American Express’in Gündeminde Ripple ile Ödemeler Var

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

American Express yada AMEX, kullanıcıların mal varlıklarına bankacılık ve ödeme çözümleri sağlayan uluslararası bir finans platformu. Her ne kadar kişisel AMEX hesapları bulunsa da AMEX İngiltere’de daha çok büyük firmalarla iş yapıyor kabul ediliyor. AMEX’in 33 milyar dolardan fazla geliri ve 50.000’den fazla çalışanı olduğu tahmin ediliyor. Kısacası, oldukça büyükler.

Dolayısıyla Ripple’ın AMEX’ten bir tweette yada benzer bir viral gönderide değil de kendi websitelerinde tam uzunlukta bir haberde söz edip haberler bölümüne yüklemeleri dikkat çekici. Buradan siz de okuyabilirsiniz.

Yazıda, uluslararası ödemeler yapması gereken küçük ve orta boyutlu işletmelerin karşılaştıkları problemlere değiniliyor. Geleneksel işlemlerde, böyle ödemeler için çok fazla işlem ücreti alınıyor ve halledilmesi uzun sürüyor. Şimdilik, AMEX de firmalara uluslararası ödemeler sağlayan bir platform. Ayrıca, AMEX bu firmaların sıksık küçük miktarlarda ödemeler yapmak zorunda olduklarının da farkında.

Ripple’a göre:

“American Express KOBİ’lerin geleneksel bankacılıkta yaşadıkları problemleri gerçekten anlıyor. Firmanın “Açık Forumu” kaynak ve destek konusunda KOBİ’lere yardımcı oluyor.”

Dahası:

“Ripple’la beraber firmalar kullanıcıların uluslararası ödemelerde yaşadıkları problemleri belirlemeye çalışıyorlar. Ripple’ın xCurrent’ı kullanıcılara küresel ödemelerde yardımcı olacak blockchain tabanlı bir yapı sağlıyor. American Express kullanıcıları mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimi ve maksimum fayda amaçlayan bu yapıyı kullanıyor.”

Anlayacağınız üzere American Express şuan Ripple’ın xCurrent sistemiyle bazı ödemeleri gerçekleştiriyor ve Ripple blockchain üzerinden yeni dolandırıcılık önleme sistemleri geliştirmeyi düşünüyor.

“Ripple’ın sağladığı blockchain sayesinde şimdiden Amerika’daki AMEX kullanıcıları daha hızlı ödeme olanaklarından faydalanıyor. Ripple ve American Express ayrıca dolandırıcılık konusunda da aynı fikirde gözüküyor. Bu da kullanıcıların yararına olan bir “bütünsel deneyim” sağladı.

Ve işin en ilgi çekici yanı-

“American Express’in bugüne kadarki amacı başarılarla genişlemekti- Ripple’ın sağladığı servislerinin kullanıldığı geniş ödeme ağlarıyla beraber yeni küresel koridorlar bulunacak.”

Bu AMEX portfolyosuna XRP’nin eklendiğini göreceğimiz anlamına mı geliyor? Tabi ki, AMEX’in dolandırıcılığa karşı sistemler geliştirmesi iyi olurdu ve en önemlisi bu da AMEX’in uluslararası planda çalışan bir servis kurmasına yardımcı olur.

Bu tamamen spekülasyondan ibaret ama uzun süredir ilk defa Ripple XRP’nin doğru kullanımını görüyoruz.

Cryptodaily

American Express’in Gündeminde Ripple ile Ödemeler Var

Yorumlar kapalı.