Bitcoin Satma Zamanı mı? Son Hareketleri Bilen Analist Açıkladı!

Bitcoin Satma Zamanı mı? Son Hareketleri Bilen Analist Açıkladı!
Bitcoin Satma Zamanı mı? Son Hareketleri Bilen Analist Açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası oldukça hareketli bir hafta sonu geçirdi. Özellikle lider kripto para Bitcoin 48 bin doların üzerine uzanan güzel bir ralli yaptı. Bu da akıllara ‘Satma zamanı geldi mi?’ sorusunu getirdi. BTC’nin son hareketlerini başarılı bir şekilde öngören 10x Research CEO’su bu soruya cevap verdi. Bu arada IntoTheBlock’ın son analizi 48,5 bin dolarda sert bir direnç olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, analistler BTC’nin daha gidecek yolunun olduğunu tahmin ediyor.

Bitcoin satma zamanı geldi mi?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, spot ETF onayından sonra irtifa kaybetti. Bunun ardından toparlanan lider kripto bir müddet dar bir aralıkta işlem gördü. Ancak, geçen hafta bu engelleri aştı ve 48 bin doların üzerine uzanan bir ralli yaptı. Bu süreçte düşüşü ve ardından gelen yükselişi isabet ettiren 10x Research CEO’su Markus Thielen, son tahminlerini açıkladı. Son yükselişin ardından analist, “Satma zamanı mı?” sorusuna cevap arardı. Thielen “Bitcoin günler içinde 48.000 hedefimize ulaştı. Şimdi satmalı mısınız?” başlığıyla, şu değerlendirmelerini paylaştı:

İşlem Sinyalleri’mizden 10 Şubat Cumartesi günü yeni bir alım sinyali aldık.

  • 26 Ocak’ta artık düşüş eğiliminde olmadığımızı ve 38.000 aşağı yönlü hedefini sadece 522 puanla (gerçek düşük 38.522) kaçırmasına rağmen yaklaşık bir ay süren konsolidasyonun tersine dönmek üzere olduğunu beklediğimizi yazmıştık.
  • 29 Ocak’ta aşağı yönlü (4) dalganın tamamlandığını ve yeni zirvelerin gelmekte olduğunu yazdık. Abonelerimizin çoğu birkaç gün önce Bitcoin 40.100’de işlem görürken taktiksel bir alım sinyali aldı. Şubat 7’deki notumuz 43.800 seviyesini “Bitcoin’i hızla 48.000’e taşıyabilecek” kritik bir kırılma seviyesi olarak tanımladı.

Analist, önceki notunda Şubat ayının yükseliş eğiliminde olduğunu belirtiyor. Ayrıca, Bitcoin’in 52.000’e ulaşma potansiyelinin olduğunu hatırlatıyor. Buna ilaveten, BTC’nin Şubat’ta, tarihsel emsallere göre, ortalama %8 ile pozitif eğilim gösterme olasılığının %70 olduğunu kaydediyor.

BTC 48,5 bin dolara yakın sert dirençle karşılaşabilir

Bitcoin (BTC), spot BTC borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) kayda değer girişler ve hisse senetlerinde rekor bir yükseliş hareketinin yanı sıra, üç hafta içinde 38.500 dolardan 48.000 dolara neredeyse 90 derecelik bir toparlanma gördü. Analistler fiyatların önümüzdeki haftalarda 52.000 doları aşmasını bekliyor. Dahası, yıl sonuna kadar 100.000 doların üzerinde bir fiyat öngörüyorlar. Bununla birlikte, analitik platformu IntoTheBlock’ın analize göre, yükseliş ivmesi kısa vadede 48.500 dolar civarında bir dirençle karşılaşabilir.

Bitcoin

IntoTheBlock‘a göre, 800.000’den fazla kripto adresinin tuttuğu yaklaşık 270.000 BTC’nin (12,96 milyar dolar) ortalama satın alma maliyeti 48.491 dolar. Bu adreslerden bazıları, BTC fiyatı 48.491 dolara yükseldiğinde Bitcoin varlıklarını tasfiye ederek yükseliş momentumunu durdurabilir. Bu bağlamda IntoTheBlock, “Bitcoin gözünü 50 bin dolara dikti! Oraya ulaşmak için geriye önemli bir direnç seviyesi kaldı. 800 binden fazla adres ortalama 48.491 dolar fiyatla yaklaşık 270 bin BTC satın aldı. Bu adresler şu anda kırmızıda. Pozisyonlarını eşitledikçe satış baskısının gelmesi mümkün,” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Satma Zamanı mı? Son Hareketleri Bilen Analist Açıkladı!