Ethereum Mucidi Güvenliği Değerlendirdi: Yeni Bir Güncelleme mi?

Ethereum Mucidi Güvenliği Değerlendirdi: Yeni Bir Güncelleme mi?
Ethereum Mucidi Güvenliği Değerlendirdi: Yeni Bir Güncelleme mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kuantum geçirmezlik için en iyi stratejileri değerlendirdi. Buterin, en iyi stratejilerin tümünün özyinelemeli STARK’lara dayandığını söylüyor. Bu yüzden Buterin, en iyi ve verimli STARK protokolleri üzerinde sıkı çalışmanın gerekliliğine vurgu yapıyor. Ethereum mucidi, 2017’den beri kuantuma dayanıklı hesap soyutlu cüzdan kodları yaratıyor.

Ethereum kurucu ortağı en iyi ve en verimli çözümü arıyor!

Vitalik Buterin, kuantum geçirmezlik için en iyi stratejilerin tümünün özyinelemeli STARK’lara dayandığına inanıyor. Buterin, konuya ilişkin olarak X’te yakın zamanda bir paylaşım yaptı. Buterin, STARK protokolleri üzerinde çok çalışmaya devam etmenin en iyi seçenek olduğunu söylüyor.

Buterin, 2017’den beri kuantuma dayanıklı hesap soyutlu cüzdan kodları oluşturduğunu söylüyor. Verimli STARK protokolleri oluşturarak, Blockchain geliştiricilerinin temel olarak protokollerle ‘signature aggregation’ (imza toplama) oluşturmasının mümkün olduğunu belirtiyor. Ethereum mucidi ayrıca, kuantum hesaplama konusunda on ila yirmi yıllık bir zaman çizelgesi ile yapılacak en doğru şeyin, özyinelemeli STARK protokolleri olarak gördüğü temel altyapı üzerinde hemen çalışmaya başlamak olacağını vurguluyor. Buna ek olarak Buterin, Blockchain endüstrisinin şu anda alınan kararların kuantuma dirençli bir gelecekle ileriye dönük olarak uyumlu olmasını sağlamasını öneriyor.

Buterin, ChainSafe’in kurucu ortağı Gregory Markou’ya cevap veriyor

Bu arada Buterin, Github’da 4337 kodlu bir protokole atıf yapıyor. Böylece, bunun birden fazla şekilde kuantum direnciyle ileriye dönük olarak uyumlu olduğunu belirtiyor. Protokolün birleştirme özelliğinin şimdilik isteğe bağlı olduğunu vurguluyor. Bununla birlikte, hash tabanlı imzaların daha yüksek temel ek yükü göz önüne alındığında, bunun gerekli hale geleceğini kaydediyor.

Ethereum Kurucusu, O Altcoinler İçin Tartışmayı Ateşledi! İşte Olanlar

ChainSafe’in kurucu ortağı Gregory Markou, Buterin’in yazdığı 3074 rakibi EIP-7702 hakkında bir tartışma başlatmıştı. Buterin’in paylaşımı, Markou’ya yanıt niteliğindeydi. Markou, özel imzalama gereklilikleri olarak varsayılan 3074’ün önemli bir engelini ele aldığını belirtti. Böylece, spesifikasyonu iyi olarak değerlendirdi. Bununla birlikte Markou, kuantum hesaplamayı bir karşı argüman olarak kullanmayı kabul etmedi. Pek çok kişinin bunu ileriye dönük bir çözüm önermeden tekrar tekrar kullandığını söylüyor. Nomad’ın kurucu ortağı James Prestwich’e atıf yaparak, kuantum bilişimin siyasi bir engelleyici yerine gerçek bir endişe kaynağı olması halinde, şimdiden bazı aşırı eylemlere ihtiyaç olduğunu ileri sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum Mucidi Güvenliği Değerlendirdi: Yeni Bir Güncelleme mi?