Coinbase Önemli Bitcoin Tweetini Sildi! Ekim Gerçek Mi?

shutterstock 1950877075 scaled 1
shutterstock 1950877075 scaled 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen halka açık kripto borsası Coinbase Inc., “Coinbase Raporu: Kripto Fonunda Büyüme Bekliyoruz ve SEC Onaylı ETF Yakında” başlıklı resmi bir blog yazısını tweetledi. Ancak tweet, Ekim ayında SEC tarafından olası Bitcoin ETF onayı gelmesi hakkındaki spekülasyonları körükledikten kısa bir süre sonra silindi. Spekülasyonlara göre yakın zamanda silinen bu tweet, ABD’de ilk kez bir kripto para ETF’inin onaylanacağına dair bir ipucu sunuyor.

ABD, yakın bir zamanda Bitcoin ve altcoin ETF’lerini onaylayacak mı?

Bir kripto para ETF’ine olan talep, tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) yeni başkanı Gary Gensler’ın bu ETF’leri onaylama şansının yüksek olduğu düşünülüyordu. Gensler’ın vadeli işlemler odaklı ETF’ler hakkında olumlu yorumu sonucu birkaç ETF yöneticisi Bitcoin “Strategy” ETF’i için başvuruda bulundu. Bu tarz başvuru gerçekleştirenlerin sayısı, altıyı buldu.

Bir Bloomberg ETF analisti, Bitcoin Strategy ETF’i için yanıt süresinin yaklaşık 75 gün sürdüğünü ve bu sürecin Ekim ayında sona ereceğine işaret etti. Bu nedenle bu zaman diliminde onay beklenebileceğini belirtti.

Gary Gensler’ın ETF’lere yeşil ışık yakması bekleniyordu

Analist ayrıca, 2021’de bir Vadeli Bitcoin ETF’sinin onaylanması durumunda, 2022’ye kadar fiziksel bir ETF onayının gelmesinin imkansız olmayacağını iddia etti. Ancak bunların tamamen inceleme dönemine dayandığını ve SEC’in belirli bir duruşu garanti etmediğini kaydetti. Çünkü kripto piyasasına karşı devam eden duruşları göz önüne alındığında hepsini birlikte reddedebilecekleri belirtildi.

VanEck'in Bitcoin ETF Başvurusu İçin Kritik Süreç Başladı: SEC'nin Kararı Vermesine 45 Gün Kaldı!

Kripto savunucuları, eski SEC başkanı Jay Clayton’ın gidip yerine Gary Gensler’in gelmesinin ABD’deki ilk kripto ETF’inin onayına yol açacağını umuyordu. Ancak Gensler, böyle bir onay vermedi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Avrupa ve Kanada’daki kripto ETF’lerinin onaylanması sonucu SEC’in  de ETF onayı vermesi bekleniyordu, ancak bu da olmadı.

Coinbase tweet’i gerçekten bir hata mı?

Birçok kripto savunucusu, paylaşılan makale birkaç aylık olarak göründüğü için Coinbase tarafından paylaşılan tweetin bir hata sonucu paylaşılmış olabileceğine inanıyor.

Öte yandan, birkaç kripto şüphecisi, bunun Bitcoin fiyatını yükseltmek için yapılmış ayrıntılı bir plan olduğunu düşündü ve SEC’in yakın zamanda bir kripto ETF’sini onaylamayacağını iddia etti. Mr. Whale adındaki bir Twitter kullanıcısı, bunun hüsnükuruntu olduğunu ve gerçek onay şansının oldukça düşük olduğunu söyledi.

https://twitter.com/CryptoWhale/status/1443009690955362307?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1443009690955362307%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcoingape.com%2Fcoinbases-deleted-tweet-fuels-speculations-about-bitcoin-etf-heres-the-truth%2F

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Coinbase Önemli Bitcoin Tweetini Sildi! Ekim Gerçek Mi?