Eski ABD Hazine Bakanı, Bitcoin’e Değil! Buna Yatırım Yapıyor

mnuchin
mnuchin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Milken Enstitüsü Küresel Konferansı’nda (Milken Institute Global Conference) Blockchain şirketlerine yatırım yaptığını ancak Bitcoin ve altcoin’lerden oluşan kripto para birimlerine yatırım yapmadığını söyledi.

Mnuchin, Bitcoin ve altcoin’lere yatırım yapmıyor

Salı günü Beverly Hills, Kaliforniya’da gerçekleşen Milken Institute Global Conference’ta, yatırımcıların konu stablecoin’lere yatırım yapmak olduğunda paralarının nereye gittiğini bilmeleri gerektiğini söyledi. Mnuchin, siber alanı şirketlerin 10 veya 20 kat büyümesine yol açabilecek “dev bir pazar” olarak lanse etti. Bu arada, Çin’de iş yapan küresel firmalara yatırım yapacağını, ancak sadece Çin’de faaliyet gösteren şirketlerden uzak duracağını söyledi. Mnuchin, kriptolara değil, Blockchain’e yatırım yaptığını belirtti.

ABD Adalet Bakanlığı, Kripto Para Ekibi Kurdu! Neye Odaklanacak?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere eski ABD Hazine Bakanı olan ve şu anda Liberty Strategic Capital özel sermaye fonunun kurucusu olan Steve Mnuchin, geçtiğimiz günlerde bir röportajda stablecoin’lerin düzenlenmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. Stablecoin’lerin kolayca aktarılabilir olması gerektiği, yani güvenli bir saklama bankasında tutulan gerçek bir ABD doları ile desteklenmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Ayrıca Tether’ın 68 milyar doların üzerinde USDT’ye sahip olduğunu ve bunların 48 milyar dolarının 2021’de basıldığını; görünüşe göre Tether’in bu kadar parayı herhangi bir yerde tutabileceğinden şüphe duyduğunu belirtti. Eski ABD Hazine sekreteri, stablecoin’lerin ABD Hazinesine ya da “ABD Hazinelerine benzeyen” bir şeye – yani yüksek likidite destekli yatırımların para piyasalarına – yatırılması gerektiğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Eski ABD Hazine Bakanı, Bitcoin’e Değil! Buna Yatırım Yapıyor