, Bitcoin istatistiklerini paylaştı

Kripto para borsası OKEx, geçtiğimiz günlerde Twitter’da Bitcoin seçeneklerinin istatistiklerini paylaştı. Borsa, Bitcoin ayılarından %69 alıcı akışı kaydetti ve fiyatta beklenen düşüşten önce pozisyonlarını agresif bir şekilde düşürdü. Düşüş hissi piyasaya girerken, Twitter analistleri, nispeten yüksek dalgalar nedeniyle Bitcoin alım satım faaliyetlerini azalttığını ve altcoin pozisyonlarının boyutunu artırdığını itiraf ediyor. Twitter kullanıcısı @davthewave’in arkasındaki kripto para birimi analisti ve kripto fenomeni Dave The Wave, takipçilerine son bir tweet’te Bitcoin’deki düşüş görünümünü iki ile üç ay içinde yükselişe geçireceğini bildirdi. Analist, o zamana kadar altcoinlerde işlem yağacağını söylüyor:

İlgisiz TA. Paraboller doğru. Birkaç ay ver ve bir kez daha aşırı yükselişe geçeceğim. Altcoin’lerin ekstra dalgalı fiyat hareketlerinde takas edebilecekken neden BTC ticareti yapasınız ki?

Analistler, BTC fiyatında daha fazla düşüş bekliyorlar

Bir kripto analisti ve trader’i olan Daniel Joe, 40.100 doların Bitcoin için dip seviye olduğunu belirtiyor. Joe, 2 milyar dolarlık piyasa değeri Bitcoin (BTC)’den silindikten sonra BTC fiyatının iyileşmesini bekliyor:

40.100 Bitcoin için dip mi? Bence zemin olabilir. On-chain trend boğa olmaya devam ediyor, ABC dalga yapısını takiben 2. Dalga düzeltici, 2 milyar dolarlık bir tasfiyenin ardından bir fitil ile test edilen 30.000 ile 40.000 dolar işlem aralığının üstü. Erken, bu yüzden yakından izlememiz gerekiyor.

Dave the Wave, Bitcoin analizlerini detaylandırdı

Twitter analisti Dave the Wave’ye geri dönersek, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketinin, yaklaşık 988 dolardan 160 dolara düştüğü 2014 yılına benzer bir dönem geçirebiliriz. Dave the Wave, teknik seviyeleri belirliyor:

Bazıları PA’yı (fiyat hareketi) 2013 ile karşılaştırırken, 2014 ile karşılaştırması da ilgi çekici. Tabloyu endişe verici bulursanız, kendinize şunu hatırlatın: 1) Bu sadece TA’dır (teknik analiz)
2) Bunu bir tür stres testi/ risk yönetimi olarak düşünebilirsiniz. Ve bu benim *en kötü durum* senaryom olurdu.

Dave the Wave’in teknik grafikleri, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimin 37.500 dolarlık kısa vadeli bir hedefe düştüğünü gördüğünü gösteriyor:

Çapa zamanı.

Trader ayrıca, birçok yatırımcı tarafından gelecekteki rallileri gösteren bir işaret olarak görülen teknik bir olay olan “golden cross” hakkında şüphelerini dile getiriyor:

Golden cross neden sorunlu? Çünkü 200’ün 50 günlük geçişi çok kısa bir referans/tercih olabilir.

Dave the Wave, düzeltmenin mutlaka Bitcoin fiyatının 20.000 doların altındaki fiyatları tekrar ziyaret edebileceği aşağı doğru büyük bir artışa neden olacağını düşünmediğini ekliyor:

Tıpkı bir tepe noktası görmediğiniz gibi, o devasa kapitülasyonun aniden düştüğünü de görmeyebilirsiniz. Tüm düzeltmelerde olduğu gibi, insanlar hiç gelmeyecek daha düşük fiyatları bekleyeceklerdir. Baştan sona.

Gareth Soloway, 18.000 ile 20.000 dolar aralığını tahmin ediyor

Birkaç hafta önce baş piyasa stratejisti Gareth Soloway’in “suç mahalline geri çekilme” dediği, 52.000 dolarlık yukarı yönlü geri çekilmeden sonra, Bitcoin Pazartesi günü 43.600 dolara ulaştı. Soloway daha önce 52.000 doların tepesini aramıştı, bu daha sonra bir baş ve omuz formasyonun boyun çizgisiydi. Şimdi analist, bir geri sıçramadan önce, BTC fiyatının 18.000 ile 20.000 dolar kadar düşük seviyelere geri çekilme çağrısında bulunuyor. Bunun istisnası, Bitcoin’in önceki ATH seviyesini kırarak 65.000 doları aşması; Soloway, ancak o zaman ters ivmenin doğrulanacağını söylüyor:

Bugün bir takip görüyoruz. O günden itibaren düşük ekseni gerçekten çıkarmadık, şu anda izlediğim teknik seviye bu. Bu çıkarılırsa, muhtemelen burada 40.000 ile 41.000 dolar seviyesine ve ardından 30.000 dolara kadar ineceksiniz. Uzun vadeli tahminlerimi biliyorsunuz… sonunda Bitcoin’de 18.000 ile 20.000 dolarlık işarete ulaşacaksınız.

Başarılı Trader, Bitcoin (BTC)'de Şimdi Olacakları Sırasıyla Anlattı!

Bu arada Soloway, borsalarda S&P 500’ün öngörülebilir gelecekte buradan yeni zirveler yapmasının olası olmadığını söyledi:

Buradaki en büyük teknik şeylerden biri, bu pazarın ilk kez, düşük seviyenin girildiği 2020 Mart ayından bu yana bir LL yapması. Bu, piyasanın gidişatında temel bir değişiklik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

5 Analistten Korkutan Bitcoin Tahminleri: Bu Seviyeler Bekleniyor!