Bitcoin İşlem Sayısı Metriğinde Tarihi Rekoru Kırdı! BTC Analizi

10.000 Bitcoin Borsalara Aktı! Fiyat Düşecek mi?
10.000 Bitcoin Borsalara Aktı! Fiyat Düşecek mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası sakin sakin toparlanırken rekor kıran zincir üstü veriler yatırımcıların dikkatini çekiyor. Binance borsasında Bitcoin (BTC) hacmi yılın ilk çeyreğindeki seviyelerin neredeyse onda biri civarında seyrederken on-chain metriklerde yeni rekorlarla karşılaşıyoruz.

Blockchain aktivite takipçisi IntoTheBlock’un geçtiğimiz gün X hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma göre Bitcoin ağındaki işlem sayısı 703 bin ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

Platformun paylaştığı grafiğe göre BTC ağındaki günlük işlem sayısı 2023 yılının Mayıs ayına kadar stabil seyrediyordu. Mayıs ayının başlarında 700 bine yaklaşan metrik, günümüzde ise yeniden tarihi rekora imza attı.

Bu yükselişin nedeninin ise son aylarda popülerleşen Ordinals (Bitcoin ağında üretilen NFT’ler) kaynaklı olması muhtemel. Günlük transfer rekorunun piyasa toparlanırken gerçekleşmesi kripto para yatırımcılarına umut veriyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı

Lider kripto para birimi özellikle son aylarda enflasyon ve faiz gibi makro verilerden daha çok ülkelerin regülasyon süreçlerinden etkileniyor. Bitcoin, bir ay önce 28.500-28.000$ destek bölgesinin kaybetti. Ardından, soluğu bir alt seviye olan 25.000 dolar civarında aldı.

BTC, bu düşüşün ardından Eylül ayının başına doğru eski destek seviyesini geçmeyi denedi. Ancak bu piyasa hareketi başarısız oldu. Boğalar, fiyatı yeniden 28.500 doların üzerine taşıyamadı. Lider kripto para birimi, günümüzde bu iki seviyenin arasında bir yukarı bir aşağı hareket ediyor. Eski destek, yeni direnç olan 28.500 bandı kırıldığı takdirde sonraki hedefin 31.000$ civarı olması muhtemel.

$BTC an itibariyle 27.000$ etiketiyle alıcı buluyor.

Bitcoin İşlem Sayısı Metriğinde Tarihi Rekoru Kırdı! BTC Analizi