Binance Balinaları Uyandı: Bu 6 Altcoin Hızla Alınıyor!

Binance Balinaları Uyandı: Bu 6 Altcoin Hızla Alınıyor!
Binance Balinaları Uyandı: Bu 6 Altcoin Hızla Alınıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel kripto piyasası değeri 1 trilyonu aşarken, piyasası toparlanması bireysel yatırımcılar tarafından ateşleniyor. İlk günlerde balinalardan katılım eksik olsa da, son veriler balinaların artık aktif olarak altcoin projelerini aldığını gösteriyor. Bu arada bir balina, kar realizasyonu yapıyor.

Ethereum balinaları bu altcoin projelerine saldırdı!

Balina izleme platformu WhaleStats’a göre, en büyük Ethereum balinaları Shiba Inu (SHIB), Polygon (MATIC) ve Decentraland (MANA) biriktiriyor. MATIC, WhaleStats’a göre son 24 saatte ilk 5000 ETH balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Polygon ağı, gaz ücreti artışlarını azaltmak ve Blockchain yeniden düzenleme sorunlarını çözmek için Ocak ayı ortasında bir yükseltme ve hard fork geçirdi.

Kripto analitik platformu Santiment, bir balinanın 56 milyon dolar değerinde 59 milyon MATIC tokeni satın aldığını söylüyor. Bu arada balina, altcoin fiyatındaki %20’lik artıştan hemen önce MATIC almayı başardı. Basın zamanında MATIC, son 24 saatte %2,9 artışla 1,17 dolardan işlem görüyordu.

Altcoin

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB), Shibarium Beta lansmanı sırasında büyük spekülasyonlara tanık oldu. Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium’un 14 Şubat Sevgililer Günü’ndeki lansmanı ima etti. Balinalar Aralık ayına kadar SHIB satıyorlardı, ancak Shibarium lansmanının ortasında tokeni almaya başladılar. Bunun etkisiyle SHIB, son 24 saat içinde en büyük Ethereum balinalarının en çok kullanılan akıllı sözleşme ve satın alınan tokeni olmayı başardı. Basın zamanında SHIB, son 24 saatte %1,64 artışla 0,00001203 dolardan işlem görüyordu.

Balinaların üçüncü tercihi Decentraland (MANA) fiyatı son 24 saatte %9’un üzerinde fırladı. Basın zamanında altcoin,  0,7782  dolardan el değiştiriyordu. Popüler metaverse coin’i, son birkaç hafta içinde artan geliştirme faaliyetlerine tanık oldu. Bu arada, Decentraland, 24 saat içinde ilk 100 ETH balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşme. Ayrıca MANA, son 24 saatte en büyük 100 ETH balinası arasında satın alınan ilk 10 token arasında yer alıyor.

Altcoin

Binance balinalarının tercihi: DOGE, ADA ve AAVE

WhaleStats’a göre, Binance balinaları Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA) ve AAVE biriktiriyor. Bunlar, son 24 saatte en büyük 500 BSC balinası arasında en çok satın alınan 10 altcoin arasında yer alıyor. AAVE, Ethereum’da Aave V3 lansmanından sonra en büyük 500 BSC balinası arasında satın alınan ilk 10 token arasına yeniden girdi.

Bir MATIC balinası tokenleri satıyor!

Erken bir MATIC balinası, piyasadaki varlığın muazzam yükselişinin ortasında milyonlarca değerinde token satarak beklenmedik bir hamle yaptı. Balina, MATIC karşılığında bir miktar DAI aldı. Bu arada, balinanın cüzdanındaki ilk MATIC işlemi, token 0,02 dolardan işlem görürken gerçekleşti. Lookonchain tarafından paylaşılan on-chain veriler, erken holder’ın, ortalama 1,14 dolar fiyatla 5,2 milyon DAI karşılığında 4,5 milyon token sattığını gösteriyor. Adreslerin bu fonların bir kısmını ortalama 0,02 dolardan aldığı düşünüldüğünde, elde edilen kâr üç haneli rakamlarla ifade ediliyor.

Böylesine beklenmedik bir hareketin arkasındaki en olası sebep, son birkaç gündür piyasada ralli yapan MATIC tokeninin fiyat performansı. Polygon’un token’i, 1 Ocak’ta yerel dip seviyeye ulaştığından beri %52’den fazla değer kazandı. Yeni yılda token, 2022’nin sonuna kıyasla çok daha sağlam bir performans gösteriyor. Pİyasa çapındaki rallinin yanı sıra MATIC, yukarı doğru hareketine Bitcoin veya Ethereum gibi mastodonlardan daha önce başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Balinaları Uyandı: Bu 6 Altcoin Hızla Alınıyor!