Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Kritik BTC Tahmini!

Analistten Kritik BTC Tahmini
Analistten Kritik BTC Tahmini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsabetli tahminleriyle bilinen tecrübeli analist Peter Brandt, Bitcoin fiyatında artık daha fazla düşüş beklemediğini paylaştı. Brandt, BTC fiyat tahmini konusunda U dönüşü yapıyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Peter Brandt, BTC tahmini ile ilgili olarak ‘biraz iyimser’ hissediyor

Kıdemli analist, Cuma günü bir tweet’te önceki Bitcoin tahminindeki rotayı tersine çevirdi. Bunu doğrudan söylemese de, Bitcoin’in başka “düzeltme görmeyeceğini” iddia ediyor. Yine de, bir süre daha fiyatların düşeceğini öngörüyor. Özellikle, artan bir iyimserliğini ifade etmek için lazer gözlü bir fotoğrafını paylaştı. Analist, lazer gözlerini takmanın henüz zamanı gelmemiş olsa da, şimdilik küçük bir umut ifade ederek düşüş beklentisini yitirdiğini söylüyor:

BTC ile ilgili düşüncelerim: Trend daha düşük ama bence başka bir keskin düşüş OLMAYABİLİR. Şimdilik akkor (lazer gözlere gönderme) görüşündeyim, ancak bununla garantili olarak lazer görüşüne geçeceğim.

Brandt, 25 Ekim’de Bitcoin’de önemli bir fiyat düşüşünün yakın olduğunu söylemişti. Tecrübeli analist Bitcoin’de özellikle 13.000 dolar desteğini bekliyordu. Brandt, yeni zirvelere doğru bir boğa koşusunun 2023’ün sonlarında veya 2024’ün başlarında başlamasının muhtemel olduğunu söylüyor. Ayrıca bir süredir Bitcoin piyasalarından çok az heyecan beklediğini belirtti.

Peter Brandt Bitcoin hakkında fikrini değiştiren tek analist değildi

Perşembe günü Glassnode verilerini inceleyen Ali Martinez, artan sayıda Bitcoin adresini not etti. Analist, bunun sıklıkla birikimi gösterdiğini söylüyor. Martinez Cuma günü bir analizde, BTC fiyatının 21 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde kapanması halinde yaklaşık 200 haftalık hareketli ortalamada 24.000 dolara yükselebileceğini iddia etti.

Yine de tüm analistler bu iyimserliği paylaşmıyor

Il Capo of Crypto, Kasım ayında Bitcoin’in 14.000 dolara düşeceğini öngörüyor. Analist özellikle, fiyatı 21.500 dolara çıkaran Bitcoin’deki son rallileri doğru bir şekilde tahmin etmişti. Şimdi, Bitcoin boğalarını, en son fiyat hareketi artık tükendiği için yükselişin uzak olduğu konusunda uyarıyor. Capo’ya göre son ralli Bitcoin’in 14.000 dolara düşmeden önceki son hamlesiydi.

Fed’in 2 Kasım’daki 75 baz puanlık bir artıştan sonra hisse senedi ve kripto para piyasaları yükselişe geçti. Özellikle, bu, enflasyonun neden olduğu riskten kaçınma duyarlılığının bir sonucu olarak fiyat hareketleri gözle görülür derecede cansız olan kripto para birimi gibi algılanan riskli varlıklara olan talebi artırabilir.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin şu anda 21.000 doların üzerinde işlem görüyor. Son 24 saat içinde %3 civarında değer kazandı. On-chain verilerde BTC biriktirmek için doğru zamanın geldiğine işaret ediyor. 1 Kasım’da Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards, Bitcoin Yardstick adlı yeni bir metriği piyasaya sürdü. Edwards’a göre, metrik “Bitcoin Piyasa Değeri/Hash Oranı ve 2 yıllık ortalamayı normalize etti (bölündü)” esasen “Bitcoin ağını güvence altına almak için yapılan enerji çalışmasının fiyatla ilgili oranını” alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Kritik BTC Tahmini!