Analistlerden Kritik DOGE Tahminleri: Bu Seviyeleri Bekliyoruz!

google trends verilerine gore dunyada dogecoini doge en cok aratan ulke abd oldu FpjnfXpm
google trends verilerine gore dunyada dogecoini doge en cok aratan ulke abd oldu FpjnfXpm
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin (DOGE) hala birçok kişi tarafından sadece bir meme coin olarak kabul edilirken, bu şakanın dayanağı, gerçek kullanım durumlarının bariz eksikliğinden kaynaklanıyor. Yine de dünkü haberler Dogecoin yatırımcıları için bir çeşit umut kaynağı oldu. DOGE’yi büyük liglerde haritaya koyan an bu olabilir mi? Bu, temeli “şaka” olan Dogecoin’in nihayet büyüdüğü ve onu büyüttüğü an olabilir mi? İlk analistimiz Aaryamann Shrivastava şunları düşünüyor…

DOGE, sinema devi AMC’den iyi haberi aldı

Birkaç gün önce, Sinema devi AMC’nin CRO’su Adam Aron, ödemeler için DOGE’yi kabul etme olasılığını tartışmak için bir anket yaptı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 140.000 seçmenin %77’si destek verdi. Buna ek olarak, DOGEfather da (Elon Musk) devreye girdi ve DOGE’nin sistemin uygulanabilir olması için işlem ücretlerini düşürmesi gerektiğini söyledi.

Elon Musk’un görüşü, şu anda ortalama ücret 0,5 dolar civarında olduğu ve hatta geçen ayın başlarında 1,3 dolarla zirve yaptığı için doğru kabul edilebilir. Şu anda işlem ücretleri, 1 DOGE’nin fiyatından daha yüksek ve 0,2 dolardan işlem görüyor.

Analistlerden Kritik DOGE Tahminleri:

Dahası, ağ saniyede 40 işlem yapma kapasitesine sahip olmasına ve her gün 1 milyar dolardan fazla işlem yapmasına rağmen, katılımdan yoksundur. Şu anda, tüm adreslerin %6,5’inden azı herhangi bir bakiyeye sahip. 

UTXO verileri Dogecoin için neler söylüyor?

Ayrıca, analist Shrivastava, genellikle DOGE’nin haberlerde olduğu veya herhangi bir nedenle abartıldığı zaman yatırımcılarda bir artış gözlemlendiğini söylüyor. Ancak, bu çekicilik kısa sürede kaybedilmektedir. UTXO’lara (harcanmamış işlem çıktısı) bakıldığında bu açıktır. Yalnızca bu hafta, bir günden kısa süreli UTXO’lar %0,45’ten %5,94’e yükseldi. Tam tersine 1 gün ile 1 ay arasında aynı süre %7,5 düştü.

Bu davranış yaygın mı?

Analiste göre yaygın olduğu söyleyebiliriz. Kriptokoin.com olarak paylaştığımız haberlerden DOGE’nin topluluk ve “heyecan” odaklı bir kripto para birimi olduğu anlaşıyor. Ve bu, sosyal davranıştan elde edilen verilerden de gözlemlenebilir. AMC ödeme kabulü duyurusuna kadar sosyal hacimler düşüktü, ardından aniden listelerde yükseldiler. Benzer şekilde, Twitter kullanıcıları bir kez daha düşmeden önce aynı dönemde 2 ayın en yüksek seviyesine çıktı. 

Dolayısıyla, bazı gerçek değerlerin pompalanması için bu kalıbın değiştirilmesi gerekir. Son zamanlarda, DOGE uzun vadeli sahiplerinde de bir artış gördü. Bu analiste göre DOGE fiyatı için iyi bir sonuç. Ancak özellikle Temmuz ayının sonundan bu yana atıl durumda olduğu için günlük kullanımı desteklemek için hızının da artması gerekiyor.

Dogecoin (DOGE) teknik analiz

Dogecoin teknik analizlerinde FXEmpire analistleri bizlere eşlik edecek. Biraz geri sararsak, Dogecoin piyasa geneli düşerken 0.235 dolarda (0.13 Fibonacci seviyesi) büyük bir mücadele vermişti. Analiste göre DOGE bu desteği karşı dirence dönüştürdükten ve kaybettikten sonra, 0.219 dolarlık desteğe düştü ve 0.2130 dolar desteğinin rahatça kırılmasına yol açtı. Dogecoin’in RSI’sı da ılımlı ve satıcıların daha fazla düşüş baskısı yaratması için yer bırakıyor. Analistlere göre DOGE 0.2130 doların atlında 0.2075 dolardan işlem görürken, bir sonraki destek seviyeleri 0.205 ve 0.2 dolara temas etmek zorunda kalabilir.

Olumlu senaryoda, Dogecoin fiyatı yükselir ve en yakın direnci 0.2255 dolar aşabilirse, 0.23 dolarda bulunan 0.13 Fibonacci seviyesindeki son zirvelerini tekrar hedefleyebilir. DOGE’nin 0.23 dolar üzerinde kapanması analiste göre 0.235 dolar ve ardından 0.24 dolar dirençlerinin kapılarını açacaktır. Bu konuda analistler, teknik verilerin Dogecoin’de bu yıl birçok yönden büyüdüğünü ve son fiyat düşüşüne rağmen bazı yönlerden büyümeye devam ettiğini gösterdiğini söylüyor. Örneğin, Dogecoin’in benimsenmesi, benzeri görülmemiş bir hızla artıyor gibi görünüyor. Ayrıca Blockchain verileri, madencilerin madencilik ödüllerinde %3,135 ve işlem ücretlerinde %6,700 artış elde edebileceğini gösteriyor. Bu, Dogecoin ağının güvenliği için iyi bir haber alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistlerden Kritik DOGE Tahminleri: Bu Seviyeleri Bekliyoruz!