Binance’de Tahtayı Ralliyle Açan Gnosis (GNO) Nedir?

yeni akademi kare kopyasignosiiiis
yeni akademi kare kopyasignosiiiis
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance’nin kısa süre önce listelediği ve fiyatı güçlü yükselen altcoin projesi Gnosis (GNO) nedir? Kriptokoin.com olarak, projeyi sizler için araştırdık, birlikte inceleyelim. Gnosis, Gnosis Safe, Gnosis Protocol ve GnosisDAO dahil olmak üzere çeşitli ürünlerden oluşur ve kullanıcıların Ethereum üzerinde dijital varlıklar oluşturmasına, ticaretini yapmasına ve tutmasına olanak tanır. GNO, GnosisDAO’nun yönetim tekliflerine oy vermek için kullandığı yönetim tokendir ve ayrıca gelecekteki yönetim tekliflerini bekleyen protokol ücreti ödemeleri için de kullanılabilir.

2015 yılında başlatılan Gnosis, Ethereum protokolü üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir tahmin piyasasıdır. Üçüncü taraf geliştiriciler de kendi hizmetlerini tanıtabilecekler. Bir tahmin piyasası, gelecekteki olaylar hakkında bilgi toplamak için kullanıcı tahminlerini kullanır. Platform, ikili bir token yapısı kullanır: Gnosis (GNO) ve OWL. GNO, ekibin ICO’ları sırasında sattığı ERC-20 tokenleridir. OWL tokenleri, GNO’yu stake ederek kazanılır. Alınan OWL miktarı, kilit süresinin uzunluğuna ve piyasadaki toplam OWL token arzına bağlıdır.

Kripto para projesi Gnosis (GNO) nedir?

Gnosis, Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edilmiş açık kaynaklı, merkezi olmayan bir tahmin piyasasıdır. Kullanıcılar, herhangi bir olay veya keyfi sonuç hakkında spekülasyon yapabilecekleri pazarlar oluşturabilirler.  Gnosis, Ethereum Protokolünü kullanarak güvenli ve şeffaf bir ekosistemi garanti edebilir. Gnosis protokolü, dünyanın en verimli tahmin aracını sağlayarak ve tahmin piyasaları için küresel bir standart belirleyerek paradigmayı değiştirmeyi amaçlar.

Gnosis (GNO) nedir?

Gnosis (GNO) nasıl çalışır? 

Gnosis (GNO), GNO kullanıcıları için 3 ana ürün sunar ve bu ürünler kullanıcılara uygun bir deneyim sunmak için 3 ayrı katman kullanır.  Gnosis Çekirdek Katmanı, Gnosis platformu için temel akıllı sözleşmeleri sağlar. Gnosis Hizmet Katmanı, tüketici uygulamaları için kaynaklar sunar ve sohbet robotları ve sabit paralar gibi araçlar için kullanılır. Son olarak, öncelikle belirli tahmin pazarlarını veya belirli müşteri segmentlerini hedefleyen ön uç araçları içeren Gnosis Uygulamaları Katmanı vardır. Uygulamaların bazıları Gnosis tarafından, bazıları ise 3. şahıslar tarafından oluşturuldu.

Apollo Ağı (Gnosis’in tahmin pazarı), bir kullanıcının herhangi bir keyfi olay için, kullanıcıların sonuç üzerinde spekülasyon yapmak için pozisyon alıp satabileceği bir pazar oluşturmasına izin verir. Zaman geçtikçe veya ilgili olaylar ortaya çıktıkça, ilgili tokenlerin değerini artıran belirli sonuçların gerçekleşmesi daha olasıdır. Etkinlik sona erdiğinde, nihai sonucu temsil eden tokenler bahislerin tam değerini alırken, diğer sonuç için olan tokenlerin geri kalanı değersiz hale gelir.

Gnosis’in kurucuları kimlerdir?

Gnosis (GNO), 2015 yılında Martin Koppelmann ve Stefan George tarafından bir Ethereum girişim üretim stüdyosu olan ConsenSys altında kuruldu. Nisan 2017’de Gnosis finansman sağlamayı başardı ve Cebelitarık merkezli bağımsız bir şirket haline geldi. Gnosis şu anda dünya çapında 50’den fazla ekip üyesine sahip ve Berlin’deki Full Node ortak çalışma alanında ana geliştirme merkezini sürdürmektedir. 

Gnosis, ICO’su için ters bir Hollanda müzayedesini kullandı. Satış 12,5 milyon USD ile sınırlandırıldı. Tokenlerin çoğunluğunun, satışın ne kadar sürdüğüne göre değişen kayan bir ölçeğe dayalı olarak Gnosis ekibine gideceği satışın yapısı nedeniyle, tokenlerin yalnızca %5’i gerçekten alıcılara verildi. Satış öncesi arzın %90’ından fazlası, Gnosis ekibine tahsis edildi. Ön satışın beklenmedik talebinin ardından ekip, tasfiye konusundaki endişelerini hafifletmek için tokenleri bir yıl süreyle kilitlemeyi kabul etti. 

