Piyasa Analisti: Dogecoin’in Kaderini Bu 2 Metrik Belirleyecek!

dogeeee
dogeeee
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analiste göre, Dogecoin (DOGE)’in bir sonraki hareketine on-chain iki metrik yön verecek. Dogecoin, zamanla daralan dar bir aralıkta konsolide olmaya devam ediyor. Analist Ali Martinez’e göre, 0,26 ila 0,17 ABD doları fiyat aralığının dışında kapanan bir günlük mum çubuğu, rotasını belirleyebilir ve DOGE’nin fiyat geçmişi, boğaların üstünlük sağlayabileceğini gösteriyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Dogecoin için metrikler

Dogecoin, yılın başından beri yaşadığı fiyat hareketini tekrarlıyor gibi görünüyor. Satın alma baskısı, DOGE’nin patlaması için yeterince yüksek olmasa da, birkaç on-chain ölçüm, kripto paranın bir sonraki önemli fiyat hareketini tahmin etmeye yardımcı olabilir. Orijinal meme kripto para birimi unutulmaz bir yıl geçirdi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 dolara Mayıs başında piyasa genelinde bir çılgınlık döneminde ulaştı. Kripto, son birkaç ayda gördüğü düşük volatiliteye rağmen yıllık %4,500 getiriye sahip.

Analist Ali Martinez’e göre,  DOGE’nin günlük grafiği, kırılmadan önce genellikle uzun süre konsolide olduğunu gösteriyor. Bu durgunluk dönemleri, üstel fiyat hareketleriyle sonuçlanan azalan üçgenlerin oluşumu ile karakterize edilir. Örneğin, Dogecoin, Ocak ayının sonunda %936 oranında artış göstermeden önce bu tür bir teknik modeli 26 gün boyunca geliştirdi. Benzer fiyat hareketi, varlığın iki ay konsolide edilmesinden sonra Nisan ayı başlarında gerçekleşti.

Dogecoin US dollar price chart

Analist Ali Martinez’e göre, şimdi, piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para birimi, aynı yükseliş devam modelini geliştiriyor gibi görünüyor. Dogecoin’in fiyatı Mayıs ayının başından bu yana bir dizi düşük seviyelere ulaşırken, 0.17 dolar destek seviyesi dik bir düzeltme yapmasını engelliyor. Azalan üçgenin hipotenüsünü 0,26 dolardan dilimlemek, tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru üstel bir fiyat hareketini başlatabilir.

İzlenecek boğa işaretleri

Dogecoin’in yıl boyunca keyif aldığı en önemli fiyat hareketlerinden bazıları, ünlülerin desteğiyle desteklendi. Bu davranış, DOGE’nin daha da ilerlemesi için bireysel ilgisinin artması gerektiğini gösteriyor. Yine de bazı önemli on-chain ölçümler, satın alma baskısının hızlanıp hızlanmadığını belirlemeye yardımcı olabilir. Ağdaki 100.000 dolardan daha büyük bir değere sahip büyük işlemlerin sayısı, kurumsal oyuncuların ve balinaların etkinliğinin bir temsilcisi olarak hareket edebilir. Analiste göre, büyük işlemlerde önemli bir artış, varlıklı yatırımcıların kendilerini yeni bir boğa koşusu için konumlandırmaya başladığını gösterebilir.

Şu anda Dogecoin ağında 1.560 büyük işlem yürütülüyor. 7 Eylül’de büyük işlemlerin sayısı 2.520’ye ulaştı; %38’lik bir artış, balinaların fiyat hareketini kontrol etmeye başladığını gösterebilir. Analist Ali Martinez’e göre, bu metrik bir dizi daha yüksek seviye kaydetmeye başlarsa, oranlar boğaların lehine olacaktır.

Dogecoin Network Activity

Bireysel yatırımcıların ağa katılıp katılmadığını belirlemek için oluşturulan yeni günlük adreslerin sayısına da dikkat etmek çok önemlidir. Ağ büyümesi genellikle en doğru fiyat tahmincilerinden biri olarak kabul edilir. Genel olarak, belirli bir Blockchainde oluşturulan yeni adreslerin sayısındaki sürekli artış, zamanla fiyatların yükselmesine neden olur. Analist Ali Martinez’e göre, Dogecoin ağına günde 22.000 yeni adresin katılması yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir. Analist Ali Martinez’e göre, bu gibi benzersiz koşullar altında, traderlar, satın alma baskısının hızlandığını doğrulamak için herhangi bir pozisyona girmeden önce bu on-chain metrikte daha yüksek bir yükseliş beklemeli.

Ağdaki büyük işlemlerin ve yeni günlük adreslerin sayısındaki artış, yükseliş görünümünü teyit ederken, simetrik üçgenin x ekseninin altına 0,17 dolardan yakın bir günlük mum çubuğu bunu geçersiz kılacaktır. Analist Ali Martinez’e göre, işlem geçmişi, böylesine kritik bir destek seviyesini kaybettikten sonra DOGE’nin 0,08 dolara düşerken çok az muhalefetle karşılaşacağını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Piyasa Analisti: Dogecoin’in Kaderini Bu 2 Metrik Belirleyecek!