Analist: Dogecoin Yatırımcıları Şimdi Bunları Beklemeli!

1 8GToIxZDGdRWW1pniHbZ5w
1 8GToIxZDGdRWW1pniHbZ5w
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meme Coin’lerin hem savunucuları hem de rakipleri arasında adil bir payı var. Genellikle sosyal medyada birbirleriyle çatışıyorlar. Örneğin, bir gün önce Dogecoin (DOGE)’nin diğer kriptolara kıyasla benzersiz bir kullanım durumu olduğu sonucuna varan milyarder girişimci Mark Cuban’ı ele alalım. Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, CNBC ile yakın tarihli bir röportajında şunları söyledi:

Mal ve hizmetlerin satın alınması için kullanılabilecek bir değişim aracıdır. DOGE topluluğu, onu bir değişim aracı olarak kullanma konusunda en güçlü olanıdır.

Tabi ki Tesla CEO’su Elon Musk da Mark Cuban’ın duruşunu onayladı. Normal bir günde, böyle bir Twitter sohbetine DOGE fiyatının olumlu tepki vermesi beklenir. Ancak DOGE’nin fiyatı bu sefer büyük bir yükseliş göstermedi. Elon Musk’ın tweetini takip eden saatlerde, Dogecoin fiyatı 0.29 dolardan 0.30 dolara yükseldi. Kriptokoin.com olarak analist Lavina Daryanani’nin Dogecoin’in geleceğine ilişkin analizlerini sizler için hazırladık. Bu makaledeki öngörüler analistin görüşlerini yansıtmaktadır.

DOGE

Dogecoin destekçileri neden sessiz?

Genellikle şişirilmiş DOGE topluluğu son zamanlarda kış uykusuna yatmış durumda. Bu durum, Santiment’in sosyal duyarlılık verileri tarafından da açıkça destekleniyor. Şimdi aşağıdaki grafikten de görüldüğü gibi, DOGE’nin sosyal hâkimiyeti ve sosyal hacmi son zamanlarda aşağı yönlü. Haziran ayının ilk günlerinde, altcoinin kripto para ile ilgili sosyal medyadaki hakimiyeti %15 iken, sosyal mesajları 11 bini aşıyordu. Ancak şimdi sırasıyla %6 ve bin bölgeside salınıyorlar.

DOGE’nin fiyatı, sosyal medya topluluğundan gereken desteği aldığında her zaman yükseldi. Mevcut monoton trend devam ederse, DOGE’nin fiyatı mevcut seviyesinde sabit kalabilir.

Dogecoin
Kaynak: Santiment

Ufukta Dogecoin yükselişi görünüyor mu?

Yukarıda bahsedilen eğilime rağmen, IntoTheBlock’un verileri, Dogecoin (DOGE)’ye yönelik genel piyasa algısının yükselişini sürdürdüğünü vurguluyor. Bu aşamada satış emirlerinin, alış emirlerini oldukça geride bıraktığını belirtmek gerekiyor. Örneğin, yalnızca son 12 saat içinde, alıcı-satıcı trade farkı negatif bir  değer (113.25 DOGE) gösterdi. Satış baskısının devam etmesi, mevcut yükseliş görünümünün durumunu kötüleştirebilir.

Miner Netflows, düşüş eğilimi gösteren bir tablo daha çizdi. Bu nedenle, negatif sayılar madencilerden ve madencilik havuzlarından daha fazla kripto para aktığını gösterir ve genellikle satış faaliyetinin göstergesidir. Bu metrik, DOGE’nin Mayıs ayındaki zirvesi sırasında pozitifti (1,79 milyar DOGE), ancak yazının yazıldığı sırada -202,59 milyon DOGE seviyesindeydi. Bu da Dogecoin (DOGE)’nin fiyatı için iyi bir haber değil.

Dogecoin
Kaynak: IntoTheBlock

DOGE geliştiricilerinin anlaşması gerekiyor

Söz konusu metriklerin durumuna bakıldığında şu anda DOGE’den ütopik bir toparlanma beklenemez. Bununla birlikte, Meme Coin’in geçen yıla kadar neredeyse var olmayan geliştirme faaliyeti, son zamanlarda büyük artış kaydetti. Nitekim, Github’daki taahhütlerin, yıldızların ve açık konuların sayısı da son birkaç hafta içinde ciddi bir artış gördü. Aynı şey sürekli olarak devam ederse, Meme Coin’in uzun vadeli beklentilerinde bir miktar farklılık beklenebilir.

Kaynak: Santiment

DOGE’nin girişimciler tarafından desteklenmesi, inkâr edilemez bir şekilde fiyatının yakın geçmişte birçok kez yükselmesine yardımcı oldu. Ancak, toplum merkezli sosyal medya söylemleriyle birlikte aynı kodamanlar, çekiciliğini son zamanlarda kaybetmiş görünüyor. Bu nedenle, DOGE geliştiricilerinin bu aşamada anlaşması gerekiyor. Ancak bu gerçekleştiğinde, Dogecoin organik olarak toparlanmayı ve yeni hedeflere doğru ilerlemeyi bekleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: Dogecoin Yatırımcıları Şimdi Bunları Beklemeli!