Google’ın Kurucusu Sergey Brin Ethereum Madenciliği Yapıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Michael del Castillo’nun, Richard Branson’ın adasında bu günlerde gerçekleşen Blokzincir Zirvesi raporuna göre yaklaşık 52 Milyar Dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin insanlarından biri olan Google’ın ortak kurucusu Sergey Brin Ethereum madenciliği yapıyor.

Zirvenin son dakikalarında söz alan Google kurucu ortağı 10 yaşındaki oğlu ile beraber Ethereum madenciliği yaptıklarını söyledi.

“Akıllara Durgunluk Veriyor”

Sergey Brin’in oğluyla beraber CryptoKitties oynayıp oynamadığını bilmiyoruz ancak Brin’in Zcash’in sıfır bilgi kanıtından bahsederek “akıllara durgunluk veriyor” demesi ve bu teknolojilere olan hayranlığını belirtmesinin kripto camiası adına oldukça olumlu bir gelişme olduğunu söylemekte yarar var.

Ayrıca AB parlamentosu üyesi Eva Kaili’ye göre Google’ın kurucu ortağı Brin kayıt doğrulama için blokzinciri biçilmiş bir kaftan olarak görüyor ve ona göre blokzincir gelecekte bu alan için vazgeçilmez bir teknoloji olacak.

Blokzincir Zirvesine son anda katılan Brin aynı zamanda bir blokzincir etkinliğine katılım gösteren en yüksek profilli insan oldu.

Ethereum madenciliği yaptığını ve blokzincir teknolojilerine olan hayranlığını bu etkinlikle öğrendiğimiz Brin teknolojik bir rönesansta olduğumuzu belirterek şu sözleri söyledi:

“Her ay yepyeni çarpıcı uygulamalar ve teknikler geliştiriliyor. Bu bağlamda gerçekten teknolojik bir rönesansta, modern toplumun her bir parçasında bu uygulamaları görebildiğimiz bir çağdayız.”

En son Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt ile görüşmüştü ve bu durum bizleri epey heyecanlandırmıştı, ancak Sergey Brin’den Google adına herhangi bir yeni haber gelmedi…

Google’ın Kurucusu Sergey Brin Ethereum Madenciliği Yapıyor