Finans Gurusu: Bu Kripto Para, İnsanları Milyoner Yapacak!

Finans Gurusu: Bu Kripto Para, İnsanları Milyoner Yapacak!
Finans Gurusu: Bu Kripto Para, İnsanları Milyoner Yapacak!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rich Dad Poor Dad kitabının yazarı ve popüler yatırımcı Robert Kiyosaki, gündeme geldi. Zira yazar, kripto para piyasasını yine hareketlendirdi. Kısa bir süre önce Ağustos 2024 sonuna kadar Bitcoin’in (BTC) 350.000 Dolar’a ulaşabileceğini iddia etmişti. Şimdi ise gündemde farklı bir konu var… Kiyosaki, Bitcoin’in insanları milyoner yapmanın en iyi yolu olduğuna inanıyor.

Robert Kiyosaki, kripto para yorumu yaptı

Popüler yatırımcı ve finans yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in (BTC) Ağustos 2024’ün sonunda 350.000 dolara ulaşacağını tahmin ettikten günler sonra, amiral gemisi olan merkezi olmayan finans (DeFi) varlığının birini milyonere dönüştürmenin en iyi yolu olduğu görüşünü paylaştı. Kiyosaki’ye göre kendi işinizi kurarak milyoner olmak oldukça zorlu. 11 Haziran’da yaptığı paylaşımda, “Başarılı bir girişimci olmak için gerçekten akıllı, hırslı ve şanslı olmanız gerekiyor.” diyor. Ayrıca, “Bitcoin ise benim için sıkı çalışmayı kendisi hallediyor.” diye ekliyor.

Kişisel finans alanında çığır açan ” Rich Dad Poor Dad ” kitabının yazarı olan Kiyosaki’nin Bitcoin’e olan hayranlığı zaten bilinen bir gerçek. Bitcoin’in “uçup gideceğine” inanan Kiyosaki, Ark Invest CEO’su Cathie Wood ile aynı fikirde. Zira gelecekte Bitcoin’in 2,3 milyon dolara ulaşacağını düşünmekte.

Kiyosaki’nin Twitter dersleri

Bununla birlikte Kiyosaki, Bitcoin’i “sahte para” olarak nitelendirdiği dolara karşı servetin korunmasının en iyi yollarından biri olarak görüyor. Fakat aynı zamanda Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi diğer kripto varlıklarının geleceğine de inanmakta. Enflasyon, artan borç, piyasa istikrarsızlığı ve geleneksel finans ürünlerini (hisse senetleri ve tahviller gibi) kapsayan “her şey balonunun” tehditleri karşısında Kiyosaki, takipçilerine uzun zamandır X platformunda (eskiden Twitter) değerli metaller olan altın ve gümüşe yatırım yapmalarını tavsiye ediyor.

Haberin yazıldığı sırada Kiyosaki’nin gözdesi olan kripto varlık, 67.761 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bu, günlük bazda %2,31’lik bir düşüşe, haftalık bazda %1,75’lik bir gerilemeye işaret ediyor. Fakat aylık bazda %11,51’lik bir yükseliş kaydeden Bitcoin, yıl başından bu yana %64,68 değer kazanmış durumda. Kiyosaki’nin bu tahminleri yatırımcıları heyecanlandırıyor olsa da, eleştiriler de yok değil. Bazı uzmanlar, Kiyosaki’nin geçmişte de yanlış tahminlerde bulunduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca kripto para piyasasının volatilitesi göz önüne alındığında, bu tür iddialı tahminlerin yanıltıcı olabileceği vurgulanıyor.

Tecrübeli Analist: Bitcoin’in Hamlesiyle Bu 4 Altcoin Fırlayabilir!

Kiyosaki, eleştirilere aldırış etmiyor

Kiyosaki ise eleştirilere aldırış etmiyor gibi duruyor. Yatırım tavsiyesi olmadığını belirterek, yatırım kararlarının dikkatli bir şekilde araştırılarak verilmesi gerektiğini söylüyor. Sonuç olarak, Robert Kiyosaki kripto para piyasasında tartışmalı bir figür olmaya devam ediyor. Bazıları için vizyoner bir yatırımcı, bazıları için ise aşırı iyimser bir spekülatör. Ancak bir şey kesin: Kiyosaki, kripto para piyasasındaki gelişmeleri yakından takip eden herkesin konuştuğu bir isim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Finans Gurusu: Bu Kripto Para, İnsanları Milyoner Yapacak!