Nam Salan Analist, Dogecoin ve Bu Altcoinler İçin Uyardı!

Nam Salan Analist, Dogecoin ve Bu Altcoinler İçin Uyardı!
Nam Salan Analist, Dogecoin ve Bu Altcoinler İçin Uyardı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meme token piyasası son haftalarda kripto trendlerini alt üst etti. PEPE, BEN, PSYOP, FOG, TINDER öne çıkan isimler arasındaydı. Fakat, popüler kripto analisti Nicholas Merten, Dogecoin (DOGE)’in de dahil olduğu bu sektör hakkında ‘ciddi düşüş’ uyarıları veriyor.

Nicholas Merten, Dogecoin gibi meme projeleri için yaklaşan tehlikeye işaret etti

Merten’in uyarıları, son haftalarda ralli yapan bu token’lerin büyük bir düzeltme yapacağını içeriyor. Kripto analisti, yeni bir videoda, Dogecoin’in son rallideki güçsüzlüğünü tehlike sinyali olarak yorumladı. Analiste göre bu durum, diğer meme token’lerinde tehlikede olabileceğini anlamına geliyor.

Merten ayrıca, Dogecoin’in son kazanımlarını hızla iade ettiğine dikkat çekti. Kripto analistine göre bu aynı zamanda rallinin ‘sahte’ olduğu anlamına geliyor. Merten’in video boyunca sahte, kumar, dolandırıcılık vb. kelimeleri kullandığını belirtelim.

511.000 YouTube abonesi olan Merten, “Bitcoin Büyük Bir Hamle Yapmak Üzere” başlıklı son videosunda şunları söylüyor:

Orada en büyük meme coin olan Dogecoin, bu meme çılgınlığı sırasında yukarı doğru hafif bir hareket bile yapmadığında, bu size ne anlatıyor? Geçen ay %3 arttı, fakat elde ettiği tüm kazançlar soldu. Dogecoin dayanamıyorsa, size Pepe hakkında ne söylüyor? İyi iş çıkaran tüm bu diğer memecoinler hakkında size ne söylüyor? Size bunun sahte bir trend olduğunu, önemli bir şey olmadığını, gerçek hiçbir yanı olmadığını, insanların onu ilk likidite ile desteklediğini söylüyor.

Altcoin satın almak için doğru zaman

Merten, geçmişte olduğu gibi, altcoinlerin genellikle Bitcoin (BTC) ve ABD dolarına karşı değer kaybettiği bir trend sergilediğini ifade ediyor. Bu nedenle, yatırımcıların gerçekten yalnızca boğa piyasalarında altcoin ticareti yapmaları gerektiğini vurgulamaya devam ediyor. Açıklamalarına göre:

2021’in Nisan ve Mayıs aylarında piyasanın altcoinlerde gerçekten zirveye ulaştığı zamandan beri Dogecoin satın almak elverişsizdi. Bu, gerçekten coşkunun olduğu zamandı ve tıpkı Dogecoin için önceki döngülerde olduğu gibi, eğer alırsak tarihe bir göz atın, geri dönüp altcoin ticareti yapmanın yalnızca gerçekten bir boğa piyasasındayken ve bir altcoin döngüsündeyken nasıl avantajlı olduğunu öğrenmek için harika bir göstergedir ve bunlar çok nadiren gelir. Çoğu zaman, altcoinler sadece Bitcoin’e karşı değil, [aynı zamanda] dolara karşı da kan kaybediyor.

Elon Musk’ın Dogecoin yatırımcılarına son uyarısı

Nicholas Merten’in düşüş beklentilerinin yanı sıra, Elon Musk’ta geçtiğimiz günlerde Dogecoin yatırımcılarını dikkatli olmaya çağırdı. Popüler teknoloji girişimcisi Elon Musk’ın son yorumları, meme token piyasasında bazı önemli düşüşlere yol açtı. Tesla CEO’su, DOGE yatırımcılarına hayatlarındaki birikimlerini meme token’a yatırmamaları gerektiğini söyledi. Kriptokoin.com olarak açıklamalarına tüm ayrıntılarıyla bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Nam Salan Analist, Dogecoin ve Bu Altcoinler İçin Uyardı!