Binance’den Terra Classic (LUNC) İçin Önemli Hamle! Tarih Ne?

Binance'den Terra Classic (LUNC) İçin Önemli Hamle
Binance'den Terra Classic (LUNC) İçin Önemli Hamle
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük merkezi kripto para borsası, merakla beklenen Terra Classic (LUNC) yakma kararını açıkladı.

Terra Classic yatırımcılarının beklediği haber geldi

Çinli kripto uzmanı ve gazeteci olan Colin Wu, Binance’in LUNC işlemlerinde yakım uygulayacağını söyledi. İşlemler ücretlerinde yüzde 1,2’lik yakım uygulaması, Binance tarafından iki aşamada uygulanmaktadır. Wu, Twitter’dan analizlerini paylaştığı esnada, Binance, her işlemden %1.2 oranında token yakacağını doğruladı. Uzman daha sonra bir tweet’ten duyuruyu takipçilerine aktardı:

Binance: Katılım hesapları Binance’de tutulan toplam LUNC’nin %25’ine ulaştığında, LUNC işlemleri yaptıklarında tüm isteğe bağlı cüzdanla için %1,2 oranın token yakmaya başlarız. %50’ye ulaşıldığında, tüm LUNC işlemleri için %1,2 yakımı uygulayacağız.

CZ’nin önerdiği plan uygulanacak

Blog yazısında CZ, yakımın uygulanıp uygulanmayacağına karar vermek için üç aşamalı bir plan sundu. Planın ilk adımı, LUNC vergi yakma için bir katılım düğmesi uygulamaktır. Bu LUNC sahipleri tarafından görülebilir. Ayrıca, kullanıcılar her işlemde LUNC’lerinin %1,2’sini yakmak isterlerse onu açabilirler. Bununla birlikte, token yakmayı uygulamayı seçen kullanıcı sayısı Binance’de tutulan toplam LUNC’nin %25’ini aşarsa, borsa ikinci adıma geçecek ve katılmayı seçen tüm kullanıcılar için %1,2 yakımı talep edecek. Ancak bu yakma yalnızca tokenlerini yakmak isteyenler için geçerli olacak. CZ, bu adımın gerekliliğini şu sözlerle açıklıyor:

Bu, LUNC sahibi olmayan kişilerin oyları etkilemesini engelliyor. Ayrıca, erken benimseyenlere, fazladan %1,2 ödeyen sadece birkaç kişi olmadıkları konusunda gönül rahatlığı veriyor. Yakım sadece %25 yetersayı ile devreye giriyor. Bu, onları daha kolay katılmaya teşvik etmelidir.

Son olarak, kaydolan kullanıcı sayısı Binance’de tutulan toplam LUNC’nin %50’sini aşarsa, planın üçüncü adımı, Binance içindeki tüm LUNC işlemlerinde gas uygulamak için başlatılacaktır. CZ, 1. adımın tamamlanmasından sonraki bir ay içinde ikinci adımda gereken %50’ye ulaşılmazsa, katılım düğmesinin tamamen kaldırılacağı sonucuna varmıştır.

LUNC ‘yakma vergisi’ nedir? Terra Classic için neden önemli?

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, LUNC ve USTC alım satım ve transferlerine %1,2 vergi getirilmesi, Terra tarafından desteklenen stablecoin’e olan ilgiyi ateşledi. LUNC’yi deflasyonist yapmak ve riskleri azaltmak için “yakma vergisi” devreye girdi. Bu da Terra Classic’in tokenomiklerinin (LUNC) öngörülebilirliğini arttırmaktadır. Terra (LUNA) çöküşünden sonra, iki yeni token, Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) piyasaya sürüldü. Başlarda ilgi görseler de, yatırımcılar hala Terra token’lerine endişe ile yaklaşıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’den Terra Classic (LUNC) İçin Önemli Hamle! Tarih Ne?