Huobi, Herkesin Konuştuğu Altcoin’i Delist Ediyor!

Huobi Altcoin'i Delist Ediyor
Huobi Altcoin'i Delist Ediyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Huobi, hacklendiğine dair bir yanlış anlaşılmanın ardından sert düşen ve ardından Binance’in de delist ettiği bir altcoin için benzer bir karar aldı.

Huobi, gündemde olan bu altcoin projesini delist ediyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, 4 Kasım’da, GALA’nın paketlenmiş bir versiyonu olan pGALA bilgisayar korsanlarının hedefindeydi. Hackler, pNetwork tabanlı akıllı sözleşmeler üzerinden milyonlarca pGALA tokeni üretmeyi başardılar. Olayın Gala Games ile doğrudan ilgisi olmasa da hack haberleri yatırımcılar arasında paniğe neden oldu. Yüzde 30’u aşan sert düşüşün ardından Binance, GALA işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

Şimdi Huobi’de benzer bir karar alıyor. Borsa Cuma gününden itibaren GALA /USDT işlem çiftini listesinden çıkardı.

Huobi, web sitesinde yaptığı resmi bir açıklamada pGALA’nın yeni versiyonunu “meme token” olarak nitelendirdi. Bunun “orijinal GALA olmadığını” belirtti.

Topluluk izinsiz dönüştürme için öfkeli

Huobi, delist kararı ardından kullanıcılarının tüm GALA tokenlerini pGALA olarak değiştirdi. Bu da topluluk arasında büyük bir öfkeye neden oluyor. Kullanıcılara göre Huobi bunu tamamen izin bir şekilde yaptı. Sadece kısa süre önceden haber vermekle yetindi.

Huobi yaptığı açıklamada, bugün saat 15:30’da GALA/USDT çiftini listeden çıkaracağını duyurdu. Aynı zamanda GALA’yı pGALA olarak yeniden adlandıracağını duyurdu. Yayınlandığı tarihte Huobi, yeni pGALA/USDT çiftinin işlemlerini durdurmuştu. Borsa daha sonra “kullanıcıların kullanım koşullarını karşılayan pGALA (eski GALA) varlıklarını 1:1’de GALA (yeni GALA) varlıklarına dönüştüreceğini” açıkladı.

Bir GALA alım satım çifti olmadan, dönüştürülmüş GALA tokenlerin Huobi’de nasıl takas edileceği hala belirsiz.

Huobi’nin duyurusu Perşembe günü gizemli bir hatanın ardından gerçekleşti

GALA’nın Huobi’deki fiyatı, hack haberlerinin ardından yaklaşık %30 düştükten sonra neredeyse sıfırı gördü. Birkaç kullanıcı, görünen arbitraj fırsatından yararlanmak için tokenleri büyük indirimlerle satın aldı.

İlk fiyat düşüşüne, GALA’yı Ethereum ağına kilitleyen ve onu BSC üzerinde “pGALA” olarak yeniden basan pNetwork neden oldu. PNetwork, köprüleme kodunda bir hata keşfettiğinde, kendi tokenine bir “beyaz şapka” saldırısı gerçekleştirdi. Milyarlarca yeni pGALA basıp bunları kullanıcıların pGALA ile diğer BSC tabanlı arasında işlem yapabileceği DEX platformlarına gönderdi. Böylece, pNetwork’e kullanıcıların parası üzerinde etkili bir kontrol sağladı.

Bu arada, Gala ekibi, 4 Kasım’da kendi tokenini çevreleyen “FUD”u ortadan kaldırmak için Twitter’a gitti. Hack ve rug pull gibi sözcükleri ortalıkta dolandığını açıkladı. Ancak ekip “Bunların hiçbiri söz konusu değil” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Huobi, Herkesin Konuştuğu Altcoin’i Delist Ediyor!