Dev Kripto Tahmincisi, Bu Altcoin’den Torbalarca Alıyor!

Dev Kripto Tahmincisi, Bu Altcoin'den Torbalarca Alıyor!
Dev Kripto Tahmincisi, Bu Altcoin'den Torbalarca Alıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para tahminleriyle gündeme gelen ve daha önce popüler bir Bitcoin ve altcoin borsasının yöneticiliğini yapmış olan ünlü ismin en çok satın aldığı coin açığa çıktı. On-chain veriler, kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su olan Arthur Hayes’in en son yatırımlarını ortaya koydu. İşte detaylar…

Arthur Hayes’in odağında bu altcoin para var

Kripto para yatırımcıları, alandaki uzman isimlerin kripto portföylerinde yer alan coin’leri yakından takip ediyor. Kripto borsası BitMEX’in kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes’in cüzdanlarının on-chain analizi, Hayes’in bir altcoin “balinası” olduğunu gösteriyor. Lookonchain’e göre, Hayes, şu anda elinde en çok GMX (GMX) bulunduran yatırımcı. Bu da Hayes’i, bir balina yapıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi kripto balinaları, büyük miktarlarda belirli bir kripto para birimine sahip olan bireyler veya kuruluşlardır. Genel olarak konuşursak, bir kripto balinası, önemli miktarda coin ve token alıp satarak piyasa fiyatlarını önemli ölçüde etkilemeye yetecek kadar kriptoya sahip bir varlıktır.

 Lookonchain’in verilerine göre Hayes’i en büyük balina yapan tokenın BitMEX CEO’sunun cüzdanındaki toplam miktarı 200.580 tokena tekabül ediyor. Lookonchain tarafından paylaşılan verilere göre Hayes, 2 Mart 2022 ile 7 Eylül 2022 arasında 200.580 GMX tokenı topladı. Hayes, bu alımlar için coin başına ortalama 28,5 dolarlık bir fiyat ödedi. İşleme toplam 3.386 Ethereum (ETH) ayırdı. Bu miktar o sırada yaklaşık 5,72 milyon dolara eşitti. Ayrıca Hayes, 12.405 adet “escrowed GMX’i (esGMX)” de aldı. Bu da varlıklarına 818.744 dolar daha ekledi.

GMX, kripto para kışından çok az etkilendi

Veriler, GMX tokenının şu anda sırada yaklaşık 67 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor, bu da Hayes’in GMX rezervinin yaklaşık 13.5 milyon dolar değerinde olduğunu gösteriyor. Bu aynı zamanda Hayes’in GMX havuzunun 7,5 milyon doların üzerinde kâr sağladığını da ortaya koyuyor. Bu sırada, 2022’nin sonundaki veriler, GMX’in ayı piyasası sırasında en iyi performans gösteren kripto para olduğunu gösterdi. Aşağıda, coinin bir yıllık grafiğini görebilirsiniz:

2022 boyunca coin, kışın yıkıcı etkilerine rağmen, yalnızca yüzde 23 düştü. Ayrıca 19 Eylül 2022’de bir hacker, 565.000 dolarlık Avalanche (AVAX) çalmak için GMX’i kullandı. Yanıt olarak, GMX tokenı o sırada yüzde 10’luk bir düşüş kaydetti. Ayrıca 4 Ocak 2023’te bir GMX balina adresi bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradı. 3,4 milyon dolar değerinde GMX tokenı kaybetti. GMX tokenı olayın ardından yalnızca yüzde 3 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Kripto Tahmincisi, Bu Altcoin’den Torbalarca Alıyor!