Dogecoin Aşığı Elon Musk Twitter’ı Neden Aldığını açıkladı!

Twitter Dogecoin Rallisini Körükledi
Twitter Dogecoin Rallisini Körükledi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk Twitter’ı resmen satın aldığını duyurdu. Musk şimdi neden böyle bir hamle yaptığı hakkında daha fazla ayrıntı paylaşıyor.

Elon Musk, ‘insanlığa yardım etmek’ için Twitter’ı satın aldığını söylüyor

Teknoloji milyarderi, sosyal medya platformunu ele geçirme hedeflerini ortaya koyarken Twitter’ı “insanlığa yardım etmek” için satın aldığını iddia ediyor. Bugün yeni bir tweet’te, şirketi “daha fazla para kazanmak için satın almadığını”, bunu insanlığa yardım etmek için yaptığını söyledi.

Musk ayrıca, son tweetinde şirket için bazı hedeflerini açıkladı. Twitter’ın “herkes için sıcak ve misafirperver” olması gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, “uygarlığın ortak bir dijital şehir meydanına sahip olmasını” istediğini yazdı. Ancak insanlığa yardım etme yolunda her şeyin iyi gitmeyeceğini ekliyor:

Çabalarımıza rağmen başarısızlığın büyük bir olasılık olduğunu kabul ediyorum. Ülke kanunlarına bağlı kalmanın yanı sıra platformumuz herkese karşı sıcak ve hoşgörülü olmalı, her yaştan insanın, örneğin film izlemek veya oyun oynamak gibi, istedikleri deneyimi seçebilecekleri bir yer olmalı.

Elon Musk, Dogecoin rallisini yeniden körükledi

Bundan iki gün önce, popüler bir teknoloji blogcusu olan Jane Manchun Wong, Twitter’ın yeni bir kripto cüzdan prototipi üzerinde çalıştığını iade etti. Söylentilerin ardından Dogecoin fiyatı sadece iki gün içinde %40’lik bir ralliyi tamamladı. Elon Musk, Dogecoin ve Twitter çoğu kişi için boğanın işareti olarak kabul edilir. Elon Musk, bu yılın başlarında Twitter’ı 44 milyar dolara satın almayı teklif etmişti. Daha sonra 11 Nisan’da Twitter Blue abonelik hizmeti için ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i ekleme fikriyle gündeme geldi.

DOGE, Musk’ın Twitter için kripto yanlısı önerisinin ardından 10 günde %30 artarak 0.17 dolara yükseldi. Ancak, Musk’ın Twitter’ın kullanıcı rakamlarıyla ilgili endişelerini öne sürerek anlaşmadan geri çekilmeye çalışmasıyla Haziran ayında 0,05 dolara kadar düştü. Twitter yanıt olarak Musk’a dava açtı. Sonunda mahkemenin kendi lehinde karar vermesine neden oldu. Hukuk mücadelesini denetleyen yargıç Şansölye Kathaleen McCormick, Musk’ın davayı erteleme girişimlerini reddetti. Anlaşmanın 28 Ekim saat 17.00’ye kadar tamamlanması gerektiğini belirtti.

Musk daha sonra 26 Ekim’de Twitter biyografisini “Chief of Twit” olarak değiştirdi. Ardından aynı gün Twitter genel merkezine kişisel bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu, Musk’ın anlaşmayı mahkemenin son tarihine göre kapatacağı beklentilerini artırdı. Dahası, Dogecoin’in Twitter platformunun ayrılmaz bir parçası olmasının önünü açtı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ralli esnasında kripto balinaları da hareketliydi.

DOGE fiyat riskleri: %20’lik düzeltme 

Teknik açıdan bakıldığında, Dogecoin’in toparlanması, fiyatı güçlü bir direnç izdihamını test ettiğinden, tükenme belirtileri gösteriyor.  Üç günlük grafikte, birleşme üç direnç seviyesinden oluşuyor:

  • Aşağıda gösterildiği gibi çok aylı azalan trend çizgisi
  • 50-3 günlük üstel hareketli ortalama (kırmızı dalga)
  • 0,08 dolar civarında yatay bir seviye

DOGE’nin bu direnç seviyelerini test ettikten hemen sonra düzeltmesi göz önüne alındığında, tokenin daha aşağı gitme olasılığı yüksek. Bu arada, aşağı yönlü hedefi, son aylarda destek görevi gören yükselen trend çizgisine yakın. Analist Yashu Golya’ya göre bu senaryoda, DOGE’nin fiyatını 2022 4.çeyrekte şu anki fiyatın yaklaşık %20 altında 0.06 dolara çıkarıyor.

Tersine, direnç birleşmesinin üzerinde belirleyici bir kırılma, DOGE’nin bir sonraki yukarı yönlü hedef olarak 200-3 günlük EMA’yı (mavi dalga) 0.11 dolara yakın görmesine neden olabilir. Başka bir deyişle, mevcut fiyat seviyelerinden %50’lik bir artış.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Aşığı Elon Musk Twitter’ı Neden Aldığını açıkladı!