DOGE, Tesla ve Apple’ı Geçtiler: Bu 6 DeFi Coin’i Destansı Yükseldi!

defi 1
defi 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanı, Çin ve kripto para birimlerine yönelik son baskıları sebebiyle ivme kazanmış durumda. Dolayısıyla DeFi coin projeleri de yükseliş yaşadı. Bazıları, bu yıl patlama yaşayan Dogecoin’in bugüne kadarki getirilerini bile geride bıraktı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere DOGE, YTD bazında yüzde 3.000’in üzerinde yükseldi. Peki, DOGE’u geride bırakanlar hangileri?

Dogecoin’i geride bırakan 6 DeFi coin projesi

BakeryToken (BAKE)

BakerySwap ekosisteminin tokenı  2021’de şu ana kadar yüzde 10.652,97 oranında fırladı. Buna karşılık, Shiba Inu temalı DOGE, aynı dönemde yüzde 3.467,45 geri dönüş sağladı. Tesla ve Apple’ın yılın başından bugüne kadar sağladığı getirileri ise sırasıyla yüzde 10,72 ve yüzde 7,64 ile daha da kötü  görünüyor. BakerySwap, Binance Smart Chain’deki ilk Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) ve NFT borsası olduğunu iddia ediyor. BAKE, Mayıs başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.48 dolara ulaştı.

altcoin

Fantom (FTM)

Akıllı sözleşme platformuyla ilişkili token, 2021 başladığından bu yana yüzde 7.133,24 arttı. Fantom, bu yıl Ethereum katilleri olarak adlandırılan platformlarla birlikte yükseldi. Bu tokenlar, piyasa değerine göre ikinci en büyük coin’in ağındaki tıkanıklık ve artan gas ücretleri sebebiyle ivme kazandı. Bu hafta Fantom Vakfı, hibrit bir CBDC platformunu denemek için Tacikistan’ın Orienbank’ı ile ortaklık kurduğunu söyledi. FTM, FTM, 9 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,93 dolara ulaştı.

Rari Governance Token (RARI)

DeFi platformu olan Rari Capital’in yerel tokeni, Ocak ayından bu yana yüzde 6.642 arttı. Rari Capital DAO Çarşamba günü, protokolün kilitli toplam değerinin 500 milyon doları aştığını tweetledi ve bunun “dev bir dönüm noktası” olduğunu söyledi. Token, 26 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 26.27 dolara ulaştı

Terra (LUNA)

Terra, küresel ödemeleri kolaylaştırmak için stablecoin’leri kullanan bir Blockchain protokolü ile ilişkilidir. Token, yılın başlangıcından bu yana yüzde 5.308,5 yükseldi. LUNA için “Columbus 5” adlı en kritik ağ güncellemesi, 20 Eylül’de ana ağda dağıtılmak üzere ayarlandı. LUNA, 11 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.34 dolara ulaştı.

Telos (TLOS)

Telos, hız ve ölçeklenebilirliğe odaklanan Blockchain ile bağlantılı bir tokendır. Token, yılın başından bu yana %3.958,82 arttı. Proje, zorunlu olmadığını söylediği çekirdek cüzdanı versiyon 3.0.5’in Çarşamba günü piyasaya sürüldüğünü duyurdu.  TLOS, 10 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.02 dolara dokundu.

Anyswap (ANY)

Tokenların diğer protokollerden takas edilmesine izin veren dağıtık platformun tokenı bu yıl, şimdiye kadar yüzde 3.646.7 arttı. AnySwap, geçen ay itibariyle 17 zincir ve 456 tokenı desteklediğini duyurdu. ANY, Mayıs ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11.11 dolara dokundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DOGE, Tesla ve Apple’ı Geçtiler: Bu 6 DeFi Coin’i Destansı Yükseldi!