İşte Altın Fiyatları İçin Haftanın Grafiği ve Seviyeleri

gold 1
gold 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın piyasalarında haftanın grafiği: altın boğaları devreye mi giriyor? Analist Ross Burlend’e göre, altın boğaları kritik destekte devreye giriyor gibi görünüyor. 1.770 dolar seviyeleri önümüzdeki seanslarda altın fiyatları için günlük bir hedef olarak karşımızda duruyor. Kriptokoin.com olarak konunun detaylarına iniyoruz şimdi.

Altın fiyatları ve grafikler

Altın fiyatı, Eylül ayının son gününde toparlanmasından bu yana bir süredir yukarı yönlü bir toparlanma için iddiasını sürdürmeye gayret ediyor. Önceki hafta, fiyat önemli günlük desteğe göre düzeltildi ve bu, önümüzdeki hafta için yukarı yönlü bir genişleme ihtimalini de beraberinde getiriyor. Aşağıdaki analiz ve grafik bu ihtimali gündeme getiren kısa bir analiz denemesidir.

Aylık altın grafiği, aşağı yönlü kırılmalara karşı oldukça hassas bir resim verse de gelişmekte olan konjonktürel bir takım gelişmelerin de etkisiyle destek noktalarına sıkıca tutunmaya çalışıyor. Bununla birlikte, aşağı yönlü 10/20 hareketli ortalama geçişi aşağı yönlü ve bir destek kırılması, altın cinsinden daha uzun vadede 1.600 dolar ve 1.500 doları test etmek için bölgeyi riske atıyor. Bu risklerden kalıcı olarak uzak kalabilmek için altın boğalarının 1.900 doların üzerine çıkması oralarda bir süre kalıcılık göstermesi gerekiyor. Altın için haftalık bir perspektiften bakıldığında yön eksikliği var gibi görünüyor. Fiyatın 1.760 doların üzerine çıkması ve ardından 1.830 doları ve 1.900 doları hedeflemesi gerekiyor. Altın fiyatı 1.760 doların üzerine çıkamazsa ve önümüzdeki hafta yükseliş kapanışıyla tutunursa, aşağı yönlü beklentiler 1.672 dolar doğru daha da zorlayıcı olacaktır.

Yakın vadede altın

Bununla birlikte, günlük yükselişin destek ve fitili kapatması göz önüne alındığında, beklentiler, önümüzdeki birkaç seansta bunun fiyat hareketi ile doldurulması yönünde gelişiyor. Altın için hedef alan, %50 ortalama geri dönüş ve düzeltme aralığının -%272 Fibonacci düzeltmesine dayanmaktadır. Bu, önceki yapının birleştiği ve altının 200 günlük hareketli ortalamasına giden yolda 1.790 dolar seviyesinde geliyor. 4 saatlik bir perspektiften bakıldığında, altın boğaları, fiyatın 1.770 dolar civarında yakın vadeli direnci kırmak için hedef yönünde hareket ettiğini görmek ihtiyatlı olacaktır. Bu alanın üzerinde hareket ederken, bu hafta altın için yükselişin devam etme olasılığı daha yüksek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Altın Fiyatları İçin Haftanın Grafiği ve Seviyeleri