Analistten DOGE Tahmini: Mükemmel Fırtına Yaklaşıyor!

gold dogecoin on the gold circle background
gold dogecoin on the gold circle background
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analist Ekta Mourya, Dogecoin (DOGE)’in geçen yıl üç defa zorlandığı 1.704 dolar seviyesinde trader’lerin satış baskısı kurabileceğini düşünüyor. Ancak olumlu haberler, kurucu ortak Bill Markus’un tüm büyük madenci ve node’lerin 1.14.4 sürümüne geçmesiyle işlem ücretlerinin düşeceğini açıklamasıyla geldi. Ayrıca, Dogecoin Twitter’da en çok bahsedilen 10 kripto para arasında ve meme coin’in sosyal hakimiyeti tekrar artıyor. AMC’nin bir ödeme yöntemi olarak DOGE’yi benimsemesi de pozitif bir atmosfer oluşturdu. Trader’ler şimdi işlem ücretlerinde bir düşüş ve DOGE fiyatında bir toparlanma bekliyor. Güncellemenin detaylarına ve uzmanların fiyat tahminlerine göz atıyoruz…

Dogecoin güncellemesi analiste göre kopuşu destekleyebilir

Dogecoin’in yazılım çekirdeği geçtiğimiz ay boyunca düzenli olarak güncellendi. Ağustos ayında, performansı artırmak ve ücretleri düşürmek için Dogecoin Core’un yeni bir sürümü olan v1.14.4 yayınlandı. Önerilen güncelleme, tüm node operatörleri tarafından yüklenmedi. Kurulumla, DOGE ağının gelecekteki işlem ücretlerinin düşmesi bekleniyor. Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, son zamanlarda bununla ilgili şu tweet’i attı: 

Tüm 1.14.3 node’leri lütfen 1.14.4’e güncelleyin ve varsayılan olarak düşük ücretleri serbest bırakabiliriz!

https://twitter.com/BillyM2k/status/1440782181522042880?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1440782181522042880%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.fxstreet.com%2Fcryptocurrencies%2Fnews%2Fdogecoin-network-update-to-boost-mainstream-adoption-trigger-next-doge-rally-202109270751

Dogecoin v1.14.4 güncellemesinden sonra bunlar bekleniyor

Tüm büyük madenciler en son sürüme geçtiğinde, işlem ücretinin geçiş için 1000 kat ve madencilik için 100 kat azalması bekleniyor. Bu, DOGE için önerilen ücreti düşürmeye yönelik ilk adımdır, bunu başka bir ağ uyarlamasının takip etmesi bekleniyor. Ayrıca, ekosistemindeki düzenli güncellemelerle Dogecoin’in işlevselliği artıyor. Ocak 2020’de yaklaşık 600 kullanıcı DOGE ödemelerini kabul etti , o zamandan bu yana sayı 1704’e yükseldi. 

DOGE Milyoneri Büyük Kaybetti: Dogecoin'in Suçu Değil!

Dogecoin’in artan kabul ve benimsenmesi, yükselen sosyal hakimiyetinden daha da belirgin hale geliyor. Geçtiğimiz hafta DOGE, Twitter’da “en çok bahsedilen ilk 10 kripto para birimi” arasında yer aldı. Sosyal medya üzerindeki artışı, analist Mourya’ya göre DOGE fiyatında bir ralliyi tetikleyebilir. Ancak analistler, DOGE’nin toparlanmasını beklerken, fiyatı kilit direnç seviyesinde reddedilmesinden sonra zorlanıyor.

Analistler DOGE için neler söylüyor?

Bir kripto para birimi analisti ve trader @venturefounder, en büyük meme coin olan DOGE’nin bile hakimiyetini kaybettiği görüşünde. Analist, Shiba-Inu temalı kripto para biriminin fiyatında bir artış anlamına gelen bir sonraki “mükemmel fırtına” öncesinde bir bekleme olduğunu tahmin ediyor. 23 Eylül tarihli analizleri şunlardı:

Bu grafik (aşağıda), meme coin’lerin Mayıs 2021’deki çöküşten bu yana önemini yitirdiğini gösteriyor. En dayanıklı meme coin DOGE bile, zirvede %3.3’ten bugün %1.5’e çıkarak hakimiyetini kaybediyor. Belki bir gün meme coin’ler geri dönüş yapacak, ancak bir sonraki mükemmel fırtına için uzun süre beklemek zorunda kalabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistten DOGE Tahmini: Mükemmel Fırtına Yaklaşıyor!