Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Bu Altcoin Çökebilir!

marketcrash
marketcrash
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Neredeyse kırk yıldır ticaret işinde olan bilgili emtia traderı Peter Brandt, lider altcoin Ethereum’un grafiğinde oluşan bir Baş ve Omuz (Head and Shoulders) modelini Twitter üzerinden paylaştı. Tweet’inde kripto düşmanı olmadığı konusunda uyardı; sadece ikinci en büyük kripto için bu paternin oluşumuna işaret ettiğini söyledi.

Ethereum için düşüş modeli oluşturuyor, günlük hedefi: 2.276 dolar

Tecrübeli trader Brandt, bir ETH grafiğinde H&S modelinin ortaya çıktığı bir ekran görüntüsü paylaştı. Uzmanlara göre bu grafik, fiyatın tersine çevrildiğini gösteren bir grafiktir. Bu nedenle Brandt, Ethereum platformunun yerel kripto parasının gelecekte daha da düşebileceğini ima ediyor. Ancak trader, bir ETH dump’ının olasılığına mutlak olarak inanmasa da, ETH’yi açığa satmadığını (short pozisyon açmadığını) söyleyerek bir sorumluluk reddi beyanında bulundu.

Bir kripto düşmanı olmadığını tweetledi. Yine de, Ethereum sahibiyseniz, Ether grafiğindeki bu düşüş oluşumunun varlığıyla ilgilenmeniz gerektiğini söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu yılın başlarında Peter Brandt, Ethereum’un gelecekte Bitcoin’den önemli ölçüde daha iyi performans göstermesini beklediğini tweetledi. Bu tweetin altındaki bir yorumda Brandt, bu H&S modelinin işe yarama şansının “yüksek” olduğunu belirtiyor. Bu durumda günlük hedefinin 2.276 dolar olacağını söylüyor.

Lider altcoin, bir haftada yüzde 18 kaybetti

Geçen hafta, 16 Eylül’den bugüne, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, piyasa değerinin neredeyse yüzde 18’ini kaybetti; dört ayın zirvesi olan 3.674 dolardan bugünün erken saatlerinde 2.877 dolara düştü. Şimdiye kadar, ETH 3.000 dolar seviyesini toparladı ve yazım sırasında 3.069 dolardan el değiştiriyor.

Ethereum'da Görülmemiş Dönem: Bu Seviyeler Kırılabilir!

Ethereum fiyatı, uzun zamandır beklenen Londra hard fork’unun uygulandığı 5 Ağustos’tan bu yana yükselişte. Bu hard fork ile birlikte gelen EIP-1559, işlem ücreti piyasasını stabilize etmeyi, ETH’nin ekonomik değerini sağlamlaştırmayı ve madenci ödüllerinden gelen enflasyon oranıyla mücadele etmeyi amaçlıyor ve ilk kez uygulanmasından bu yana 1 milyar dolarlık 297.000 ETH ücreti yakıldı ve dolaşımdan kalktı. En önemlisi de, bu hard fork başlatıldığında, Ethereum 2.0 güncellemesinin uygulanmasına ve Proof-of-Stake (PoS) konsensüs algoritmasına geçişe yönelik bir adım daha atıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Bu Altcoin Çökebilir!

Yorumlar kapalı.