Polygon Mucidi, Bu Altcoinlerde Fırsatlar Görüyor!

Polygon Mucidi, Bu Altcoinlerde Fırsatlar Görüyor!
Polygon Mucidi, Bu Altcoinlerde Fırsatlar Görüyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Blockchain tabanlı oyunların kripto sektörünün büyümesinde rol sahibi olduğunu söylüyor. Yakın tarihli açıklamalarında yeni oyunların Blockchain ve Web3’ü benimseyebileceğinden bahsetti.

Sandeep Nailwal, oyunların kripto sektörüne yeni fırsatlar getireceğini söylüyor

Sandeep Nailwal, kısa süre önce Reddit’te kripto topluluğunun sorularını cevapladı. Polygon kurucu ortağı, oyun sektörünün kripto para piyasasına yeni fırsatlar getireceğini dile getirdi.

Nailwal, oyun oynamanın kripto için en büyük ölçekli fırsat olduğunu söylüyor. Özellikle, “Oyunlar yeni teknolojileri benimsiyor. Önümüzdeki 6-18 ay içinde Web3’te çıkacak bazı iyi oyunlar var. Ayrıca, bazılarının Blockchain’i kullanıp kullanmadığını görmek çok ilginç olacak” dedi.

Polygon kurucusu, geçen yıl özellikle Web3 oyunları için 2 milyar doların üzerinde fon sağlandığını belirtti. Ayrıca, fonlanan oyunlar arasında “aslan payını” Polygon ve ekosistem oyuncularının aldığına dikkat çekti. Bu da Web3 oyun sektörüne akan kurumsal yatırımı ön plana çıkartıyor.

Kurucu ayrıca Polygon’un şu anda en büyük projelerden biri olduğunu belirtti. Kendisine göre Polygon, tüm segmentlerde geliştirici etkinliği açısından potansiyel olarak sektör lideri olabilir. Polygon özellikle son iki yılda büyük ilgi gördü. Nailwal, ağın büyük düzeyde ölçeklenebilirliği sağlamak için sıfır bilgi (zk) alanında yenilikçi çözümler üzerinde çalıştığını belirtti.

Kriptokoin.com olarak son zamanların öne çıkan Polygon ortaklıklarına bu yazıda yer verdik.

Polygon’un oyun sektörüne yönelik çalışmaları

Bundan önce, DeFi cephesinde Polygon, 981,95 milyon dolar TVL ile 417 protokole ev sahipliği yapıyor. Böylece DefiLlama’da TVL açısından en büyük 5. ağ konumunda.

Mart ayında, Polygon Labs ve zkMeta, Polygon ağında özel bir oyun rollup’ı oluşturmak için ortaklık duyurdu. Ölçeklenebilir Web3 oyun altyapısı geliştiricisi zkMeta, dApp’leri günlük olarak büyük bir kullanıcı tabanıyla entegre etmeye başladı.

Aynı ay, Güney Koreli bir mobil oyun şirketi, Polygon ağında Delabs Games’i piyasaya sürdü. Delabs Games’in Blockchain özelliklerini entegre ederek oyun ekosistemini geliştirmeyi hedefleyeceğini söyledi. Blog yazısında ağ, ortaklığın Polygon’da merkezi olmayan oyunu ilerletmeyi amaçladığına da yer verdi. Oyun projelerini teşvik etmek için Polygon Labs, oyuncuları hedefleyen bir Web3 pazar yeri olan AQUA ile de işbirliği yaptı.

Zion Market Research tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre Web3 oyun sektörü oldukça hızlı büyüdü. Pazarın 2021’de yaklaşık 201 milyar dolar gelir elde ettiğini iddia etti. Rapor, oyun endüstrisinin 2028 yılına kadar yaklaşık 435 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Bu nedenle, oyun pazarının kabaca %12,1 yıllık bileşik büyüme oranında (CAGR) gelişmesi bekleniyor.

Polygon kurucusunun bahsettiği bu coin’lere dikkat

Sandeep Nailwal, Blockchain oyun sektörünün kripto para piyasasında yeni fırsatlar doğruacağını söyledi. Şu anda gaming-oyun kategorisinde sektör lideri altcoin projeleri ve son 24 saatlik performansları şu şekilde:

 1. Render Token (RNDR): %15.73
 2. Marblex (MBX): %15.90
 3. Victoria VR (VR): %12.54
 4. Akita Inu (AKITA): %9.39
 5. Yield Guild Games (YGG): %6.90
 6. WEMIX: %7.08
 7. NFTb: %6.90
 8. FLOKI: %5.73
 9. Vulcan Forged PYR (PYR): %4.34
 10. The Sandbox (SAND): %4.71
 11. Gala (GALA): %4.48
 12. GAMEE (GMEE): %4.13
 13. Axie Infinity (AXS): %3.79
 14. Biswap (BSW): %3.00
 15. Ethernity (ERN): %2.96
 16. Efinity Token (EFI): %0.95
 17. Vidya (VIDYA): %2.22
 18. Delysium (AGI): %2.28
 19. VIDT DAO (VIDT): %2.05
 20. Illuvium (ILV): %2.06
 21. Decentraland (MANA): %1.88

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Polygon Mucidi, Bu Altcoinlerde Fırsatlar Görüyor!