Coinmetro Token Nedir? XCM Ne İşe Yarar?

Coinmetro Token Nedir? XCM Ne İşe Yarar?
Coinmetro Token Nedir? XCM Ne İşe Yarar?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinmetro Token nedir? Coinmetro Token (XCM), kripto para borsası Coinmetro’da kullanılan, Ethereum tabanlı bir tokendir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Coinmetro nedir, Coinmetro Token nedir, XCM ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin BNB ve CRO gibi bir borsa tokeni olan XCM’yi birlikte inceleyelim.

Coinmetro nedir?

Tokene geçmeden önce Coinmetro borsasını biraz tanıyalım. Coinmetro, 2018’den beri aktif olan Estonya merkezli bir kripto para borsasıdır. Bu borsa, modern ve kullanıcı dostu bir web sitesine sahiptir. Ayrıca iyi bir destek ekibiyle müşterilerine yardımcı olmaktadır. Borsanın müşteri hizmetlerine 7/24 erişilebilmektedir ve ortalama bekleme süresi 5 dakikadır. Bununla birlikte kripto borsası kaldıraçlı ticaret ve marjin işlemlerini desteklemektedir. Borsa, Bitcoin ve Ethereum gibi mavi çipli çoğu kripto parayı listelemektedir.

Coinmetro Token nedir?

Coinmetro Token (XCM), yukarıda bahsedilen borsanın yardımcı tokenidir. Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı sözleşmesi ile oluşturulan bu token, birçok bakımdan Binance borsasının yardımcı tokeni BNB’ye benzer. Kullanıcılar, XCM aracılığıyla Coinmetro içerisinde bir dizi avantaj elde eder. Ayrıca token, bazı özelliklere ve premium erişimlere de olanak tanır. Kullanıcılar, bu kripto para ile borsada alım satım yapabilir. Borsa, XCM’nin güvenli bir şekilde tutulmasını destekler. Ancak isteyen kullanıcılar, tokenlerini herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdana da aktarabilmektedir.

XCM ne işe yarar?

Tokenin asıl amacı Coinmetro kullanıcılarına değer ve fayda yaratmaktır. Coinmetro’nun kullanım durumları her yıl çoğu borsaya benzer şekilde genişlemektedir. Bununla birlikte Coinmetro Token, hemen hemen tüm yeni kullanım durumlarına entegre edilmektedir. Yani kripto para, borsa içerisindeki çoğu işlemde kendine yer bulmaktadır. Coinmetro Tokenin birincil kullanım durumu ödemelerdir. Platform içerisindeki tüm hizmet ve işlem ücretleri XCM cinsinden ödenir.

Bununla birlikte kripto para, borsadaki marjin ve kaldıraçlı ticaret gibi finansal ürünlerde yatırımcılara bir dizi avantaj sunar. Örneğin XCM sahipleri, kopyalama fonksiyonu aracılığıyla diğer kullanıcıların stratejilerini uygulayabilmektedir. Bununla birlikte kripto para, 5 kat kaldıraç ve harika bir kullanıcı arayüzü ile bir marj ticaretinde kendini gösterir. Alım satım kopyalamaya benzer şekilde, kaldıraçta tüm ücretler XCM’de toplanır.

Coinmetro Token nedir? XCM nasıl alınır?

Coinmetro Token şu anda yalnızca kendi borsasında işlem gören bir kripto para birimidir. XCM satın almak isteyen kullanıcılar, Coinmetro’ya üye olmalıdır. Ardından üyeliklerini doğrulamaları ve cüzdanlarına para yatırmaları gerekmektedir. Bunları yaptıktan sonra, cüzdanlarına kripto paranın paritelerine göre bir varlık yatırarak alım emri verebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Coinmetro Token Nedir? XCM Ne İşe Yarar?