Ekonomist, Altın Fiyatları İçin Yıl Sonu Tahminini Verdi!

im 319728
im 319728
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları gün boyu yükseliş yaşadı. Dünü 1.754 dolar seviyesinden kapatan ons altın, bugüne 1.760 dolar civarında başladı ve gün içinde 1.764 dolara kadar çıktı. Bu sırada, yorumlarını paylaşan bir ekonomist olan Beste Uyanık, altında ani artışlar beklemediğini ifade etti.

Ekonomist Beste Uyanık, altın fiyatları için öngörüsünü paylaştı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altın fiyatları, ABD Merkez Bankası’nın para politikasıyla sınırlı kazanımlarını azaltmasına ilişkin endişeler olsa da, finansal piyasaları sarsan yükselen enflasyon korkularından güç alarak Salı günü yükseldi. Bu sırada, YouTube’da paylaştığı bir videoda, değerli metalin sıradaki hamlesine yönelik yorumlarda bulunan ekonomist Beste Uyanık, altında ani bir yükseliş yaşanacağını düşünmediğini izleyicilerle paylaştı. Beste Uyanık, “Ben altında yıl sonuna kadar gelecek ve ani artışlar beklemiyorum. Gram altıncılar, dolardaki artıştan kaynaklı seviye yerinde sayıyor. Tutmakta fayda var,” ifadelerini kullandı.

"Tarihsel Zirveye Gidiyoruz" 3 Analist, Altın Fiyatlarını Yorumladı!

Düşüş öngören tek analist Beste Uyanık değil. ABN AMRO altının bu yılı 1.700 dolarda, gelecek yılı ise ons başına 1.500 dolarda bitirmesini öngörüyor. ABN AMRO kıdemli değerli metaller stratejisti Georgette Boele bir raporda “Altın fiyatları bu yıl şimdiye kadar yüzde 7,5 düştü. Altın fiyatı görünümü olumsuz olmaya devam ediyor. Yıl sonu tahminimizi ons başına 1.700 ABD doları ve 2022 yıl sonu tahminimizi ons başına 1.500 ABD doları olarak koruyoruz” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ekonomist, Altın Fiyatları İçin Yıl Sonu Tahminini Verdi!