Bitcoin ve Altcoinlerini Satan Efsanevi Borsacı: Sahte!

Bitcoin Satan Borsacı: Sahte
Bitcoin Satan Borsacı: Sahte
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen yıl Bitcoin ve altcoinlerini satıp çiftlik satın alan Jim Cramer, Çarşamba günü kripto paraları “sahte” olarak nitelendirerek yeniden eleştirdi. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Jim Cramer, Bitcoin ve altcoinler üzerinde sert eleştirileri sürdürüyor

Efsanevi borsacı, Çarşamba günkü Genesis’in iflas haberlerine “bugünkü favorim” yorumunu yaptı. Genesis, para çekme işlemlerini durdurduktan yaklaşık iki ay sonra iflasa giden bir sonraki kripto piyasası oyuncusu oldu. Kripto kredi platformu bugün, iflas haberlerini gündeme getiren firma farklı alacaklı gruplarıyla özel görüşmeler yaptı. Borç verme birimi, 175 milyon dolarlık kilitli fona sahip olduğu FTX’in çöküşüyle ​​sarsılıyor ve yeni sermaye toplayamazsa potansiyel iflas konusunda uyarıyor.

Cramer ise Charles Schwab & Co’nun Genel Müdür ve Baş Yatırım Stratejisti Liz Ann Sonders’ın “Genesis’in iflas başvurusu planladığı söyleniyor” tweet’ine “bugünkü favorim” yorumunu yaptı. Kendisi bir süredir Solana, XRP ve Dogecoin’in ‘dolandırıcılık’ olduğunu söylüyordu.

Aralık ayında Cramer, geçen yıl kripto yatırımlarını nakde çevirdiğini ve kazancıyla bir çiftlik satın aldığını söyledi. Şimdi tüm kripto paraların dolandırıcılık olduğunu söylediği açıklamalarıyla gündeme geliyor. Borsacı kimliğiyle de tanınan Cramer, geçen yıl tüm BTC’lerini satarak yerine yüklü miktarda Ethereum (ETH) satın aldı. Ancak bankasının bunu kabul etmek istemediğini öğrendikten sonra Ethereum pozisyonunu sattı.

Genesis ne durumda?

Genesis’in ana şirketi olan Digital Currency Group, geçtiğimiz günlerde Gemini tarafından Genesis’in ödeme gücü hakkında yanlış beyanlarda bulunmakla suçlandı. Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Gemini’yi dolandırdığını ve kullanıcılarının Genesis’e bağlı bir üründe kilitli 900 milyon dolara erişemediklerini söyleyerek DCG’nin yönetim kurulunu CEO’su Barry Silbert’i görevden almaya çağırdı.

Ancak Silbert bu iddiaya karşı çıktı ve DCG’nin Genesis’e 447,5 milyon dolar borcu olduğunu ve bu yılın Mayıs ayında vadesi dolan 78 milyon dolar değerindeki Bitcoin’e ek olduğunu söyledi. Bununla birlikte, Genesis’in 2032’de vadesi dolacak 1,1 milyar dolarlık bir senet daha borcu var.

Kriptokoin.com olarak Genesis krizinin zaman çizelgesine bu yazıda yer verdik. Mevcut durumda, Genesis’in bu hafta iflas başvurusunda bulunması bekleniyor. Digital Currency Group’un bünyesinde bulunan Genesis, FTX krizinden sonra belirginleşen likidite kriziyle baş etmeye çalışıyor. Şirket daha önce, DCG’nin Three Arrows Capital’in iflasıyla çalkalanmaya başladı.

Bu arada, Genesis, Cameron Winklevoss’ın kurucusu olduğu kripto para borsası Gemini üzerinden faiz kazandıran bir program olan Earn programının ortağıdır. Genesis’in 900 milyon dolarlık fonun para çekme işlemlerini askıya alması, Gemini’yi de zor durumda bırakıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin ve Altcoinlerini Satan Efsanevi Borsacı: Sahte!