Piyasa Çökerken Bu 2 Borsaya Altcoin Yağdı!

Piyasa Çökerken Bu 2 Borsaya Altcoin Yağdı!
Piyasa Çökerken Bu 2 Borsaya Altcoin Yağdı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İran ve İsrail arasında meydana gelen savaş gerilimi altcoin piyasısını bir hayli etkilemiş durumda. Savaşın etkileri yeni haftada da tüm piyasaları kasıp kavurmaya devam ediyor.

Bitcoin düşüşü altcoin fiyatlarını etkiledi!

İki ülke arasında çıkan gerilim hattı Kripto piyasasını da vurdu. Bitcoin fiyatı mart ayında 73 bin dolarlık bir zirve yaşadı. Ne yazık ki 13 Nisan Cumartesi günü 61 bin doların altına kadar geriledi. Yaklaşık bir saat içinde yüzde 10’luk bir düşüş gerçekleşti. Yaşanan bu gelişme sonrası altcoinlerde de düşüşler meydana geldi. Büyük yatırımcılar ise bu fırsatı değerlendirdi.

Lookonchain platformunun paylaştığı bilgilere göre bu düşüşü değerlendiren balina hesaplarından Kraken ve Bitfinex borsalarına yüklü miktarda USDT aktarıldı. Yapılan bu 297 milyon dolarlık aktarımdan sonra ise piyasalar ani bir yükselişe geçti. Alım yapanlar ise büyük fon şirketleri oldu.

Öne Çıkan Altcoin Piyasası

Bitcoin, ether ve diğer kripto paralar cumartesi günü sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin 61.000 dolar civarına ve ether ise 3.000 doların altına indi. İran’ın İsrail’e karşı başlattığı bir bombalama saldırısının yarattığı düşüş ancak hafta sonunun ilerleyen saatlerinde biraz toparladı. Solana (SOL) ise pazartesi sabahının erken saatlerinde 155 dolar seviyelerinden yaklaşık 140 dolara kadar düştü. Bu aynı zamanda cuma günü ulaştığı 175 dolar seviyesinden de geri çekilme anlamına geliyor.

Singapur merkezli dijital varlık ticaret şirketi QCP Capital, yatırımcılarına büyük jeopolitik çatışmaların patlak verdiği dönemlerde dipten almanın karlı bir işlem olduğunu belirtti. Likit sağlayıcı B2C2’nin işlem başkanı Ed Goh, şirketin özellikle hafta sonundaki düşüşte BTC‘ye kararlı bir alım gördüğünü ifade etti. Goh, varlıklarının yüzde 57’sinin alım taraflarına gittiğini belirtti. Ayrıca, altcoin aktivitesinin yüksek olduğunu ve alım eğilimi gözlemlediklerini ekledi.

En çok yatırım alan altcoinler

ABD’nin erken öğleden sonraki saatlerinde, piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether (ETH), cumartesi günü yaşanan panik satışlarından bu yana kazançlarını korumakta zorlandı. ETH 3.100 dolar seviyesinin hemen üzerinde dalgalanmaya devam etti. Son 24 saat içinde %4’lük bir artış kaydetmesine rağmen, ETH pazartesi günü erken saatlerde neredeyse 3.300 dolara yükseldikten sonra yaklaşık %4’lük bir düşüş yaşadı.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Kraken ve Bitfinex borsalarına giren 297 milyon dolarlık giriş çok dikkat çekmişti. Bu alımların yüksek bir kısmı SHIB ve SOL ağına gerçekleşti. Bu yüklü alımlardan sonra pazartesi sabahı yaklaşık yüzde 6’lık bir yükseliş yaşandı. Yükselişin ardından grafikler yeşile dönmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Piyasa Çökerken Bu 2 Borsaya Altcoin Yağdı!