Reklamı kapat

Bitcoin Fiyatı 10 Gün İçerisinde 10.000 Doları Görebilir

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 6 Haziran 2018
0 görüntülenme

Piyasanın şuanki durumu göz önünde bulundurulduğunda Bitcoin’in tekrar 10,000.00 dolar olduğunu düşünmek zor gözüküyor.

Neden 10,000.00? Eh, bildiğiniz üzere Bitcoin tüm zamanların en yüksek değerine ulaşarak 20,000.00 doları gördü ve bunun sonucu olarak yatırımcılar ve ilgililer Bitcoin’in tekrar 20,000.00 doları göreceğine inandılar. 10,000.00 dolar bu konuda yolun yarısı niteliğinde ve dolayısıyla Bitcoin için önemli bir hedef olarak duruyor. Kısacası, Bitcoin eğer tekrar 20,000.00 doları görmek istiyorsa düz mantıkla önce 10,000.00 doları görmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Kripto dünyasında olaylara bu şekilde yaklaşmak daha iyidir aksi takdirde umutsuz ve şaşkın oluruz ve bütün iyimserliğimizi kaybedebiliriz. Dolayısıyla, mutluluk adına hedeflerimizi uzun vadeye yaymalıyız.

Bunaltıcı martın ardından, daha da düşük diplerle yeni bir aya başladık ve bu da piyasayı daha da düşüşe sürükleyen bir kötümserliğe sebep oldu. Benzer şekilde, haziran da böyle geçecek gibi duruyor. Şimdilik yalnızca beş gün oldu fakat piyasa oldukça durgun ve yakın zamanlarda da yükseliş gözükmüyor. Aklımızda bunu da tutarak, ve iyimser kalarak, haziranı yeni nisan kabul edebiliriz.

Geçmişe dönelim, 13 nisanda (ironik şekilde Cuma günüydü) piyasada dalgalanma gördük. Bu akım mayısın başına kadar fiyatları yükseltti.  Bir takım yıkıcı olayların (özellikle de Mt.Gox saçmalığı) ardından piyasanın düzelmeye başladığını gördük. Bunun tekrar yaşanacağını var sayarsak haziran ortasında tekrar piyasada yükseliş göreceğiz demektir. Eğer bu gerçekleşirse Bitcoin 10,000.00 doları tekrar görür. Bitcoin yükselirse, tüm piyasa yükselir.

Tabi ki bu spekülasyondan fazlası değil dolayısıyla garanti verilemez. Yine de en azından, burdan almamız gereken mesaj piyasanın tekrar yükselişe geçeceği. Yatırım yaptıysanız panik olmayın, şu an gördüğümüz şey kriptoların organik akışkan doğasından başka birşey değil. Neyse ki bu organik doğa, piyasanın tekrar yükseleceği anlamına da geliyor.

Lütfen bunun bir yatırım önerisi olmadığını unutmayın. Yatırım yapacaksanız kendi önceliklerinize göre yapın. Piyasa oldukça riskli dolayısıyla yatırım yapmak da riskli.

Cryptodaily

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ripple bg
Ripple CEO’su: Seneye Düzinelerce Banka Ripple Kullanıyor Olacak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kısa süre önce CNBC tarafından düzenlenen Amsterdam’daki Money 20/20 konferansında röportaj yaptı. Garlinghouse, daha önce yaptığı açıklamalarda da, Ripple‘in (XRP), gelecekte Bitcoin’i geride bırakacağına dair iddialı yorumlar getirmişti. Brad Garlinghouse, bu yılın sonuna...
Burak Can Senyelli 6 Haziran 2018