Gnosis (GNO) nedir?

Gnosis’i (GNO) benzersiz yapan nedir?

Gnosis, geleneksel Blockchain meraklıları için benzersiz ürün ve araçların bir kombinasyonunu sunar. Tahmin piyasası araçları, herhangi bir keyfi olayın takas edilebilir hale gelmesine izin veren özelleştirilmiş tahmin uygulamalarını herkesin kullanmasına izin verir.  Gnosis (GNO)  ayrıca merkezi olmayan bir borsa ve dijital varlıkları yönetmenin güvenli bir yolu olan Gnosis Safe’i sunar. Aktif bir küresel ekiple birleştirilmiş üç birlikte çalışabilir ürün hattı ile Gnosis, daha az yerleşik rakiplere karşı öne çıkıyor. 

Gnosis (GNO)’e değerini ne verir?

GNO tokeninin rolü, Gnosis ağını korumak ve işletmektir. Kullanıcılar, Gnosis ağındaki çeşitli etkinliklere katılarak, öncelikle piyasa olaylarına ve spekülasyonlara katılarak değer elde ederler. GNO’yu tutmak, kullanıcıların GNO akıllı sözleşmelerini kullanmasına, ağ üzerinde işlem yapmasına ve yönetim oylarına katılmasına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca Gnosis‘in sağladığı bilgi keşfinden ek değer de bulur.

Gnosis (GNO) nasıl güvenlidir?

Gnosis (GNO) platformu, Ethereum platformunda oluşturulmuş bir dizi akıllı sözleşme kullanır. Akıllı sözleşmeler Ethereum ağında barındırıldığından, temel güvenlik, Proof-of-Work kullanarak Ethereum ağını güvenli tutan node’ler ve madenciler tarafından da ele alınır. Gnosis platformu, akıllı sözleşmelerindeki kodun güncel, güvenli ve mevcut Ethereum çerçevesiyle uyumlu olduğundan emin olmak için düzenli denetimler yapar. Gnosis ayrıca, bildirilen her hata için 100.000 dolara kadar ödül verdikleri halka açık bir hata ödül programına sahiptir. 

Gnosis (GNO) nasıl kullanılır?

Apollo, Gnosis tahmin piyasası platformunun adıdır. Kullanıcılar, Apollo ağını kullanarak pazarlar veya dijital varlıklar oluşturabilir. Kullanıcıların oluşturduğu tokenlar, yatırım stratejileri, bilgiler ve hatta gerçek varlıklar gibi çeşitli bilgileri temsil edebilen tokenize edilmiş varlıklardır. Kullanıcılar Apollo ağına Gnosis web sitesinden erişebilir. Dutchx, herkesin herhangi bir token çifti eklemesine izin veren, ERC-20 tokenlerini destekleyen merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Dutchx, ön çalıştırmayı, düşük likiditeye sahip sorunları ve üçüncü taraf riskini önlemek için Hollanda açık artırma biçimini kullanır. Dutchx merkezi olmayan borsasına Gnosis ana sayfasından erişilebilir.

Gnosis (GNO) nedir?

Gnosis Safe, bir ekip veya bir kişi tarafından kripto para varlıklarını işlemek için kullanılabilecek güvenli bir çoklu imza cüzdanıdır. Kullanıcıların Gnosis Safe web sitesine gitmeleri ve web uygulamasını kullanmaları veya ilgili istemciyi indirmeleri gerekecek. Gnosis Safe, geleneksel bir cüzdan gibi işlev görür, ancak aynı zamanda, fonları taşımak için birden fazla imza gerektirebilme gibi bazı ek özellikler de sunar. Bu, fonları veya bordroyu yönetmek için güvenli bir seçenek isteyen ekipler için uygun bir seçenek olabilir.

Sonuç

Gnosis, sayısız engelle karşılaşan ve bu engelleri aşan köklü bir kripto para birimidir. Ancak, Gnosis ilerlerken engellerle karşılaşır. DAO, aktif yönetim gerektirir ve bu da teşvik gerektirir. Gnosis (GNO) ayrıca benimsenmeye ihtiyaç duyar ve GNO ağının üzerinde faydalı uygulamalar oluşturmak için geliştiricileri cezbetmeye bağlıdır. Gnosis’in bir platform olarak başarılı olup olmayacağı büyük ölçüde bu sonuçlara bağlıdır. Bu nedenle kripto paralara yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı ve kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayla altcoin’lere yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’de Tahtayı Ralliyle Açan Gnosis (GNO) Nedir?