DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Yeni Endeks Oluşturuldu! İşte Detaylar

altcoin dailyye nazaran bitcoin btc ethereum ethcardano ada ve bu 6 altcoin yukselise gecebilir BnxxP26m
altcoin dailyye nazaran bitcoin btc ethereum ethcardano ada ve bu 6 altcoin yukselise gecebilir BnxxP26m
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 Eylül Pazartesi günü, birkaç piyasa lideri endeks (FT Wilshire 5000 gibi) sağlayan Wilshire, önde gelen kripto varlık piyasası veri sağlayıcısı CryptoCompare ve İngiltere merkezli finans haber organizasyonunun yardımıyla Ethereum, Cardan, DOGE gibi altcoinler için birkaç yeni kripto endeksi başlattığını duyurdu. 

FT Wilshire, DOGE ve 8 altcoin için yeni endeksler oluşturdu

Muhtemelen FT Wilshire, CryptoCompare’in piyasa verilerinin yüksek kalitesi konusundaki itibarına ve kripto borsalarını sıralamak için oldukça saygın, benzersiz ve kapsamlı metodolojisine dayanarak bir ortak olarak seçti.

Blockchain

Aşağıda listelenen 13 yeni FT Wilshire endeksi (10 tek varlık endeksi ve üç çoklu varlık endeksi) en yüksek puanlı kripto borsalarından dijital varlıkların fiyatlarını toplamaya hizmet ediyor:

 • FT Wilshire Bitcoin Harmanlanmış Fiyat Endeksi      
 • FT Wilshire Ethereum Harmanlanmış Fiyat Endeksi
 • FT Wilshire Cardano Harmanlanmış Fiyat Endeksi
 • FT Wilshire Dogecoin (DOGE) Harmanlanmış Fiyat Endeksi
 • FT Wilshire Chainlink Karışık Fiyat Endeksi
 • FT Wilshire Uniswap Protokolü Harmanlanmış Fiyat Endeksi
 • FT Wilshire Bitcoin Cash Harmanlanmış Fiyat Endeksi
 • FT Wilshire Uniswap Protokolü Harmanlanmış Fiyat Endeksi
 • FT Wilshire Solana Harmanlanmış Fiyat Endeksi
 • FT Wilshire Litecoin Harmanlanmış Fiyat Endeksi
 • FT Wilshire Top5 Dijital Varlıklar
 • Bitcoin’den FT Wilshire Top5 Dijital Varlıklar
 • FT Wilshire Bitcoin ve Ethereum Endeksi

Başlangıçta, fiyatlandırma verileri en yüksek dereceli yedi kripto borsasından gelecek. Tüm bu borsalar CryptoCompare tarafından “A” veya “AA” olarak derecelendirilmeli ve önceki 12 ayda en az 70 toplam puan almış olmalı. Yani bu borsaların sağlam Know Your Customer (KYC) ve Anti-Money Laundering (AML) politikalarının yanı sıra yasal ve düzenleyici uygunluk ve durum tespiti süreçleri de bulunması gerekiyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, CryptoCompare’in Exchange Benchmark Raporunun Ağustos 2021 baskısına göre, şu anda ilk yedi kripto borsası (toplam puana göre) Coinbase, Gemini, Kraken, CrossTower, Bitstamp, itBit ve Luno.

DOGE
Kaynak: CryptoCompare Exchange Karşılaştırma Raporu (Ağustos 2021)

Endeksler gerçek zamanlı olarak yayınlanacak

Ayrıca, basın açıklamasına göre, bu yeni endeksler gerçek zamanlı olarak yayınlanacak ve FT’nin piyasa verileri arasında yer alacak. Wilshire CEO’su Mark Makepeace şu açıklamayı yaptı:

Rolümüz, yatırımcılar için yeni pazarlara güvenli erişim için gerekli araçları ve stratejiyi sağlamaktır. Yeni dijital yatırım biçimleri ve Blockchain teknolojilerinin benimsenmesi şekillenirken, kurumsal yatırımcıların güvenli erişim elde etmelerini ve dijital varlıklarla ilişkili performans ve risk faktörlerini anlamalarını sağlamak için finansal hizmetlerin yardıma ihtiyacı olacak.

Doge

CryptoCompare’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Charles Hayter ise şunları söyledi:

Kurumsal yatırımcılardan dijital varlıklara önemli ve artan bir ilgi görüyoruz. 2014’ten bu yana, hızla büyüyen bu varlık sınıfına erişim ve şeffaflık sunmak için kapsamlı ve güvenilir bir piyasa verileri paketi geliştirmek için çalışıyoruz. Kurumsal yatırımcılara dijital varlık faaliyetleri için yeni fırsatlar sunan, bu yenilikçi ürünleri oluşturmak için, güvenilir dijital varlık verileri sağlamak üzere Financial Times ve Wilshire ile yakın bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Yeni Endeks Oluşturuldu! İşte Detaylar

Yorumlar kapalı.