Bitcoin Fiyatı Tarih Yazdı: En Yüksek Haftalık Kapanış!

bitcoin trading volume and exchange fees dive amid beijings ongoing crackdown in the name of financial stability
bitcoin trading volume and exchange fees dive amid beijings ongoing crackdown in the name of financial stability
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı,  şimdiye kadarki en yüksek haftalık mumu kaydederek yükselişli bir teknik model oluşturdu. Bitcoin’in önceki rekor haftalık kapanışı ise Nisan ayı başlarında kaydedildi. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Bitcoin fiyatı, şimdiye kadarki en yüksek haftalık mumunu kaydetti!

Bitcoin fiyatı, yükseliş momentumunu güçlendirmenin en son işareti olan, 62.000 doların biraz üzerinde şimdiye kadarki en yüksek haftalık mumunu kaydetti.  Lider kripto para birimi, ayılar onu gün içi en düşük 58.940 dolara ittikten sonra, 60.000 doların altında tehlikeli bir kapanış yapmaya çok yakındı. Ancak, alıcılar tarihi haftalık kapanışa saatler kala adım atmayı başardı ve günü kurtardı.

Bitcoin’in önceki rekor haftalık kapanışı Nisan ayı başlarında kaydedildi. Lider kripto para biriminin bu kapanışı 14 Nisan’da şu anki yaşam boyu zirvesi olan 64.804 dolara ulaşmasından birkaç gün önce geldi. O zamanlar, ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase’in merakla beklenen halka arzı, yükselişi tetikleyen kilit katalizördü. Bu sefer, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu onayladıktan sonra, Bitcoin 60.000 dolar seviyesini aştı.  

Bir yükseliş modeli oluştu…

Üç yeşil uzun gövdeli mumla, Bitcoin şimdi tipik olarak güvenilir bir yükseliş göstergesi olarak kabul edilen “three white soldiers (üç beyaz asker)” modelini bastı. Kripto para biriminin küçük gölgeli üç mum elde etmeyi başarması, fiyat her fiyat aralığının tepesine yakın bir yerde kapandığından boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. En iyi kripto para birimi, basın zamanında 62.220 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Fiyatı Tarih Yazdı: En Yüksek Haftalık Kapanış!