Reklamı kapat

Google’ın Kurucusu Sergey Brin Ethereum Madenciliği Yapıyor

Mert Kaya
Mert Kaya 8 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Michael del Castillo’nun, Richard Branson’ın adasında bu günlerde gerçekleşen Blokzincir Zirvesi raporuna göre yaklaşık 52 Milyar Dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin insanlarından biri olan Google’ın ortak kurucusu Sergey Brin Ethereum madenciliği yapıyor.

Zirvenin son dakikalarında söz alan Google kurucu ortağı 10 yaşındaki oğlu ile beraber Ethereum madenciliği yaptıklarını söyledi.

“Akıllara Durgunluk Veriyor”

Sergey Brin’in oğluyla beraber CryptoKitties oynayıp oynamadığını bilmiyoruz ancak Brin’in Zcash’in sıfır bilgi kanıtından bahsederek “akıllara durgunluk veriyor” demesi ve bu teknolojilere olan hayranlığını belirtmesinin kripto camiası adına oldukça olumlu bir gelişme olduğunu söylemekte yarar var.

Ayrıca AB parlamentosu üyesi Eva Kaili’ye göre Google’ın kurucu ortağı Brin kayıt doğrulama için blokzinciri biçilmiş bir kaftan olarak görüyor ve ona göre blokzincir gelecekte bu alan için vazgeçilmez bir teknoloji olacak.

Blokzincir Zirvesine son anda katılan Brin aynı zamanda bir blokzincir etkinliğine katılım gösteren en yüksek profilli insan oldu.

Ethereum madenciliği yaptığını ve blokzincir teknolojilerine olan hayranlığını bu etkinlikle öğrendiğimiz Brin teknolojik bir rönesansta olduğumuzu belirterek şu sözleri söyledi:

“Her ay yepyeni çarpıcı uygulamalar ve teknikler geliştiriliyor. Bu bağlamda gerçekten teknolojik bir rönesansta, modern toplumun her bir parçasında bu uygulamaları görebildiğimiz bir çağdayız.”

En son Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt ile görüşmüştü ve bu durum bizleri epey heyecanlandırmıştı, ancak Sergey Brin’den Google adına herhangi bir yeni haber gelmedi…

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sıcak Gelişme: CBOE Bitcoin ETF’leri İçin SEC’e Başvurdu Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC)in geçtiğimiz haftalarda Bitcoin ve Ethereum hakkındaki olumlu yorumları dev borsaları Bitcoin’in ETF (exchange traded funds ya da borsa yatırım fonu) olarak kullanılması konusunda tetiklemiş görünüyor. Zira vadeli Bitcoin işlemlerine...
Serkan Eser 8 Temmuz 2018