FED Başkanı’ndan Çarpıcı Kripto Para Açıklamaları Geldi!

Former CFTC Chairman Asks For Advanced Regulations On Cryptocurrency
Former CFTC Chairman Asks For Advanced Regulations On Cryptocurrency
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi tarafından Perşembe günü düzenlenen bir duruşmada kripto para birimleri üzerinde Çin tarzı bir baskıya yönelik bir plan olmadığını açıkça belirtti.

Jerome Powell: Fed’in kripto para birimlerini yasaklamak gibi bir niyeti yok

Kuzey Carolina’dan muhafazakar Ted Budd tarafından Fed’in dijital para birimlerinin kullanımını yasaklamak veya kısıtlamak isteyip istemediği sorulduğunda, Jerome Powell böyle bir niyetin olmadığını söyledi. Bununla birlikte, merkez bankası başkanı kripto para birimlerinin (özellikle stablecoin’lerin) düzenlenmesi gerektiğini belirtti:

Bunları yasaklamak gibi bir niyet yok, ancak, bilirsiniz stablecoin para piyasası fonları gibidir, banka mevduatları gibidirler. Ancak bir dereceye kadar düzenleyici çevrenin dışındadırlar. Bunların düzenlenmesi uygundur.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Çin Halk Bankası geçtiğimiz Cuma günü tüm kripto para işlemlerini ve trade faaliyetlerini yasakladı ve bu da kısa vadeli bir piyasa satışına neden oldu.

Kripto Para

Dijital dolar ne zaman hayata geçecek?

Devletlerde kripto paraların daha fazla önem kazanmasıyla birlikte, endüstri gözlemcileri düzenleyici cephedeki en son gelişmeleri yakından izliyorlar. Tesla CEO’su Elon Musk kısa süre önce ABD hükümetine kripto para birimleri hakkında hiçbir şey yapmamasını tavsiye etti:

Hiçbir şey yapma derim. Sadece uçmasına izin ver.

Şu anda, Federal Rezerv hala bir merkez bankası dijital para birimi oluşturmanın faydalarını ve maliyetlerini değerlendiriyor. Yakın gelecekte “dijital dolar” ile ilgili bir raporun yayınlanması bekleniyor.     

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FED Başkanı’ndan Çarpıcı Kripto Para Açıklamaları Geldi!