Reklamı kapat

American Express’in Gündeminde Ripple ile Ödemeler Var

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 8 Haziran 2018
0 görüntülenme

American Express yada AMEX, kullanıcıların mal varlıklarına bankacılık ve ödeme çözümleri sağlayan uluslararası bir finans platformu. Her ne kadar kişisel AMEX hesapları bulunsa da AMEX İngiltere’de daha çok büyük firmalarla iş yapıyor kabul ediliyor. AMEX’in 33 milyar dolardan fazla geliri ve 50.000’den fazla çalışanı olduğu tahmin ediliyor. Kısacası, oldukça büyükler.

Dolayısıyla Ripple’ın AMEX’ten bir tweette yada benzer bir viral gönderide değil de kendi websitelerinde tam uzunlukta bir haberde söz edip haberler bölümüne yüklemeleri dikkat çekici. Buradan siz de okuyabilirsiniz.

Yazıda, uluslararası ödemeler yapması gereken küçük ve orta boyutlu işletmelerin karşılaştıkları problemlere değiniliyor. Geleneksel işlemlerde, böyle ödemeler için çok fazla işlem ücreti alınıyor ve halledilmesi uzun sürüyor. Şimdilik, AMEX de firmalara uluslararası ödemeler sağlayan bir platform. Ayrıca, AMEX bu firmaların sıksık küçük miktarlarda ödemeler yapmak zorunda olduklarının da farkında.

Ripple’a göre:

“American Express KOBİ’lerin geleneksel bankacılıkta yaşadıkları problemleri gerçekten anlıyor. Firmanın “Açık Forumu” kaynak ve destek konusunda KOBİ’lere yardımcı oluyor.”

Dahası:

“Ripple’la beraber firmalar kullanıcıların uluslararası ödemelerde yaşadıkları problemleri belirlemeye çalışıyorlar. Ripple’ın xCurrent’ı kullanıcılara küresel ödemelerde yardımcı olacak blockchain tabanlı bir yapı sağlıyor. American Express kullanıcıları mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimi ve maksimum fayda amaçlayan bu yapıyı kullanıyor.”

Anlayacağınız üzere American Express şuan Ripple’ın xCurrent sistemiyle bazı ödemeleri gerçekleştiriyor ve Ripple blockchain üzerinden yeni dolandırıcılık önleme sistemleri geliştirmeyi düşünüyor.

“Ripple’ın sağladığı blockchain sayesinde şimdiden Amerika’daki AMEX kullanıcıları daha hızlı ödeme olanaklarından faydalanıyor. Ripple ve American Express ayrıca dolandırıcılık konusunda da aynı fikirde gözüküyor. Bu da kullanıcıların yararına olan bir “bütünsel deneyim” sağladı.

Ve işin en ilgi çekici yanı-

“American Express’in bugüne kadarki amacı başarılarla genişlemekti- Ripple’ın sağladığı servislerinin kullanıldığı geniş ödeme ağlarıyla beraber yeni küresel koridorlar bulunacak.”

Bu AMEX portfolyosuna XRP’nin eklendiğini göreceğimiz anlamına mı geliyor? Tabi ki, AMEX’in dolandırıcılığa karşı sistemler geliştirmesi iyi olurdu ve en önemlisi bu da AMEX’in uluslararası planda çalışan bir servis kurmasına yardımcı olur.

Bu tamamen spekülasyondan ibaret ama uzun süredir ilk defa Ripple XRP’nin doğru kullanımını görüyoruz.

Cryptodaily

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Altın ve Bitcoin İçin Kritik Veri Açıklanacak: İşte Beklentiler!
Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Litecoin ve IOTA Fiyat Analizi Yılın başında, analistler Bitcoin fiyatın konusunda oldukça iyimserdi ve 2018 için yüksek hedefler öngörülmüştü. Birçok kişi, bu yılın Ocak ayındaki keskin düşüşten sonra bile, düşük seviyelerden keskin bir sıçrama bekledikleri için halen geleceğe umutla bakıyorlar. Haziran ayına...
Burak Can Senyelli 9 Haziran 2018