DOGE ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: Yatırım Aldı!

DOGE ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: Yatırım Aldı!
DOGE ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: Yatırım Aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasının popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE), İsviçre bankacılığının baskın oyuncusu olan Credit Suisse’i piyasa değeri bakımından geride bıraktı. Filecoin, sonunda Filecoin Virtual Machine (FVM)’yi kullanıma sunuldu. Uniswap, BNB Chain’e genişledi. Ve altcoin projelerindeki gelişmeler tüm hızıyla devam etti. Okuyucularımız için sıcak gelişmeleri derledik.

DOGE, FIL, SHIB, BONK ve daha fazlası için sıcak gelişmeler…

Ribbon Finance, Aevo’yu piyasaya sürdü

Ribbon Finance’in yönetişim token’ı RBN, Ribbon’ın on-chain opsiyon borsası Aevo’nun piyasaya sürülmesinden önceki son 24 saat içinde %19 arttı. Blockchain analitik firması Nansen’e göre, token hacmi aynı dönemde %477’den fazla artarak 4,2 milyon doların üzerine çıkarken, RBN tutan cüzdan sayısı 4.200 civarında sabit kaldı.

Filecoin, EVM özelliğini kullanıma sundu

Merkezi olmayan depolama ağı Filecoin (FIL), sonunda Filecoin Virtual Machine (FVM) olarak adlandırılan Ethereum uyumluluk özelliğinin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Aylarca bekledikten sonra, yeni özellik Pi Günü’nde tam olarak UTC 15:14’te kullanıma sunuldu. Duyuruya göre, Filecoin Blockchain artık akıllı sözleşmeleri ve kullanıcı programlanabilirliğini destekleyerek, açık veri ekonomisinin muazzam potansiyelini açığa çıkarıyor.

Meme coin’i Bonk’tan yeni bir ortaklık

Alışılmadık bir hareketle etiketlenen meme coin, cross-chain bir mint (basım) toplayıcı oluşturmak ve BONK’a daha fazla fayda sağlamak amacıyla Bandit ağıyla bir ortaklık açıkladı. Bu ortaklık sayesinde kullanıcılar artık Bonk kullanarak Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve BNB Chain (BSC) dahil olmak üzere en büyük üç akıllı sözleşme ağında Non-Fungible Token’ler (NFT) basabilecek.

Bu arada BONK, şimdi tarihinin en iddialı geri dönüşlerinden birinin grafiğini çiziyor. Son derece değişken dijital token, son 24 saatte %17,84 artışla 0,0000006654 dolardan işlem görüyor.

Uniswap Versiyo-3, BNB Chain’de yayında

Merkezi olmayan borsa Uniswap Çarşamba günü yaptığı açıklamada, günlük hacme göre dünyanın en aktif Blockchain’lerinden biri olan BNB Chain’e genişlediğini söyledi. BNB Chain Growth Direktörü Alvin Kan, yaptığı açıklamada, “BNB Chain’in gelişen ve adanmış topluluğu, ölçeklenebilirliği ve erişilebilirliği ile Web3 ile ilgili her şey için bir fırlatma rampası. Daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen protokoller büyüyebilir,” dedi. Bu arada, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Şubat ayında yapılan yönetim oylamasında seçmenlerin %66’sından fazlası bu konuşlandırmayı destekledi.

Satoshi Lab, yapay zeka tarafından oluşturulan içerik ürününü açıkladı

Find Move-to-Earn oyunu STEPN (GMT) ve NFT pazar yeri MOOAR’ın arkasındaki geliştirici Satoshi Lab, Solana Blockchain’de AI Generated Content (AIGC) ürününün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Generative NFT Tool (GNT) olarak adlandırılan ürün, içerik oluşturucuların MOOAR’da kendi NFT’lerini oluşturmaları ve basmaları için tek noktadan hizmet sunacak şekilde ayarlandı. GNT aracı, kullanıcı dostu arayüzüyle yeni nesil içerik oluşturucuları dahil etmeyi amaçlayarak yapay zeka, hızlı mühendislik veya akıllı sözleşme konuşlandırması hakkında herhangi bir bilgi ihtiyacını ortadan kaldırıyor. GNT’nin alfa test sürümü önümüzdeki günlerde MOOAR’da kullanıma sunulacak ve sınırlı bir süre için ücretsiz olarak denenebilecek.

BitDAO tokenomikleri için yumuşak öneri

Temmuz 2021’de başlatılan merkezi olmayan özerk bir kuruluş olan BitDAO, lansmanından bu yana ortaya çıkan önemli sorunları ele almak için yeni bir teklif duyurdu. Teklif, kuruluşun token ekonomisini, proje odağını ve ademi merkeziyetçiliği iyileştirmeyi amaçlıyor. Catatpeanut 3 kullanıcısı tarafından yazılan teklif, topluluk tartışması için BitDAO forumunda yayınlandı.

FLOKI/EUR paritesi Bitpanda’da başlayacak, ödül var!

Floki Inu’nun (FLOKI) Twitter’daki resmi hesabı, büyük bir kripto para borsasının başka bir listelemesini duyurdu. Bu sefer popüler meme token desteği, Avrupa’nın en büyük ve en çok düzenlemeye tabi borsalarından biri olan Avusturya merkezli Bitpanda platformu tarafından 17 Mart’ta eklenecek. Platform, meme coin’inin EUR’ya karşı canlı yayına geçtiğinde tradelara büyük bir hediye sunmayı planlıyor: 1.000.000.000 FLOKI verilecek.

DOGE piyasa değerinde Credit Suisse’i devirdi

Piyasa değeri ile ilgili olarak popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE), İsviçre bankacılığının baskın oyuncusu olan Credit Suisse’i geride bıraktı. Dogecoin’in piyasa değeri şu an 10 milyar dolar. Buna karşılık, Credit Suisse’in piyasa değeri azaldı ve şu anda 7,3 milyar dolar seviyesinde.

KuCoin’den CNHC’ye 10 milyon dolarlık fon

Çin merkezli (ancak Seyşeller’de kayıtlı) kripto borsası KuCoin’in girişim kolu olan KuCoin Ventures, offshore yuan değerine sabitlenmiş bir stablecoin olan CNHC’nin arkasındaki stablecoin ihraççısına 10 milyon dolarlık bir fon sağladı. CNHC, onu Çin’in CNY olarak kullanılan onshore yuanından ayırmak için CNH kısaltmasıyla bilinen offshore yuan ile 1:1 sabitlenmiş durumda. Bu arada, CNH rezervleri bir Hong Kong saklama kurumunda tutuluyor.

PawZone Token (PAW) Shiba Inu Dex’te başlatılacak

Shibarium tabanlı bir proje olan PawZone, önümüzdeki hafta Shiba Inu’nun merkezi olmayan borsası ShibaSwap’te yerel tokeni PAW’ı piyasaya sürme planlarını açıkladı. PAW tokeninin, Shibarium üzerine inşa edilen PawZone projelerine işlevsellik ve fayda getirmesi bekleniyor. Duyuruda, tokeni serbest bırakmak için ‘en merkezi olmayan yaklaşım’ olduğu için lansmanın adil olacağını söylendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DOGE ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: Yatırım Aldı!