Elon Musk ve Twitter’dan DOGE Bombası: Fiyat Pik Yaptı!

Elon Musk ve Twitter'dan DOGE Bombası: Fiyat Pik Yaptı!
Elon Musk ve Twitter'dan DOGE Bombası: Fiyat Pik Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir CNBC raporuna göre, Tesla CEO’su Elon Musk, uzun zamandır beklenen bir satın alımı gerçekleştirdi. 44 milyar dolarlık bir anlaşma ile Musk, artık, sosyal medya platformu Twitter’dan sorumlu. Bu sırada, Twitter yeni bir NFT özelliğini duyurdu. Tüm bu gelişmeler, Elon Musk’ın favori kripto parası olan Dogecoin’i (DOGE) etkiledi. İşte Twitter’a yönelik son gelişmeler ve Dogecoin’in fiyat değişimi…

Elon Musk, sonunda Twitter’ı satın aldı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın aylardır beklenen alımı sonunda gerçekleşti. Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldı. CNBC muhabiri David Faber, Twitter’ın CEO’su Parag Agarwal ve baş finans sorumlusu Ned Segal’in şirketin San Francisco’daki merkezinden ayrıldığını bir paylaştı. Faber, yöneticilerin “geri dönmeyeceğini” de sözlerine ekledi.  Rapor, Musk’ın Perşembe günü bir tweet’te Twitter’ı satın alma nedenini paylaşmasının ardından geldi. Milyarder isim, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

[Twitter satın alımını] sevdiğim insanlığa yardım etmeye çalışmak için yaptım. Bunu tüm alçakgönüllülüğümle, tüm çabalarımıza rağmen bu hedefe ulaşmadaki başarısızlığımızın çok gerçek bir olasılık olduğunu kabul ediyorum.

Öte yandan Faber, Musk’ın şirketin bazı çalışanlarını işten çıkaracağına inanıyor. Hatta işten çıkarılacak kişi sayısının, çalışanların dörtte üçüne tekabül edeceğini düşünmekte.  51 yaşındaki milyarder, Twitter hesabının açıklamasını “Chief Twit” olarak değiştirdi. Faber, Musk’ın, sosyal medya platformunun geçici CEO’su olabileceğine inanıyor.

Twitter, yeni bir özellik duyurdu

Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Twitter, bir NFT özelliği duyurdu. Twitter, NFT’ler dünyasında yeni gelişmeler açıkladı. Dün gece saatlerinde Twitter, “NFT Tweet Tiles” testini duyurdu. Tweet’e göre, Rarible, Magic Eden, Dapper Labs ve Jump Trade NFT’de yer alan koleksiyonlar, detayları ile birlikte gösterilecek. Gelişme, ünlü teknoloji blog yazarı Jane Manchun Wong’un iddialarının ardından geldi. Manchun, yaklaşık dört gün önce, Twitter’ın kripto para yatırma ve çekmeyi destekleyen bir cüzdan prototipi üzerinde çalıştığını” öne sürmüştü.

Kritik Gelişme: Twitter Bu 4 Altcoin ile Anlaştı!

Dogecoin’in fiyatı, tüm gelişmelere tepki verdi

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alımından hemen sonra DOGE, yaklaşık 0.084 dolara kadar yükseldi. Zaten Elon Musk tarafından desteklenen bir numaralı meme coin, son 24 saat içinde önce yüzde 10’un üzerinde arttı, daha sonra düşüş yaşadı. Şu anda, yedi günlük yükselişi yüzde 26.5 oranında. En son değer artışı ile, son 10 haftanın en yüksek seviyesini kaydetti.  DOGE, 0.084 dolarlık yükselişinin ardından 0.75 dolar seviyelerine geri çekildi.  Bu sırada, Dogecoin’in hash rate’i 18 Ekim’de saniyede 815 TH/s’e çıktı. Böylece, yedi ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk ve Twitter’dan DOGE Bombası: Fiyat Pik Yaptı!