Kriz Kâhini’nden Rekor Altın ve Kripto Para Tahmini!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1.415 görüntülenme
Kriz Kâhini'nden Altın Kripto Para Tahmini

Çok satan ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, bir süredir yaklaşan küresel ekonomik çöküş hakkında uyarılarda bulunuyor. Kriz kahini dün ilk defa hangi piyasaların çökebileceğini ve altın ve kripto para piyasanın ne durumda olacağını tahmin etti.

Robert Kiyosaki, çöken dünya ekonomisinde altın ve kripto paraların gücünü tartışıyor

Ünlü finans yazarı, dünya ekonomisinin çöküşün eşiğinde olduğu öngörüsünü bir kez daha vurguladı. Yatırımcıları banka tasfiyeleri, dondurulan yatırım hesapları ve daha sonra gelebilecek kefalet riskleri konusunda uyardı. Kiyosaki, Salı günü dünya ekonomisinin çöküşün eşiğinde olduğunu söyleyerek yatırımcılara zarar verebilecek çeşitli riskler konusunda şunları söyledi:

Dünya ekonomisi çöküşün eşiğinde. Sıradaki bankalarda mı çalışıyor? Birikimler donduruldu mu? Sırada kefalet mi var?

“Bunları satın alacağım”

Kiyosaki daha sonra yatırımcıları gümüş almaya çağırdı. “Yaklaşık 25 dolara gerçek bir gümüş para satın alabilirsiniz” dedi. Fakat yatırımcılar tavsiyesine uyup gümüş para aldıklarında hiç para kazanmadıklarından şikayetçiler. Ünlü yazar bu yatırımcılara yönelik şunları söyledi: “Sadece gelmekte olana hazırlıklı olmanı istiyorum.”

Kriz kâhini altın ve Bitcoin’de bu rekor seviyeleri bekliyor

Zengin Baba Yoksul Baba yazarı, son aylarda yaklaşan piyasa çöküşleriyle ilgili endişelerini de birçok kez dile getirdi. Kısa süre önce hisse senetlerine, tahvillere, yatırım fonlarına ve borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) yatırım yapılmaması konusunda uyarıda bulundu. Kriz zamanları için en iyi yatırımların Bitcoin, altın ve gümüş olduğunu belirtti. Altın ve gümüşü Tanrı’nın parası olarak adlandırırken, Bitcoin’i “halkın parası” olarak nitelendirdi.

Kiyosaki, 2025 yılına kadar Bitcoin fiyatının 500.000 dolara, altının 5.000 dolara ve gümüşün 500 dolara çıkacağını tahmin ediyor. Bu yıl altının fiyatının 3.800 dolara, gümüşün ise 75 dolara ulaşmasını bekliyor. Altın, gümüş ve BTC yatırımcılarının, Fed dönüp trilyonlarca dolar para bastığında daha da zenginleşeceğini söyledi. Ocak ayında, artan iflaslar, işsizlik ve evsizlik konusunda uyarıda bulunan küresel bir durgunlukta olduğumuzu kaydetti.

Robert Kiyosaki, nasıl bir kriz ortamı bekliyor

Mali kriz zamanlarında, mevduat sahipleri paniğe kapılabilir ve paralarını bir kerede çekebilir, bu da bir bankanın hücumu (bank run) olayına ve tasarruf hesaplarının dondurulmasına neden olabilir. Ek olarak, bir banka iflas sorunuyla karşı karşıya kalırsa, bankanın kendisini ayakta tutmak için mudilerin fonlarını kullandığı bir kefalet uygulayabilir. Bütün bunlar yatırımcılara finansal olarak zarar verebilir.

Kiyosaki sık sık Biden yönetimine, Fed’e, Hazine’ye ve Wall Street’e güvenmediğini söyledi. Daha önce Fed’in eyleminin ABD ekonomisini ve doları yok edebileceği konusunda uyarmıştı.

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Robert Kiyosaki, dünya ekonomisinin beklenen kısa bir vadede çökebileceğini söylüyor. Zengin Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortak yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • News.bitcoin

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Balina, MANA ve Bu 7 Altcoini Avlıyor
En Büyük 1.000 Balina, MANA ve Bu 7 Altcoini Avlıyor! Balina izleme botu WhaleStats, en büyük Ethereum balinalarının son günlerde hangi coin’lerle meşgul olduğunu aydınlattı. Veriler, SHIB’nin hala favori balina yatırımı olduğunu gösterirken MANA ve bu altcoin’lerde balina cüzdanlarını dolduruyor. En büyük 1.000 ETH balinası, SHIB, MANA...
Buğra Çağlar 3 hafta önce